POWRÓT DO MENU

Student

Radio Ateneum

 

 

    dfgg   Wleklak magdas 

Jakub Seelau

Pracę dziennikarską zacząłem od telewizji, ale możliwość sprawdzenia swoich sił w radiu mnie zainteresowała i postanowiłem spróbować. Z charakteru jestem bardziej introwertykiem, zdecydowanie lubię siedzieć w domu i czytać książki lub komiksy. Uwielbiam gry planszowe i mam ich w domu pokaźną kolekcję. Bardzo lubię słuchać muzyki. Moimi głównymi gatunkami są metal i rock, ale z chęcią posłucham tego, co ktoś inny zaproponuje.

Oskar Staszczyński

Od dziecka interesuję się sportem, szczególnie piłką nożną, angielską Premier League. Sam próbowałem swoich sił w tej dyscyplinie. Interesuję się także muzyką, a dokładnie jej produkcją, która pozwala wykazać się kreatywnością podczas tworzenia melodii oraz aranżacji bitu.

 

 Natalia Walczewska

Pochodzę z Płocka, ale Gdańsk to moje miejsce na ziemi. Moją pasją jest siłownia, oprócz tego interesuje się rozwojem osobistym, self- care i lifestyle’m. 

 

Szymon Wleklak

Urodziłem się w Płocku. Interesuję się sportem, szczególnie piłką nożną. Fascynuje mnie też technologia i muzyka. A ponadto znam każdą stolicę Europy.

Magdalena Starnawska 

Interesuję się polityką, zarówno krajową jak i międzynarodową. W wolnym czasie uwielbiam grać w tenisa oraz jeździć na nartach.

 

hvjvkhjvk

Julia Jasnoch2

Barwinska  

 

 Patryk Wróbel

Od dziecka starałem się każdego dnia poszerzać swoją wiedzę na temat sportu. Interesuję się głównie piłką nożną i Formułą 1.

 

Julia Jasnoch

Lubię rozmawiać o emocjach i sprawach społecznych. Mam duszę artystki, w zaciszu domowym kocham tworzyć i malować.

 

Julia Barwińska

Od dziecka interesuję się muzyką i śpiewem. Sprawia mi to ogromną radość. Moim hobby jest również spotykanie znanych i ciekawych osób. Uwielbiam jeździć na koncerty moich ulubionych artystów, Natalii Szroeder, Justyny Steczkowskiej i Tini Stoessel. Dziennikarstwo wybrałam, bo chciałabym poznać tajniki tego zawodu.

   

Miłosz Derkowski

Miłośnik piłki nożnej, a głównie rozgrywek angielskich. Chętnie sięgam po dobry film czy serial, jestem fanem jazdy rowerem.

Rygielsk Kurasinska n zdat2  Wisniewski 

Weronika Rygielska

Interesuję się kulturą, literaturą i lifestylem. Po godzinach piszę do szuflady (na razie), tańczę, a w chwilach nudy próbuję swoich sił we wszystkim, co akurat trafi w moje ręce.

 

Julia Łapińska

Moda, projektanci, ich kolekcje i ubrania jako forma wyrazu, są moją największą pasją. Jestem wieloletnią czytelniczką i kolekcjonerką modowego magazynu "Vogue". Fascynuje mnie świat, wpływ odmiennych kultur oraz ludzi na modę, stąd uwielbiam podróżować i doświadczać tych zjawisk. Kocham psy.

Natalia Kurasińska

Współpracuję z Teatrem w Oknie. Lubię zdobywać wiedzę na każdy temat i podróżować. Gram na instrumentach.

Ola Przytarska

Interesuję się zagadkami kryminalnymi, rysunkiem i social mediami. Uwielbiam podróżować i poznawać świat. W radiu chciałabym zarazić wszystkich swoimi pasjami.

 

Artur Wiśniewski

Interesuję się motorsportem od 6 roku życia, w szczególności Formułą 1. Miłością do tego sportu zaraził mnie ojciec. Od małego pasjonowały mnie także gry komputerowe i ich rynek. Moim marzeniem jest praca w jednej z tych dziedzin. 

          

 

 

 


 

 

 

293A1735

 

 

 

  adubas 

Agnieszka Michajłow 

Przez ćwierć wieku dziennikarka radiowa.

W 2019 przeszła do pracy w PR. Prywatnie zaangażowana w działalność społeczną. Lubi spotkania z ciekawymi ludźmi. Uczy studentów odwagi w wystąpieniach publicznych.

.

Andrzej Dubas

Pasjonat radia i dźwięków.

Od blisko 25 lat realizuje audycje w Radiu Gdańsk i Polskim Radiu. Zarządza techniką radiową. Teraz uczy sztuki realizacji studentów Ateneum. Prywatnie fan dobrej muzyki i funfan narciarstwa i jogi.

 


 Ciągle pracujemy nad nowymi, ciekawymi audycjami!

