POWRÓT DO MENU

Student

Radio Ateneum

 

 

DSC03776 foto  DSC1551   Wleklak  Magdalena Starnawska

Jakub Krysiewicz

Interesuję się głównie sportem.Jednak moje największe pasje to piłka nożna oraz sporty walki.

Jeżeli chodzi o football skupiam się najbardziej na angielskiej Premier League, chociaż śledzę nawet mało popularne ligi. Wśród sportów walki, fascynują mnie mma, K1 i boks.

 

Piotr Majzbuchowski 

 

Trenuje koszykówkę i tenisa stołowego na wózkach. Lubi żużel. W wolnym czasie spaceruje, ogląda filmy na Netflix'ie i łowi ryby.

 

Mateusz von Bredow 

Zawsze chciałem grać w piłkę. Ale nie jestem jak Lewandowski i nie uda mi się na tym dużo zarobić, będę się więc o tym wymądrzał. Jestem fanatykiem 90 bpm, bum bapu, po prostu hip hopu. Pogoda ma na mnie ogromny wpływ, lubię się budzić ze słońcem za plecami.

 

Szymon Wleklak

Urodziłem się w Płocku. Interesuję się sportem, szczególnie piłką nożną. Fascynuje mnie też technologia i muzyka. A ponadto znam każdą stolicę Europy.

Magdalena Starnawska 

Interesuję się polityką, zarówno krajową jak i międzynarodową. W wolnym czasie uwielbiam grać w tenisa oraz jeździć na nartach.

 

76612246 699619780525061 5621730037158903808 n  DSC3785  Barwinska  

 

Julia Dachnowicz

Nie lubię, gdy ktoś zdrabnia moje imię ze względu na mój wzrost. Za to lubię słuchać muzyki oraz przeglądać media społecznościowe i informacje. A ponieważ dziennikarstwo kojarzy się przede wszystkim z mediami, to uważam, że to coś dla mnie.

 

 Kuba Nowakowski

Moim marzeniem jest zostać dziennikarzem sportowym. Moimi głównymi zainteresowaniami są piłka nożna sporty walki oraz skoki narciarskie.

 

Julia Barwińska

Od dziecka interesuję się muzyką i śpiewem. Sprawia mi to ogromną radość. Moim hobby jest również spotykanie znanych i ciekawych osób. Uwielbiam jeździć na koncerty moich ulubionych artystów, Natalii Szroeder, Justyny Steczkowskiej i Tini Stoessel. Dziennikarstwo wybrałam, bo chciałabym poznać tajniki tego zawodu.

Szymon Malinowski
Moją główną pasją jest piłka nożna na czele z ligą angielską. Dodatkowo w wolnym czasie lubię robić zdjęcia przypadkowym ludziom na ulicy, a po powrocie do domu oglądam po raz enty gwiezdne wojny.
 

Miłosz Derkowski

Miłośnik piłki nożnej, a głównie rozgrywek angielskich. Chętnie sięgam po dobry film czy serial, jestem fanem jazdy rowerem.

Rygielsk Kurasinska n Selau n  Wisniewski 

Weronika Rygielska

Interesuję się kulturą, literaturą i lifestylem. Po godzinach piszę do szuflady (na razie), tańczę, a w chwilach nudy próbuję swoich sił we wszystkim, co akurat trafi w moje ręce.

 

Julia Łapińska

Moda, projektanci, ich kolekcje i ubrania jako forma wyrazu, są moją największą pasją. Jestem wieloletnią czytelniczką i kolekcjonerką modowego magazynu "Vogue". Fascynuje mnie świat, wpływ odmiennych kultur oraz ludzi na modę, stąd uwielbiam podróżować i doświadczać tych zjawisk. Kocham psy.

Natalia Kurasińska

Współpracuję z Teatrem w Oknie. Lubię zdobywać wiedzę na każdy temat i podróżować. Gram na instrumentach.

Jakub Seelau

Pracę dziennikarską zacząłem od telewizji, ale możliwość sprawdzenia swoich sił w radiu mnie zainteresowała i postanowiłem spróbować. Z charakteru jestem bardziej introwertykiem, zdecydowanie lubię siedzieć w domu i czytać książki lub komiksy. Uwielbiam gry planszowe i mam ich w domu pokaźną kolekcję. Bardzo lubię słuchać muzyki. Moimi głównymi gatunkami są metal i rock, ale z chęcią posłucham tego, co ktoś inny zaproponuje. 

