POWRÓT DO MENU

O Uczelni

KONTAKT

mgr Sara Janas

Koordynator praktyk studenckich

e-mail: s.janas@ateneum.edu.pl
tel. 58 722 08 11

 

 

mgr Aleksandra Sikora

e-mail: a.sikora@ateneum.edu.pl

 

 
   

Akademickie Biuro Karier

 ____________________________________________________________________

Badanie losów absolwentów - celem działania jest określenie jak wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów wpływają na ścieżki kariery absolwentów. Wyniki badania będą wykorzystywane do określenia adekwatności treści przekazywanych studentom podczas studiów oraz do modyfikowania treści kształcenia w celu lepszego ich dostosowania do potrzeb rynku pracy.

W tym celu uprzejmie prosimy o anonimowe wypełnienie poniższej ankiety i dostarczenie jej do Akademickiego Biura Karier przed przystąpieniem do obrony.

 

Dziękujemy!

 

<<ANKIETA>>

Misją Akademickiego Biura Karier ATENEUM jest wspieranie studentów oraz absolwentów w rozwoju umiejętności przydatnych na rynku pracy. Naszym głównym zadaniem jest przygotowanie studentów do skutecznego wejścia na rynek pracy oraz efektywnego funkcjonowania w środowisku pracowniczym.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

Zakres działań Akademickiego Biura Karier ATENEUM:

 

 1. Współpraca z instytucjami rynku pracy.
 2. Współpraca z pracodawcami.
 3. Pozyskiwanie i udostępnianie ofert pracy, staży oraz praktyk.
 4. Dostarczanie informacji o rynku pracy oraz możliwościach podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych.
 5. Organizowanie szkoleń i warsztatów z zakresu poszukiwania pracy dla studentów.
 6. Udzielanie indywidualnych porad zawodowych dotyczących sporządzania dokumentów aplikacyjnych oraz przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej.
 7. Monitorowanie karier zawodowych absolwentów.

 

 

Zapraszamy do kontaktu!

a

ogloszenie-praca-2022-jezyk-angielski6.pdf  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jobicon 09 1080x1080 1

 

 

 

Jobicon 10 1080x1080 1

Jobicon 04 1080x1080

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

INSPIRATORIUM KARIERY to projekt realizowany ze środków PFRON w ramach konkursu ABSOLWENT.

 

Celem projektu jest aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych, którzy posiadają wykształcenie wyższe lub realizują ostatni lub przedostatni rok nauki w szkole wyższej.

Projekt zapewnia pośrednictwo zawodowe, organizację staży, kursy i szkolenia specjalistyczno-zawodowe oraz stypendia na pokrycie studiów podyplomowych.

 

SZCZEGÓŁY

 Beneficjentami projektu są niezatrudnieni mieszkańcy województwa pomorskiego, którzy ukończyli studia w okresie ostatnich 5 lat, bądź obecnie są studentami ostatniego/przedostatniego roku.

 

Ważne:

Do projektu nie mogą przystąpić osoby, które objęte są jakimikolwiek działaniami aktywizacyjnymi finansowanymi ze środków PFRON.

 

W ramach projektu, zazwyczaj osobom młodym, które jeszcze zastanawiają się jak ma wyglądać ich ścieżka zawodowa, proponujemy staże zawodowe. Staż dobieramy wg. preferencji i predyspozycji uczestnika projektu. Uczestnik projektu otrzymuje stypendium stażowe w wysokości 1600 zł netto miesięcznie.

 

Kolejną możliwością, którą daje projekt „Inspiratorium kariery” są kursy specjalistyczno-zawodowe. Śledząc trendy i potrzeby obecnego rynku pracy, zdecydowanie wybraliśmy zagadnienia związane z marketingiem, promocją i projektowaniem. Oferta zawiera następujące kursy i szkolenia: Social Media Menager, Grafika komputerowa, Projektowanie graficzne w marketingu, Web-designer, Web-developer.

 

Ważne:

Kursy i szkolenia są indywidualne!!

Grupa powstanie tylko w przypadku próśb uczestników projektu.

 

 

 W ramach aktywizacji zawodowej i podniesienia kompetencji uczestników projektu „Inspiratorium kariery”, proponujemy również stypendia na pokrycie kosztów studiów podyplomowych.  

 

 

 Chcesz dołączyć do projektu?

 Zadzwoń: 736 858 551

Napisz: o.zablotna@faz.org.pl

 

Poster in English for Open Days Atendum v2 2

Ulotka EWDay 2019 

Biura Adecco na całym świecie otwierają się dla młodych ludzi.

Experience Work Day także w 9 polskich miastach.

Po raz kolejny w Polsce, globalny Experience Work Day odbędzie się 16 października. Adecco szuka stażystów do swoich oddziałów w 9 polskich miastach.