Tworzyli Radio Ateneum:

Jakub Krysiewicz

Piotr Majzbuchowski

Mateusz von Bredow

Julia Dachnowicz

Kuba Nowakowski

Szymon Malinowski

Natalia Świątczak

Viola Kleiner

Anna Niewiadomska

Przemek Schenk

Dominik Nowak
Mikołaj Niczyporowicz

Gosia Budnik 

Kasper Gutkowski
Ada Walkowska
Marta Budner 
Marta Włodarczyk

Piotr Szwindowski
Natasza Duszkiewicz
Daria Dichenko
Monika Kwiatkowska
Paula Lendzińska

Natalia Jąkalska
Alicja Liedtke
Anna Moczydłowska
Anna Polcyn
Asia Juszkiewicz
Katarzyna Czepułkowska
Monika Licau
Tomasz Zioło
Piotr Purol
Karol Szałapski
Łukasz Sowa
Mateusz Kwidziński
Wojtek Szabuńko
Patryk Chyliński
Mateusz Radko
Mateusz Littwin
Jacek Dzięgielewski
Wojciech Luściński
Karol Szałapski
Bartek Czech
Anna Michałowska
Magda Żarek
Marta Komassa
Bartek Kajka
Karolina Guziuk
Patryk Wysocki
Bartek Dybek
Konrad Kruczkowski
Paweł Artyukh
Małgorzata Nowakiewicz
Wiktor Miliszewski
Martyna Kasprzycka
Magda Chmielewska
Mateusz Frank
Marta Szramowska
Natalia Dzienisz
Mariola Żukowska
Magdalena Jabłonowska
Michał Andrzejewski
Krystian Stalski
Filip Górski
Marta Jędrzejewska
Łukasz Konkel

Konrad Maćkowiak

Nadia Łomska

Kasper Cytrycki

Paweł Tabędzki

Klaudia Kaczmarek

Tomasz Cybyla

Łukasz Zagórski

Małgorzata Naukowicz

Wojciech Krukowicz

Marcin Dybuk

Karol Witkowski

Jerzego Łączyński

Anna Marciszewicz

Anna Maria Kowalewska

Zapraszamy do słuchania Radia Ateneum już w nowym w roku akademickim 2023/2024. 

Audycje na żywo we wtorki o 16:00.

 ateneum2

Do usłyszenia już 17 października.

SŁUCHAJ NAS na kanale YouTube Radia ATENEUM

(kliknij poniżej w ikonkę Radia Ateneum) 

logo r ateneum karnawa 2

LINK DO AUDYCJI

Nowa audycja już 17 października. Słuchaj NAS :)

Posłuchaj audycji archiwalnych na naszym kanale YT: 

Rok akademicki 2023/2024

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________

20.06.2023 Audycja 20.06. - Ostatnią audycję w tym sezonie poprowadził ulubiony duet prowadzących, czyli Julia Łapińska i Miłosz Derkowski. Magda Starnawska doradziła jak zaplanować wakacyjny urlop i dokąd wybrać się tego lata. Jesteśmy na bieżąco z najciekawszymi transferami piłkarskimi ostatnich tygodni dzięki Oskarowi Staszczyńskiemu i Patrykowi Wróblowi. Po jakie książki sięgnąć letniego wieczoru wiemy od Natalii Walczewskiej, która poleciła kilka czytelniczych propozycji na podstawie własnego i Marty Janas doświadczenia. Razem z Szymonem Wleklakiem przygotowaliśmy się do meczu reprezentacji Polski z Mołdawią. Wydawczynią była Natalia Kurasińska, a za realizację odpowiadał niezastąpiony Andrzej Dubas. Życzymy wspaniałych wakacji i słyszmy się już w październiku.

06.06.2023  W roli prowadzących sprawdziły się po raz kolejny Julia Jasnoch z Magdaleną Starnawską. O mistrzostwach europy do lat 17 opowiedział Szymon Wleklak. Patryk Wróbel i Oskar Staszczyński zrobili podsumowanie Premier League. Prowadząca przeprowadziła wywiad z Konsul Honorowym Szwecji Magdaleną Pramfelt. Usłyszeliśmy również trzy wywiady z muzykami: Marty Janas ze SPARI, Julii Skubisz z Pawłem Dziurawcem oraz Oli Przytarskiej z Mac Sch. Program wydawała Natalia Kurasińska, realizacją zajęli się Kuba Seelau i Andrzej Dubas.

09.05.2023 Wtorkową audycję poprowadzili: Julia Łapińska i Miłosz Derkowski. Pierwszy temat przedstawił sportowy duet, Oskar Staszczyński i Patryk Wróbel. Opowiedzieli o wygranych meczach za sprawą oszustw. Miłosz Derkowski zrecenzował zrecenzował nowy polski program LOL: kto się śmieje ostatni. Aleksandra Przytarska zebrała i przedstawiła nadchodzące wydarzenia w Gdańsku. Ponownie Miłosz Derkowski zaprezentował recenzję, tym razem najnowszego filmu z uniwersum Marvela, Strażnicy Galaktyki 3. Julia Łapińska przybliżyła temat tegorocznych maturzystów i ich zmagań z egzaminami dojrzałości. Na końcu audycji mogliśmy usłyszeć nagraną rozmowę Natalii Walczewskiej i Marty Janas, które przedstawiły plusy oraz minusy czytania książek.