Artur Wiśniewski

Interesuję się motorsportem od 6 roku życia, w szczególności Formułą 1. Miłością do tego sportu zaraził mnie ojciec. Od małego pasjonowały mnie także gry komputerowe i ich rynek. Moim marzeniem jest praca w jednej z tych dziedzin. 

 Julia Jasnoch Natalia Swiatczak       

Julia Jasnoch

Lubię rozmawiać o emocjach i sprawach społecznych. Mam duszę artystki, w zaciszu domowym kocham tworzyć i malować.

Natalia Świątczak

Interesuje się historią starożytności i kulturą japońską. W wolnym czasie czytam literaturę fantastyczną i historyczną. 
     

 

DSC4583

 

82578297 164639278207856 6568899402579050496 n

 

DSC1678

Viola Kleiner

Szalenie pasjonuje mnie muzyka i radio. Kocham dobre brzmienia połączone z ciekawymi tekstami i rozmowy z ludźmi, którzy je tworzą. Uwielbiam czytać i rysować.

Anna Niewiadomska

"Najpierw słychać, potem widać"- tak mówią o mnie znajomi. Pasję do radia odkryłam w szkole średniej, kiedy wspólnie z kolegą tworzyłam szkolny radiowęzeł. Komunikację zawsze stawiam na pierwszym miejscu. Po prostu, uwielbiam rozmawiać. Poza tym, kocham kino i koncerty.

Przemek Schenk

Pasjonat wszelkiego sportu. Miłośnik MMA i piłki nożnej. Lubi działać. Bardzo zaangażowany w tworzenie audycji Radia Ateneum.

 

 


 

 

 

293A1735

 

 

 

  DUBAS Andrzej 

Agnieszka Michajłow 

Przez ćwierć wieku dziennikarka radiowa.

W 2019 przeszła do pracy w PR. Prywatnie zaangażowana w działalność społeczną. Lubi spotkania z ciekawymi ludźmi. Uczy studentów odwagi w wystąpieniach publicznych.

.

Andrzej Dubas

Pasjonat radia i dźwięków.

Od lat realizuje audycje w Radiu Gdańsk i radiowej Trójce. Mistrz połączeń satelitarnych. Teraz uczy sztuki realizacji studentów Ateneum.Prywatnie fan dobrej muzyki i funfan narciarstwa.

 


 Ciągle pracujemy nad nowymi, ciekawymi audycjami!

Tworzyli Radio Ateneum:

Dominik Nowak
Mikołaj Niczyporowicz

Gosia Budnik 

Kasper Gutkowski
Ada Walkowska
Marta Budner 
Marta Włodarczyk

Piotr Szwindowski
Natasza Duszkiewicz
Daria Dichenko
Monika Kwiatkowska
Paula Lendzińska

Natalia Jąkalska
Alicja Liedtke
Anna Moczydłowska
Anna Polcyn
Asia Juszkiewicz
Katarzyna Czepułkowska
Monika Licau
Tomasz Zioło
Piotr Purol
Karol Szałapski
Łukasz Sowa
Mateusz Kwidziński
Wojtek Szabuńko
Patryk Chyliński
Mateusz Radko
Mateusz Littwin
Jacek Dzięgielewski
Wojciech Luściński
Karol Szałapski
Bartek Czech
Anna Michałowska
Magda Żarek
Marta Komassa
Bartek Kajka
Karolina Guziuk
Patryk Wysocki
Bartek Dybek
Konrad Kruczkowski
Paweł Artyukh
Małgorzata Nowakiewicz
Wiktor Miliszewski
Martyna Kasprzycka
Magda Chmielewska
Mateusz Frank
Marta Szramowska
Natalia Dzienisz
Mariola Żukowska
Magdalena Jabłonowska
Michał Andrzejewski
Krystian Stalski
Filip Górski
Marta Jędrzejewska
Łukasz Konkel

Konrad Maćkowiak

Nadia Łomska

Kasper Cytrycki

Paweł Tabędzki

Klaudia Kaczmarek

Tomasz Cybyla

Łukasz Zagórski

Małgorzata Naukowicz

Wojciech Krukowicz

Marcin Dybuk

Karol Witkowski

Jerzego Łączyński

Anna Marciszewicz

Anna Maria Kowalewska

Zapraszamy do słuchania Radia Ateneum w nowy roku akademickim 2022/2023. 