W środę, 16 października Adecco w Polsce otworzy swoje biura dla młodych ludzi. Przyszli stażyści spędzą ten dzień w pracy w wybranym dziale firmy. W tym roku Experience Work Day odbywa się tylko w Bielsku-Białej, Krakowie, Gliwicach, Poznaniu, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Warszawie, Łodzi i Pruszkowie.

Dzięki takiej możliwości, młodzi ludzie będą mieli szansę porozmawiać ze specjalistami pracującymi w różnych obszarach firmy Adecco. Wizyta w biurze to również szansa na wygranie płatnego stażu, który odbędzie się w jednym z różnych działów takich jak np.: rekrutacje, administracja, księgowość, HR, czy Marketing. Adecco oczekuje od kandydatów zaangażowania, chęci rozwoju i otwartości na wyzwania. Doświadczenia zawodowe nie są wymagane. Zainteresowane osoby muszą wysłać CV na adres marketing.poland@adecco.com, nie później niż do 06.10.2019.

Ubiegłoroczna edycja Experience Work Day zakończyła się sukcesem. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 8 tys. młodych pracowników na całym świecie. Ponad 4 tys. ekspertów Adecco z 700 oddziałów w 49 krajach, w tym w Polsce, pomagało im w szukaniu własnej drogi do sukcesu zawodowego.

 

Więcej informacji o Experience Work Day można znaleźć na https://www.ceofor1month.com/experience-work-day/

 

Trojmiejskie targi pracy 2020

 

 Trójmiejskie Targi Pracy 2019

 

 

Strona wydarzenia: www.targipracy.gdansk.pl

 

data: 13-14 maja 2019

godzina: 9:00 – 16:00

miejsce: Politechnika Gdańska

adres: Gdańsk Wrzeszcz, ul. Gabriela Narutowicza 11/12

organizator: Trójmiejskie Targi Pracy

bilety: wstęp wolny

 

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w Trójmiejskich Targach Pracy, które odbędą się w gmachu Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej w dniach 13-14 maja 2019 r. (poniedziałek i wtorek), codziennie w godz. 9:00-16:00.

To wyjątkowa okazja dla studentów oraz absolwentów, by nawiązać kontakt z pracodawcami, poznać tajniki rekrutacji, wziąć udział w bezpłatnych seminariach i prelekcjach. 

 

- 80 wystawców
- 2 dni prelekcji
- punkty konsultacji CV
- zdjęcia do CV
- konkursy i nagrody  

 

 

___________________________________

 

 

Metropolitalne Targi Pracy Pomorza 2017!

 

Strona wydarzenia: www.metropolitalnetargipracy.pl

 

data: 2 marca 2017 (czwartek)

godzina: 10:00 – 16:00

miejsce: AmberExpo
adres: Gdańsk, ul. Żaglowa 11
organizator: Gdański Urząd Pracy i Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku
bilety: wstęp wolny

Największe wydarzenie HR w północnej Polsce! Prawdziwy festiwal pracy, gdzie będzie na Was czekać niemal 150 wystawców z całej metropolii oraz kilka tysięcy ofert pracy. Chwała temu z nas, kto choć raz w życiu nie doświadczył trudów poszukiwania pracy! Jeżeli jednak nie jesteś w tej grupie szczęśliwców i wciąż szukasz pracy, myślisz o zmianie obecnej albo dopiero rozpoczynasz swoją karierę zawodową koniecznie odwiedź nas na Targach!Przyjdź i przekonaj się sam jakich kandydatów poszukują firmy oraz jak wygląda oferta trójmiejskich pracodawców. Na targach będziesz miał nie tylko możliwość bezpośredniej rozmowy ze swoim przyszłym szefem, ale także zdobędziesz sporo praktycznych wskazówek nt. rekrutacji. Dowiesz się jak wykorzystać monitoring sieci i social media w rekrutacji, jak tworzyć interaktywne aplikacje oraz strategię biznesową. W tym miejscu zapoznasz się również z bogatą ofertą bezpłatnych szkoleń, staży, dofinansowań do wynagrodzeń czy Krajowego Funduszu Szkoleniowego, dzięki którym zdobędziesz nowe umiejętności albo poszerzysz dotychczasowe.

W Alei Rekrutacji nasi eksperci podpowiedzą Ci jakie błędy popełniasz przy wysyłaniu CV oraz co powinieneś zrobić, aby ustrzec się wielomiesięcznych poszukiwań i zdobyć pracę marzeń od razu! Tu zrobisz też zdjęcie do dokumentów aplikacyjnych oraz profesjonalną fotografię biznesową. Jeżeli w Twojej pracy wymagana jest znajomość języka obcego, przed rozmową z pracodawcą z pewnością przyda Ci się krótki trening, w którym pomogą Ci nas lektorzy.