25.04.2023 Audycję poprowadził niezwykle wygadany duet w składzie: Julia Łapińska i Miłosz Derkowski. Magdalena Starnawska przedstawiła propozycję spędzenia weekendu majowego w Polsce, ale nie tylko. Natalia Kurasińska udzieliła porad dotyczących domowego farbowania włosów. Szymon Wleklak podsumował ćwierćfinały europejskich rozgrywek. Program wydawała Natalia Kurasińska, realizował Kuba Seelau. Muzyką zajęła się Julia Barwińska, a SM poprowadziły Aleksandra Remiś i Zosia Kołomańska.

18.04.2023  Program poprowadził niezastąpiony Miłosz Derkowski. Szymon Wleklak zapowiedział mecze europejskich pucharów, a Patryk Wróbel i Oskar Staszczyński opowiedzieli o piłkarzach, przez których zmienionio zasady gry. W audycji można usłyszeć również o e-sporcie, bo Artur Wiśniewski zrelacjonował sukces polskiej drużyny 9ine w counter strike'u. Julia Skubisz i Ola Przytarska zrobiły internetowe podsumowanie marca i kwietnia, a na koniec usłyszeliśmy przygotowaną przez Martę Janas oraz Natalię Walczewską recenzję serii "Hopeless" Coleen Hoover. Audycję wydawała Natalia Kurasińska, realizował Kuba Seelau. Muzykę przygotowała Julia Barwińska, a social mediami zajmowały się Aleksandra Remiś i Zosia Kołomańska.

04.04.2023 Nasze sportowe duo, Szymon Wleklak i Jan Juszczuk, podjęło się prowadzenia audycji. Mogliśmy w niej usłyszeć Magdalenę Starnawską, która opowiedziała nam o spędzaniu świąt wielkanocnych za granicą. Pojawiła się również Julia Jasnoch z tematem filmu stworzonego przez chatGPT. Niezawodny Miłosz Derkowski przybliżył nam słynną horrorową serię "Krzyk". Nie mogło zabraknąć też sportu. Oskar Staszczyński i Patryk Wróbel przekazali nam wiedzę o piłce nożnej w Chinach. Wydawała Natalia Kurasińska, muzykę przygotowała Julia Barwińska, realizował Kuba Seelau.

21.03.2023 Wtorkową audycję poprowadził Miłosz Derkowski. Gościem audycji był Tomasz Naspiński,z którym porozmawiał Szymon Wleklak o zmianach nadchodzących w murach naszej uczelni. Następnie Magdalena Starnawska przybliżyła temat afer Pegasusa w Polsce. Aleksandra Przytarska i Julia Jasnoch opowiedziały o swoich podróżach po Wiekiej Brytanii. Sportowy duet, Patryk Wróbel i Oskar Staszczyński przybliżyli słuchaczom powołanie nowego trenera polskiej reprezentacji piłki nożnej, czyli Fernando Santosa. Artur Wiśniewski opowiedział o GB Arabii Saudyjskiej w F1. A na końcu audycji mogliśmy odsłuchać rozmowę w Natalii Walczewskiej i Marty Janas o twórczości popularnej pisarki Colleen Hoover.

14.03.2023 Audycję po raz pierwszy poprowadził duet w składzie: Aleksandra Remiś i Aleksandra Przytarska. Relację z procesu Stefana W., gdzie odczytywane były mowy końcowe, zdali: Natalia Kurasińska, Szymon Wleklak, Julia Barwińska, Jan Juszczuk, Kuba Seelau, Miłosz Derkowski. Ze swoich przeważnie sportowych tematów tym razem Jan Juszczuk wyłamał się podwójnie, bo dodatkowo opowiedział o serialu "Prawo ulicy". Julia Jasnoch rozmawiała z Wojciechem Klupsiem, ratownikiem medycznym, o pierwszej pomocy dla kobiet a Natalia Walczewska i Marta Janas wgłębiły nas w temat sztuk walki kobiet. Nie zabrakło jednak sportu - Oskar Staszczyński i Patryk Wróbel mówili o powrotach z piłkarskiej emerytury. Wydawała Natalia Kurasińska, muzykę przygotowała Julia Barwińska, realizował Andrzej Dubas a za SM była odpowiedzialna Zosia Kołomańska.