 

Do usłyszenia  już w październiku.

(SŁUCHAJ - kliknij poniżej w ikonkę Radia Ateneum)

logo r ateneum karnawa 2

LINK DO AUDYCJI

 

Posłuchaj audycji archiwalnych: 

Audycja 21.06.2022 Ostatnią audycje w roku akademickim 21/22 poprowadzili Julia Łapińska i Miłosz Derkowski. 

Audycja 07.06.2022 Audycję poprowadził Miłosz Derkowski. Było o muzyce, piłce nożnej i tenisie.

Audycja 31.05.2022 Magdalena Starnawska i Szymon Wleklak zapraszają do wysłuchania audycji Radia Ateneum. A w niej wywiad Natalii Kurasińskiej z muzykiem zespołu Arhia Rafałem Kurasińskim. Julia Barwińska opowiada o nieznanych, a atrakcyjnych miejscach w Polsce, które warto odwiedzić. Słyszeliście kiedyś o kolorowych jeziorach czy krzywym lesie?  Miłosz Derkowski śpiewająco podsumował Ligię Mistrzów, mówił także o zamieszaniu z kibicami przed meczem. Jan Juszczuk podsumował też polski sezon piłkarski, było i o lidze i o reprezentacji. Piotr Majzbuchowski mówił o wielkoszlemowym turnieju tenisowym w Paryżu, a szczególnie o grze Igi Świątek i Huberta Hurkacza. Natalia Świątczak przypomniała o przypadającym 31 maja Dniu bez tytoniu.

Audycja 10.05.2022  O zaletach i wadach mediów społecznościowych opowiadała Julia Barwińska, Miłosz Derkowski zrecenzował film "Nieznośny ciężar wielkiego talentu”. Piotr Majzbuchowski podsumował mecz Huberta Hurkacza w Mutua Madrid Open 2022, a Kamil Wernicki zaanonsował dwa nowe filmy o wielkich gwiazdach, „Elvis” i „I Wanna Dance With Somebody”. Na koniec Natalia Świątczak mówiła o Europejskim Dniu profilaktyki udarowej. Program prowadziła Julia Dachnowicz, muzykę przygotowała Julia Barwińska, zrealizował Kuba Seelau.

Audycja 26.04.2022 W Radiu Ateneum gościem Mateusza von Bredow był Mateusz Święcicki, znany dziennikarz i komentator sportowy, od 2015 roku związany z telewizją Eleven Sports. Miłosz Derkowski zrecenzował Lego Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów. Jan Juszczuk opowiedział o Kolosach, czyli dorocznej imprezie podróżników w Gdańsku. Julia Barwińska mówiła, jaka jest żywność ekologiczna. Szymon Wleklak zapowiedział półfinały Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Natalia Świątczak podsumowała przypadającą 26 kwietnia rocznicę wybuchu elektrowni jądrowej w Czarnobylu, mówiła też o Dniu Własności Intelektualnej. Audycję poprowadziła Julia Dachnowicz, zrealizował Jakub Seelau, muzykę przygotowała Julia Barwińska, a wydawała Julia Jasnoch.

Audycja 12.04.2022 W Radiu Ateneum o Odysei umysłów, poznawaniu świata przez osoby niewidome, a także o sporcie i streamowaniu gier.

Audycja 05.04.2022  W studiu gościliśmy Anię, studentkę z Ukrainy. Każda rozmowa o wojnie jest poruszająca. W audycji mówiliśmy też o niewydanym nigdy albumie Prince'a i o tym, czym jest muzykoterapia. Oceniliśmy nową wersję gry Lego Star Wars Skywalker Saga. Nie zabrakło piłki nożnej i losowania grup na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Audycja 29.03.2022 Julia Łapińska i Natalia Kurasińska w rozmowie z Tomaszem Naspińskim z Marketingu Ateneum o tym, co nowego w naszej szkole i o Dniu Otwartym Ateneum 12 kwietnia. Julia Jasnoch rozmawiała o blaskach i cieniach otwierania własnego biznesu w wieku 18 lat. Mówiliśmy też o serialach, artystach, produkcji muzycznej, żużlowcach, piłkarzach i skoczkach narciarskich.

Audycja 22.03.2022 W Radiu Ateneum Magdalena Starnawska rozmawiała z  Oleksijem Hoidą studentem Ateneum z Ukrainy. Polecamy też rozmowę Jana Juszczuka z rzecznikiem klubu Zdunek Wybrzeże Gdańsk Rafałem Sumowskim. Mówiliśmy także o recyklingu, wyborach Miss Świata, które wygrała Polka, o wyścigach  F1 i piłce nożnej.

