Arteterapia i choreoterapia
Trwa rekrutacja zimowa - planowany start studiów marzec 2021
Studia mają charakter dokształcający i trwają 2 semestry.
Cel studiów?
- nabywanie i rozwijanie umiejętności w zakresie form arteterapii, choreoterapii oraz umiejętne przeprowadzanie terapii pedagogicznej.
- zdobycie podstawowej wiedzy w zakresie pedagogiki, psychologii, psychiatrii, rewalidacji, muzykoterapii, fizjoterapii, sztuk plastycznych, teatralnych oraz choreograficznych.
- praktyczne doświadczanie procesu twórczego dzieła sztuki.
- umiejętne zastosowanie elementów arteterapii podczas pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi.
- rozwijanie własnego potencjału twórczego.
W jakim trybie odbywają się studia?
Zajęcia prowadzone są podczas zjazdów odbywających się co 2-3 tygodnie w soboty i niedziele w Ateneum - Szkole Wyższej w Gdańsku. W okresie pandemii COVID-19 zajęcia odbywają się w systemie online.
Prowadzą je nauczyciele akademiccy Ateneum, Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Muzycznej, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku - praktycy.
Kto może się zapisać?
Studia Podyplomowe adresowane są do absolwentów studiów wyższych (licencjackich lub magisterskich) o profilu pedagogicznym, psychologicznym, muzycznym, plastycznym oraz do innych absolwentów – mających zainteresowania artystyczne.
Jaki jest koszt studiów?
Koszt studiów (możliwość wyboru płatności ratalnej/semestralnej):
I semestr - 1800 zł
II semestr - 1900 zł
kontakt: rekrutacja@ateneum.edu.pl lub 784 374 410
Dokumenty proszę wysyłać na rekrutacja@ateneum.edu.pl po kontakcie ze strony Uczelni. Do 15.02.2020 proszę rejestrować się tylko online poprzez formularz na stronie.WYMAGANE DOKUMENTY W PROCESIE REKRUTACJI NA STUDIA PODYPLOMOWE dla KANDYDATÓW Z POLSKI:1. Kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych pierwszego, drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich (oryginał do wglądu) oraz dokumenty wymienione w punkcie 8, jeśli warunkiem przyjęcia na wybrane studia podyplomowe jest posiadanie: przygotowania pedagogicznego/kwalifikacji nauczycielskich na drugim i trzecim etapie edukacyjnym.2. Aktualna, podpisana imieniem i nazwiskiem fotografia kandydata, zgodna z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych.3. Podanie z ankietą osobową według wzoru Ateneum-Szkoły Wyższej w Gdańsku (drukowany dwustronnie).4. 2 egzemplarze umowy o świadczenie usług edukacyjnych na studiach podyplomowych (drukowane dwustronnie) wraz z załącznikami dotyczącymi opłat5. Kopia dowodu wpłaty za kształcenie na studiach podyplomowych (po zawarciu umowy, w dniu jej zawarcia).
Dokumenty rekrutacyjne są do pobrania w:
zakładce REKRUTACJA/STUDIA PODYPLOMOWE/KROKI REKRUTACJI
Zajęcia rozpoczynają się w momencie zebrania grupy.
Dzieło artystyczne jako komunikat
Wprowadzenie do muzykoterapii
Choreoterapia z elementami tańca
Sztuki plastyczne w arteterapii
Podstawy psychoterapii
Pedagogika czasu wolnego z elementami wychowania przez sztukę
Teoretyczne podstawy terapii
Teatr i drama w arteterapii
Zabawy muzyczno- ruchowe wieku dziecięcego
Podstawy psychiatrii
Relaksacja, masaż
Wybrane metody psychoregulacji- treningi relaksacyjne
Diagnoza pedagogiczna
Rękodzieło- warsztaty plenerowe
Dzieło artystyczne - projekt
Seminarium dyplomowe
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest zaliczenie wszystkich modułów-przedmiotów przewidzianych w programie kształcenia, przygotowanie pracy dyplomowej (jeżeli program kształcenia, przewiduje jako formę zakończenia studiów podyplomowych jej przygotowanie) oraz zdanie egzaminu dyplomowego (obrony pracy dyplomowej).
Po ukończeniu 2 semestralnych studiów podyplomowych, absolwent będzie posiadał teoretyczną wiedzę niezbędną do prowadzenia zajęć arteterapeutycznych z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Praktyczne doświadczenie zdobyte podczas zajęć warsztatowych pozwoli mu umiejętnie połączyć treści różnych form arteterapii podczas zajęć z podopiecznymi. Umiejętność postawienia diagnozy pedagogicznej pozwoli mu ustalić formę, poziom i trudności zadań terapeutycznych.
Absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z Rozporządzeniem MNiSW z 10 lutego 2017r., potwierdzające uzyskanie określonych w programie efektów kształcenia i wymaganej liczby punktów ECTS.