07.03.2023 Audycję, ze swoją listą najciekawszych miejsc w Paryżu, rozpoczęła Zosia Kołomańska. Ponieważ rozpoczął się nowy sezon w F1, nie mogło zabraknąć ekspertyzy Artura Wiśniewskiego. Za to Jan Juszczuk przygotował sportowe podsumowanie tygodnia. Mogliśmy również usłyszeć debiut Julii Lemańczyk, która przybliżyła nam temat współpracy DJ Decksa z Peją. Rozmowę z Damianem Wleklakiem i Sławomirem Szmalem przeprowadził Szymon Wleklak.

Prowadziła i wydawała Natalia Kurasińska, realizował Jakub Seelau. Za muzykę odpowiedzialna była Julia Barwińska, a Miłosz Derkowski wykonał zdjęcia.

28.02.2023 W rolę prowadzącego audycji wcielił się Miłosz Derkowski. Zaktualizował również wydarzenia dziejące się w Ukrainie rok po inwazji przez Rosję. Ola Przytarska i Julia Skubisz podsumowały zdarzenia z lutego ze świata internetu. Magda Starnawska opowiedziała o sprawie molestowania w polskim tenisie. Patryk Wróbel z Oskarem Staszczyńskim wytłumaczyli, czym jest bitwa o Anglię w futbolu. Na koniec Szymon Wleklak i Jan Juszczuk zrobili sportowe podsumowanie tygodnia.

Wydawała Natalia Kurasińska, realizował Jakub Seelau i Andrzej Dubas, a za muzykę odpowiedzialna była Julia Barwińska. SM zajęły się Natalia Walczewska i Marta Janas.

21.02.2023 Wtorkową audycję poprowadzili Magdalena Starnawska oraz Szymon Wleklak. Wraz z pierwszym tematem w studiu pojawił się Jan Juszczuk, który przybliżył sportowe wydarzenia ubiegłego tygodnia. Julia Jasnoch opowiedziała o sieci muzeów Niewidzialny dom oraz o życiu osób niewidomych. Paulina Wójcicka przedstawiła nowe badania dotyczące odkrycia, jakie dokonał Leonardo Da Vinci 100 lat przed Newtonem. Nasz stały duet sportowy, czyli Oskar Staszczyński i Patryk Wróbel zapowiedzieli zbliżające się mecze Ligii Mistrzów. Audycję zakończył Miłosz Derkowski recenzując polski film „Niebezpieczni Dżentelmeni”.

14.02.2023 Walentynkowa audycja, a w niej wywiad z Agnieszką Pastusiak z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku o jej udziale w wystawie prac z dziedziny techniki postcyfrowej. Podsumowaliśmy tragiczne wydarzenia w Turcji i Syrii, mówiliśmy o tym, jak przebiega akcja ratownicza po trzęsieniu ziemi. Poważnie mówiliśmy o dniu osób chorych na epilepsję, bo Święty Walenty jest ich  patronem. W audycji zrecenzowaliśmy horror walentynkowy pt. "Moja krwawa walentynka". Był też ranking miejsc w Trójmieście, gdzie można spędzić walentynkowy wieczór we dwoje. 

31.01.2023 Audycje prowadziły nasze debiutantki: Aleksandra Przytarska i Natalia Walczewska. Program rozpoczął się wywiadem Natalii Filipionek-Rybińskiej z Magdaleną Skorupką-Kaczmarek, byłą dziennikarką telewizyjną i radiową, byłą rzeczniczką Prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, właścicielką firmy KomunikujMY, zajmującej się wizerunkiem firm i działaniami kryzysowymi, a prywatnie żoną Marcina Kaczmarka, trenera Lechii Gdańsk. Następnie przeszliśmy do naszych sportowych ekspertów, czyli Oskara Staszczyńskiego i Patryka Wróbla, którzy opowiedzieli o nowym selekcjonerze reprezentacji Polski Fernando Santosie. Natalia Walczewska mówiła o tym, jak wytrwać w postanowieniach noworocznych. Szymon Wleklak podsumował 28. edycję Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej, które odbywały się w Polsce i Szwecji. Na koniec Miłosz Derkowski opowiedział o sukcesu serialu „The Last of Us”.


17.01.2023 Przed nami Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na co jest zbiórka pieniędzy i gdzie będzie "grane", o tym mówiliśmy w Radiu Ateneum. Zachęcaliśmy do odwiedzenia interaktywnej wystawy o Van Goghu i do przeczytania książki "Jedno lato w Himalajach" Michała Kochańczyka. Podsumowaliśmy mijający tydzień w sporcie i szczegółowo omówiliśmy Mistrzostwa w Piłce Ręcznej. Był ranking filmów, które warto zobaczyć w tym roku. A na koniec podaliśmy wiele ciekawych i praktycznych rad, jak zaplanować wyjazd do USA na Work and Travel. To propozycja dla studentów chcących pracować i podróżować po Stanach Zjednoczonych.

10.01.2023 W audycji o self-sublishingu, czyli jak samemu od początku do końca publikować książki. Rozmawialiśmy także o piłce nożnej i ręcznej. Zachęcaliśmy do oglądach serialu Biały lotos, czyli o słabościach współczesnego człowieka.