Audycja 15.03.2022 W programie gościliśmy Andrija vel Andrzeja Demianova, studenta Ateneum pochodzącego z ukraińskiego Chersonia, jednego z najbardziej dotkniętych wojną miast wschodniej Ukrainy. Mówiliśmy o muzyce, nie tylko ukraińskiej. Były aktualności z piłkarskiej Ligii Mistrzów i o kłopotach Chelesea i jej właściciela Romana Abramovicha. Mówiliśmy o pomocy dla ukraińskich zwierząt, organizowanej w Gdańsku. Gościliśmy Katarzynę i Joannę, studentki filologii szwedzkiej i rozmawialiśmy o stronie “Pytt i panna - szwedzki miszmasz”.

Z Andrzejem Demianovem rozmawiała Agnieszka Michajłow

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Audycja 08.03.2022  W kolejnej audycji Radia Ateneum rozmawialiśmy o wojnie w Ukrainie. Audycję prowadziły Magdalena Starnawska i Julia Jasnoch. Jan Juszczuk zaprosił do studia Ivana, swojego kolegę z Rosji. Ivan mówił krytycznie o wojnie, którą Rosja zaczęła w Ukrainie. Natalia Kurasińska rozmawiała z dr Jarosławem Ochem, politologiem i wykładowcą akademickim, nauczycielem także w Ateneum Akademii Nauk Stosowanych. Rozmowa dotyczyła politycznych aspektów wojny. Mówiliśmy także o ukraińskich filmach, wynalazkach, języku i nieprawdziwych informacjach rozprzestrzenianych w internecie. Nie zapomnieliśmy też o Dniu Kobiet.

Ivan, Rosjanin z Moskwy, który mieszka od 2 lat na Pomorzu, ma krytyczny stosunek do ataku Rosji na Ukrainę, podziwia Ukraińców, a krytykuje Władimira Putina. Mówi, że nie ma żadnego uzasadnienia dla tej Mówiliśmy o pomocy dla ukraińskich zwierząt, organizowanej w Gdańsku. Gościliśmy Katarzynę i Joannę, studentki filologii szwedzkiej i rozmawialiśmy o stronie “Pytt i panna - szwedzki miszmasz”.agresji. Choć wie, że większość jego rodaków myśli i mówi inaczej. Ivan podejrzewa, że do Moskwy, którą uważa za najpiękniejsze miasto w Rosji, już nigdy nie wróci. Posłuchajcie poruszającej rozmowy z empatycznym, mądrym, młodym Rosjaninem Ivanem (nie podajemy nazwiska dla bezpieczeństwa naszego rozmówcy).

Z Ivanem rozmawiał w Radiu Ateneum Jan Juszczuk.

O katastrofalnych emocjach, które dominują w polityce Rosji i Władimira Putina w jego pomyśle na wojnę przeciwko Ukrainie mówił w Radiu Ateneum Jarosław Och politolog i wykładowca akademicki, nauczyciel w Ateneum Akademii Nauk Stosowanych.

Nie tylko o polityce z dr Jarosławem Ochem rozmawiała Natalia Kurasińska.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Audycja 01.03.2022 Wojna w Ukrainie w opowieściach ukraińskich studentów, mieszkających na stałe w Polsce, których rodziny są w zaatakowanym przez Rosję kraju. Wojna w Ukrainie w relacjach studentów, którzy mają rodziny i znajomych w Ukrainie. Wojna to na szczęście także fala pomocy, która płynie z Polski. Wojna ma swoje skutki w każdej sferze życia, także w sporcie. O tym wszystkim usłyszycie w tej audycji Radia Ateneum.

Yaroslav jest Ukraińcem, pochodzi z Winnicy, miasta w środkowej części Ukrainy, na wschodnim Podolu. Na co dzień studiuje w Uniwersytecie Gdańskim. W dniu, w którym Rosja zaatakowała Ukrainę, wracał pociągiem do Polski, po krótkich wakacjach. W Polsce jest też już jego siostra. Mama, tata i dziadkowie Yaroslava mieszkają na zachodzie Ukrainy i wydaje się, że na razie są bezpieczni. Jak wielu Ukraińców Yaroslava nurtuje dylemat, czy rzucić studia w Polsce, wrócić do Ukrainy i może pójść walczyć. Opowiada m.in. o stresie, lęku i braku snu.