Audycja 13.12.2022 Wyjątkowa audycja w klimacie Świąt Bożego Narodzenia. Posłuchajcie jak Natalia Kurasińska gra na żywo na ukulele i śpiewa klimatyczne piosenki. Posłuchajcie świątecznej premiery piosenki Pauliny Wójcickiej Biało dookoła, której teledysk możecie zobaczyć na Youtube. I wiele innych ciekawych tematów w Radiu Ateneum.

Audycja 06.12.2022 Wtorkową audycję poprowadzili Julia Łapińska z Miłoszem Derkowskim. Program zaczęliśmy od rozmowy Aleksandry Przytarskiej z gościem Agnieszką Prusaczyk, członkinią Samorządu Studenckiego Ateneum. Dziewczyny rozmawiały o Szlachetnej Paczce oraz akcji mikołajkowej organizowanych w murach uczelni. Następnie Natalia Kurasińska zorganizowała wróżby andrzejkowe dla prowadzących, w ten sposób wprowadzając Julię Barwińską z tematem obchodów Andrzejek w innych państwach. Natalia Walczewska przedstawiła przepis na zbudowanie pewności siebie. Oskar Staszczyński wraz z Patrykiem Wróblem przedstawili pierwsze rozgrywki Mistrzostw Świata w Katarze i osiągnięcia Polaków w rozgrywkach. Szymon Wleklak podsumował Ligę Mistrzów w piłce ręcznej.

Audycja 29.11.2022 O Andrzejkach i andrzejkowych zwyczajach mówiliśmy w audycji Radia Ateneum. Były wróżby z wosku i kart oraz życzenia. Nie zabrakło sportu, dobrej muzyki i humoru.

Audycja 22.11.2022 Audycja sportowa. Posłuchajcie jak Jan Juszczuk i Szymon Wleklak brawurowo komentowali na żywo pierwszy mecz Polaków w Katarze. Mecz polskich piłkarzy z Meksykanami ostatecznie skończył się remisem 0:0.

Audycja 15.11.2022 Kolejny wtorek, kolejna audycja. W rolach prowadzących mogliśmy usłyszeć Magdalenę Starnawską i Julię Jasnoch. Patryk Wróbel i Oskar Staszczyński zapowiedzieli zbliżający się mundial; ich oczekiwania, prawdopodobne wyniki meczów oraz jak nasi piłkarze poradzą sobie w rozgrywkach. Jan Juszczuk porozmawiał z Erykiem Jóźwiakiem, menadżerem Zdunek Wybrzeża Gdańsk, o ciężkim sezonie, okienku transferowym i planach na przyszły sezon. Gościem Natalii Kurasińskiej był Igor Greszler, który opowiedział o organizacji rejsów morskich. Jako ostatniego usłyszeliśmy Miłosza Derkowskiego, który nie tylko zakończył audycję, ale również swój cykl o morderczej Laleczce Chucky, tym razem skupiając się na najnowszych filmach z serii.

Audycja 8.11.2022  Kolejny wtorek oraz audycja za nami , którą poprowadzili Julia Łapińska wraz z Miłoszem Derkowskim. Na początku audycji mogliśmy wysłuchać rozmowę Marty Janas z Alicją Szatkowską , która jest zawodniczką oraz trenerką kickboxingu . Kolejną osobą była Natalia Walczewska , która opowiedziała o spędzaniu czasu sama ze sobą oraz wspomniała swoją historię i dlaczego lubi tak spędzać czas. Przegląd social mediów z ostatniego tygodnia przedstawiły Aleksandra Przytarska i Julia Skubisz . Następnie Julia Barwińska przybliżyła nam temat fobii i lęków. O smutnych wiadomościach zza oceanu opowiedział Oskar Staszczynski, który przybliżył nam okoliczności śmierci Takeoffa , rapera związanego z grupą Migos. Miłosz Derkowski przyniósł nas do świata filmowego, który kontynuował serię „Child’s Play ” . Tym razem omówił jak seria stała się komedio-horrorem i skupił się na 4 i 5 części . Kolejnym tematem Aleksandra Remiś opowiedziała nam o fenomenie paradokumentów . Na koniec audycji Szymon Wleklak i Jan Juszczuk podsumowali tematy sportowe nawiazując do europejskich pucharów i dobrej dyspozycji Lecha Poznań.

Audycja 25.10.2022 Audycja poprowadzili Magdalena Starnawska z Szymonem Wleklakiem. Pierwszy temat przedstawili Patryk Wróbel wraz z Oskarem Staszczyńskim o odsunięciu Cristiano Ronaldo z pierwszej drużyny. Następnie Julia Łapińska z Natalią Kurasińską opowiedziały o swoim doświadczeniu pracy za granicą. Paulina Wójcicka przybliżyła temat Festiwalu Sztuki Ulicznej, który  miał na celu zbieranie funduszy na budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej. Kolejny temat przedstawiła Natalia Walczeska, która mówiła o sposobie romantyzowanie sobie życia. Miłosz Derkowski kontynuował temat sukcesu serii filmów „Child’s Play”, tym razem części 2 i 3. Jan Juszczuk przybliżył tematykę i opowiedział o NBA oraz Jeremim Juliuszu Sochanie. Ostatnią rozmowę w audycji przeprowadziła Aleksandra Przytarska z gościem Pawłem Dziurawcem, który jest zawodnikiem trickingu.

Audycja 18.10.2022 18 października studenci 2 i 3 roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej rozpoczęli cotygodniowe audycje radiowe. Prowadzącym był Miłosz Derkowski, który także opowiedział o filmie „Child’s Play” i jednocześnie zapowiedział serię rozmów o kultowych filmach. Temat filmowy pojawił się też w rozmowie z Julią Jasnoch, która przedstawiła recenzję polskiego filmu „Johnny”.  Otrzymał on Nagrodę Publiczności w tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. W audycji pojawiły się wątki sportowe przedstawione przez Patryka Wróblewskiego i Artura Wiśniewski, którzy przybliżyli postać Maxa Verstappena, dwukrotnego zdobywcy tytułu mistrza świata. Natomiast Szymon Wleklak wraz z Janem Juszczukiem omówili dotychczasowe mecze Ligii Mistrzów. Swój debiut miała Julia Skubisz przy Aleksandrze Przytarskiej. Wspólnie przedstawiły newsy z ubiegłego tygodnia.  Oskar Staszczyński opowiedział o historii amerykańskiego rapera, Popa Smok’a. Na koniec audycji mogliśmy wysłuchać nagranej rozmowy Natalii Kurasińskiej z Daryą, obywatelką Ukrainy mieszkającą od roku w Polsce.

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Rok akademicki 2021/2022

Audycja 21.06.2022 Ostatnią audycje w roku akademickim 21/22 poprowadzili Julia Łapińska i Miłosz Derkowski. 

Audycja 07.06.2022 Audycję poprowadził Miłosz Derkowski. Było o muzyce, piłce nożnej i tenisie.

Audycja 31.05.2022 Magdalena Starnawska i Szymon Wleklak zapraszają do wysłuchania audycji Radia Ateneum. A w niej wywiad Natalii Kurasińskiej z muzykiem zespołu Arhia Rafałem Kurasińskim. Julia Barwińska opowiada o nieznanych, a atrakcyjnych miejscach w Polsce, które warto odwiedzić. Słyszeliście kiedyś o kolorowych jeziorach czy krzywym lesie?  Miłosz Derkowski śpiewająco podsumował Ligię Mistrzów, mówił także o zamieszaniu z kibicami przed meczem. Jan Juszczuk podsumował też polski sezon piłkarski, było i o lidze i o reprezentacji. Piotr Majzbuchowski mówił o wielkoszlemowym turnieju tenisowym w Paryżu, a szczególnie o grze Igi Świątek i Huberta Hurkacza. Natalia Świątczak przypomniała o przypadającym 31 maja Dniu bez tytoniu.

Audycja 10.05.2022  O zaletach i wadach mediów społecznościowych opowiadała Julia Barwińska, Miłosz Derkowski zrecenzował film "Nieznośny ciężar wielkiego talentu”. Piotr Majzbuchowski podsumował mecz Huberta Hurkacza w Mutua Madrid Open 2022, a Kamil Wernicki zaanonsował dwa nowe filmy o wielkich gwiazdach, „Elvis” i „I Wanna Dance With Somebody”. Na koniec Natalia Świątczak mówiła o Europejskim Dniu profilaktyki udarowej. Program prowadziła Julia Dachnowicz, muzykę przygotowała Julia Barwińska, zrealizował Kuba Seelau.

Audycja 26.04.2022 W Radiu Ateneum gościem Mateusza von Bredow był Mateusz Święcicki, znany dziennikarz i komentator sportowy, od 2015 roku związany z telewizją Eleven Sports. Miłosz Derkowski zrecenzował Lego Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów. Jan Juszczuk opowiedział o Kolosach, czyli dorocznej imprezie podróżników w Gdańsku. Julia Barwińska mówiła, jaka jest żywność ekologiczna. Szymon Wleklak zapowiedział półfinały Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Natalia Świątczak podsumowała przypadającą 26 kwietnia rocznicę wybuchu elektrowni jądrowej w Czarnobylu, mówiła też o Dniu Własności Intelektualnej. Audycję poprowadziła Julia Dachnowicz, zrealizował Jakub Seelau, muzykę przygotowała Julia Barwińska, a wydawała Julia Jasnoch.

Audycja 12.04.2022 W Radiu Ateneum o Odysei umysłów, poznawaniu świata przez osoby niewidome, a także o sporcie i streamowaniu gier.