Yaroslavem Ponuliakiem rozmawia Natalia Kurasińska 

Daria Dichenko to Ukrainka, która od kilku lat mieszka w Gdańsku, gdzie pracuje, a wcześniej studiowała w Ateneum. Opowiadała o dramacie wojny w Ukrainie, o losie jej rodaków w atakowanym przez Rosjan kraju, ale także znajomych, którzy decydują się wracać do Ukrainy, by wziąć udział w walce. Daria mówiła także o wdzięczności za pomoc, jaką Polacy okazują Ukraińcom. I apelowała o edukowanie Rosjan, także tych w Polsce, by mieli prawdziwy, a nie kłamliwy obraz wojny.

Darią Dichenko rozmawiała Magdalena Starnawska

Łukasz Zagórski wraz ze swoją dziewczyną Marią Kołomańską i wieloma innymi ludźmi otwartych serc, od pierwszego dnia wojny w Ukrainie, na własną rękę organizują zbiórki rzeczy potrzebnych dla Ukraińców i Ukrainy. Każdego dnia gromadzą inne rzeczy, zawsze te, które są najbardziej potrzebne. Łukasz opowiadał w Radiu Ateneum o tym, jak organizuje zbiórki i pomoc i radzi, jak to robić. A przede wszystkim apeluje, by się zaangażować w pomoc w każdy możliwy sposób.

Łukaszem Zagórskim rozmawiała Natalia Kurasińska.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Audycja 22.02.2022 Audycję poprowadzili brawurowo nasi super radiowcy Anna Niewiadomska i Mateusz von Bredow. W programie opowiadaliśmy o niełatwych książkach, ciekawych filmach, filmowych mitach i  fantastycznych małżeńskich duetach muzycznych. Było też podsumowanie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i kilka słów o Dniu Języka Ojczystego, gdzie nie zabrakło wątków kaszubskich.

Audycja 15.02.2022 W Radiu Ateneum powróciliśmy do Walentynek poprzez omówienie najlepszych piosenek o miłości. Mówiliśmy też poważnie o sercu, a dokładnie o Dniu Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca. Nie zabrakło wątków sportowych, omówiliśmy dotychczasowy przebieg Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i ostatnie mecze piłkarskiej Ligii Mistrzów. I było też o kinie.

Audycja 08.02.2022 W audycji rozmowa z absolwentką Ateneum Darią Dichenko, obywatelką Ukrainy, która od 5 lat jest w Polsce, tu studiowała, tu pracuje, robi piękne zdjęcia, a czasem śpiewa. W programie mówiliśmy o zimowych  Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, o wiosennej rundzie polskiej ekstraklasy w piłce nożnej, o horrorach, o Walentynkach, nie tylko dla dwojga, o Dniu Bezpiecznego Internetu i dniu walki z okaleczaniem kobiet wciąż powszechnym w niektórych krajach afrykańskich.

Audycja 25.01.2022  Mówiliśmy o kolejnej edycji WOŚP, o Blue Monday i Międzynarodowym dniu przytulania. Podsumowaliśmy tegoroczny nieudany sezon polskich zawodników w skokach narciarskich. Omówiliśmy Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, aktualności z KSW. Zrecenzowaliśmy serial „Book of Boba Fett” i południowokoreańską książkę „Almond”.

Audycja 11.01.2022

Audycja 04.01.2022 Pierwsza audycja Radia Ateneum w 2022 roku traktowała o modzie, sporcie, filmach, polityce, ale też ratownikach wodnych i o introwertykach. No i bardzo dużo o modzie.

Audycja 14.12.2021 Gościem audycji i Jana Juszczuka był Dariusz Szreter, wykładowca w Ateneum, wieloletni dziennikarz, publicysta, obecnie piszący w tygodniku Zawsze Pomorze. Rozmowa dotyczyła okoliczności, w jakich powstał tygodnik i i dziennikarzy, którzy przeszli do niego z Dzienniku Bałtyckiego po zmianie właściciela. Było też o rocznicach dramatycznych wydarzeń na Pomorzu, o akcji dokarmiania psów, o jedzeniu w filmach, o historii fast food, o filmie poświęconym rodzinie Gucci i o prezentach. Ponadto skomentowaliśmy młodzieżowe słowo roku.