Audycja 05.04.2022  W studiu gościliśmy Anię, studentkę z Ukrainy. Każda rozmowa o wojnie jest poruszająca. W audycji mówiliśmy też o niewydanym nigdy albumie Prince'a i o tym, czym jest muzykoterapia. Oceniliśmy nową wersję gry Lego Star Wars Skywalker Saga. Nie zabrakło piłki nożnej i losowania grup na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Audycja 29.03.2022 Julia Łapińska i Natalia Kurasińska w rozmowie z Tomaszem Naspińskim z Marketingu Ateneum o tym, co nowego w naszej szkole i o Dniu Otwartym Ateneum 12 kwietnia. Julia Jasnoch rozmawiała o blaskach i cieniach otwierania własnego biznesu w wieku 18 lat. Mówiliśmy też o serialach, artystach, produkcji muzycznej, żużlowcach, piłkarzach i skoczkach narciarskich.

Audycja 22.03.2022 W Radiu Ateneum Magdalena Starnawska rozmawiała z  Oleksijem Hoidą studentem Ateneum z Ukrainy. Polecamy też rozmowę Jana Juszczuka z rzecznikiem klubu Zdunek Wybrzeże Gdańsk Rafałem Sumowskim. Mówiliśmy także o recyklingu, wyborach Miss Świata, które wygrała Polka, o wyścigach  F1 i piłce nożnej.

Audycja 15.03.2022 W programie gościliśmy Andrija vel Andrzeja Demianova, studenta Ateneum pochodzącego z ukraińskiego Chersonia, jednego z najbardziej dotkniętych wojną miast wschodniej Ukrainy. Mówiliśmy o muzyce, nie tylko ukraińskiej. Były aktualności z piłkarskiej Ligii Mistrzów i o kłopotach Chelesea i jej właściciela Romana Abramovicha. Mówiliśmy o pomocy dla ukraińskich zwierząt, organizowanej w Gdańsku. Gościliśmy Katarzynę i Joannę, studentki filologii szwedzkiej i rozmawialiśmy o stronie “Pytt i panna - szwedzki miszmasz”.

Z Andrzejem Demianovem rozmawiała Agnieszka Michajłow

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Audycja 08.03.2022  W kolejnej audycji Radia Ateneum rozmawialiśmy o wojnie w Ukrainie. Audycję prowadziły Magdalena Starnawska i Julia Jasnoch. Jan Juszczuk zaprosił do studia Ivana, swojego kolegę z Rosji. Ivan mówił krytycznie o wojnie, którą Rosja zaczęła w Ukrainie. Natalia Kurasińska rozmawiała z dr Jarosławem Ochem, politologiem i wykładowcą akademickim, nauczycielem także w Ateneum Akademii Nauk Stosowanych. Rozmowa dotyczyła politycznych aspektów wojny. Mówiliśmy także o ukraińskich filmach, wynalazkach, języku i nieprawdziwych informacjach rozprzestrzenianych w internecie. Nie zapomnieliśmy też o Dniu Kobiet.

Ivan, Rosjanin z Moskwy, który mieszka od 2 lat na Pomorzu, ma krytyczny stosunek do ataku Rosji na Ukrainę, podziwia Ukraińców, a krytykuje Władimira Putina. Mówi, że nie ma żadnego uzasadnienia dla tej Mówiliśmy o pomocy dla ukraińskich zwierząt, organizowanej w Gdańsku. Gościliśmy Katarzynę i Joannę, studentki filologii szwedzkiej i rozmawialiśmy o stronie “Pytt i panna - szwedzki miszmasz”.agresji. Choć wie, że większość jego rodaków myśli i mówi inaczej. Ivan podejrzewa, że do Moskwy, którą uważa za najpiękniejsze miasto w Rosji, już nigdy nie wróci. Posłuchajcie poruszającej rozmowy z empatycznym, mądrym, młodym Rosjaninem Ivanem (nie podajemy nazwiska dla bezpieczeństwa naszego rozmówcy).

Z Ivanem rozmawiał w Radiu Ateneum Jan Juszczuk.

O katastrofalnych emocjach, które dominują w polityce Rosji i Władimira Putina w jego pomyśle na wojnę przeciwko Ukrainie mówił w Radiu Ateneum Jarosław Och politolog i wykładowca akademicki, nauczyciel w Ateneum Akademii Nauk Stosowanych.

Nie tylko o polityce z dr Jarosławem Ochem rozmawiała Natalia Kurasińska.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Audycja 01.03.2022 Wojna w Ukrainie w opowieściach ukraińskich studentów, mieszkających na stałe w Polsce, których rodziny są w zaatakowanym przez Rosję kraju. Wojna w Ukrainie w relacjach studentów, którzy mają rodziny i znajomych w Ukrainie. Wojna to na szczęście także fala pomocy, która płynie z Polski. Wojna ma swoje skutki w każdej sferze życia, także w sporcie. O tym wszystkim usłyszycie w tej audycji Radia Ateneum.

Yaroslav jest Ukraińcem, pochodzi z Winnicy, miasta w środkowej części Ukrainy, na wschodnim Podolu. Na co dzień studiuje w Uniwersytecie Gdańskim. W dniu, w którym Rosja zaatakowała Ukrainę, wracał pociągiem do Polski, po krótkich wakacjach. W Polsce jest też już jego siostra. Mama, tata i dziadkowie Yaroslava mieszkają na zachodzie Ukrainy i wydaje się, że na razie są bezpieczni. Jak wielu Ukraińców Yaroslava nurtuje dylemat, czy rzucić studia w Polsce, wrócić do Ukrainy i może pójść walczyć. Opowiada m.in. o stresie, lęku i braku snu.

Yaroslavem Ponuliakiem rozmawia Natalia Kurasińska 

Daria Dichenko to Ukrainka, która od kilku lat mieszka w Gdańsku, gdzie pracuje, a wcześniej studiowała w Ateneum. Opowiadała o dramacie wojny w Ukrainie, o losie jej rodaków w atakowanym przez Rosjan kraju, ale także znajomych, którzy decydują się wracać do Ukrainy, by wziąć udział w walce. Daria mówiła także o wdzięczności za pomoc, jaką Polacy okazują Ukraińcom. I apelowała o edukowanie Rosjan, także tych w Polsce, by mieli prawdziwy, a nie kłamliwy obraz wojny.

Darią Dichenko rozmawiała Magdalena Starnawska

Łukasz Zagórski wraz ze swoją dziewczyną Marią Kołomańską i wieloma innymi ludźmi otwartych serc, od pierwszego dnia wojny w Ukrainie, na własną rękę organizują zbiórki rzeczy potrzebnych dla Ukraińców i Ukrainy. Każdego dnia gromadzą inne rzeczy, zawsze te, które są najbardziej potrzebne. Łukasz opowiadał w Radiu Ateneum o tym, jak organizuje zbiórki i pomoc i radzi, jak to robić. A przede wszystkim apeluje, by się zaangażować w pomoc w każdy możliwy sposób.

Łukaszem Zagórskim rozmawiała Natalia Kurasińska.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Audycja 22.02.2022 Audycję poprowadzili brawurowo nasi super radiowcy Anna Niewiadomska i Mateusz von Bredow. W programie opowiadaliśmy o niełatwych książkach, ciekawych filmach, filmowych mitach i  fantastycznych małżeńskich duetach muzycznych. Było też podsumowanie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i kilka słów o Dniu Języka Ojczystego, gdzie nie zabrakło wątków kaszubskich.

Audycja 15.02.2022 W Radiu Ateneum powróciliśmy do Walentynek poprzez omówienie najlepszych piosenek o miłości. Mówiliśmy też poważnie o sercu, a dokładnie o Dniu Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca. Nie zabrakło wątków sportowych, omówiliśmy dotychczasowy przebieg Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i ostatnie mecze piłkarskiej Ligii Mistrzów. I było też o kinie.

Audycja 08.02.2022 W audycji rozmowa z absolwentką Ateneum Darią Dichenko, obywatelką Ukrainy, która od 5 lat jest w Polsce, tu studiowała, tu pracuje, robi piękne zdjęcia, a czasem śpiewa. W programie mówiliśmy o zimowych  Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, o wiosennej rundzie polskiej ekstraklasy w piłce nożnej, o horrorach, o Walentynkach, nie tylko dla dwojga, o Dniu Bezpiecznego Internetu i dniu walki z okaleczaniem kobiet wciąż powszechnym w niektórych krajach afrykańskich.

Audycja 25.01.2022  Mówiliśmy o kolejnej edycji WOŚP, o Blue Monday i Międzynarodowym dniu przytulania. Podsumowaliśmy tegoroczny nieudany sezon polskich zawodników w skokach narciarskich. Omówiliśmy Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, aktualności z KSW. Zrecenzowaliśmy serial „Book of Boba Fett” i południowokoreańską książkę „Almond”.

Audycja 11.01.2022

Audycja 04.01.2022 Pierwsza audycja Radia Ateneum w 2022 roku traktowała o modzie, sporcie, filmach, polityce, ale też ratownikach wodnych i o introwertykach. No i bardzo dużo o modzie.

Audycja 14.12.2021 Gościem audycji i Jana Juszczuka był Dariusz Szreter, wykładowca w Ateneum, wieloletni dziennikarz, publicysta, obecnie piszący w tygodniku Zawsze Pomorze. Rozmowa dotyczyła okoliczności, w jakich powstał tygodnik i i dziennikarzy, którzy przeszli do niego z Dzienniku Bałtyckiego po zmianie właściciela. Było też o rocznicach dramatycznych wydarzeń na Pomorzu, o akcji dokarmiania psów, o jedzeniu w filmach, o historii fast food, o filmie poświęconym rodzinie Gucci i o prezentach. Ponadto skomentowaliśmy młodzieżowe słowo roku.