Dla tych, którzy marzą o byciu własnym szefem przygotowaliśmy specjalną Strefę Przedsiębiorczości. Tutaj dowiesz się skąd wziąć środki na rozpoczęcie działalności, jak rozwinąć swój pomysł w dobrze prosperujący biznes, a także gdzie szukać niedrogiego i profesjonalnego miejsca na siedzibę dla swojej firmy. Będziesz mógł także sprawdzić swoich sił jako przyszły przedsiębiorca w specjalnej grze fabularnej, gdzie odkryjemy przed Tobą tajniki marketingu, negocjacji i zarządzania.

Nie zapomnieliśmy także o młodszych uczestnikach Targów. Dla uczniów i studentów przygotowaliśmy specjalne stoisko Centrum Rozwoju Talentów, na którym pomożemy odkryć ich zawodowe predyspozycje i określić dalszą ścieżkę kariery. Za pomocą interaktywnego Informatora Zawodowego pokażemy także, jakie kierunki kształcenia cieszą się największą popularnością i w jakich branżach najłatwiej o atrakcyjną pracę.

Jeżeli po tym intensywnym wysiłku będziesz potrzebował chwili wytchnienia i relaksu zapraszamy Cię do Strefy Gamifikacji. Tam nie tylko odpoczniesz, ale będziesz mógł na własne oczy zobaczyć czym jest rozszerzona rzeczywistość i w jakim kierunku zmierza dzisiejsza technologia, jak w ciekawy i kreatywny sposób rozwijać swoje zawodowe talenty, a także dowiedzieć się na jakich stanowiskach zastąpią nas...roboty!

plakat targi 2017

 

 __________________________________________________________________________________

Zapraszamy!

Zakończenie rekrutacji 10 lutego 2017 r.

 

Program szkoleniowo-mentoringowy skierowany do studentów i doktorantów polskich uczelni, którzy kończąc studia planują swoją karierę w nauce, biznesie czy administracji publicznej.

<<PLAKAT INFORMACYJNY>>

 ____________________________________________________________________________

Dołącz do rekrutacji!

jpg6666666666

 ____________________________________________________________________________

Zapraszamy na kurs dla kierowników wycieczek szkolnych

organizowany przez Odział Morski PTTK w Gdyni

 

Cena kursu: 105 zł
W cenę wliczone są wykłady, zajęcia praktyczne, materiały dydaktyczne oraz posiłek

Miejsce zajęć: Gdynia ul. Derdowskiego 7

Najbliższe terminy szkolenia:

 10.12.2016 sobota

 15.12.2016 czwartek

21.01.2017 sobota

 25.01.2016 środa

 

Więcej informacji oraz kontakt do PTTK w Gdyni dostępny poniżej:

<<PLAKAT INFORMACYJNY>>

 

_____________________________________________________________________________

SPOTKANIE Z DYREKTORAMI, NAUCZYCIELAMI I PEDAGOGAMI SZKOLNYMI

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni dla nauczycieli, pedagogów i dyrektorów szkół.

 

beznazw.4

 

_______________________________________________________________________________

Rozwój kompetencji osobistych i zawodowych w XXI wieku - wyzwanie dla edukacji i poradnictwa zawodowego

Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich studentów na konferencję pt. "Rozwój kompetencji osobistych i zawodowych w XXI wieku - wyzwanie dla edukacji i poradnictwa zawodowego" organizowaną w dniu 21.11.2016 r. o godz. 10.00 w Europejskim Centrum Solidarności przez Gdański Urząd Pracy w partnerstwie z Pracodawcami Pomorza.

Konferencja objęta jest Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Prelegenci to eksperci w swoich dziedzinach, posiadający bogatą wiedzę w zakresie talentów i mocnych stron. Swoim doświadczeniem podzielą się z nami m.in. Maria Mach, Anna Patrycja Czepiel, Renata Gut, Marek Suchar, Mirosław Oczkoś.

<<PROGRAM KONFERENCJI>>

 _________________________________________________________________

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W BEZPŁATNYM SZKOLENIU

Szkolenie jest organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

 

 Szukaj sposobów, by rozwijać kompetencje, jakich poszukują pracodawcy

Data: 20.11.2016

Czas trwania: 14.30 - 17.30

Miejsce: sala 102

Zapisy:  do 18.11.2016 r.

2.JPG

 

 ______________________________________________________


______________________________________

Praktyki zawodowe w Sewilli

 Szanowni Studenci,

mamy przyjemność Was poinformować, że Szkoła Językowa Carlos V w Sewilli organizuje praktyki dla studentów wszystkich kierunków. Przy tym zapewniają kompleksową pomoc w całej procedurze załatwiania formalności związanych z organizacją i odbyciem praktyk studenckich (m.in. przygotować CV, aranżacja rozmów kwalifikacyjnych przez skype’a oraz szukanie zakwaterowania dla studenta).

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.idiomascarlosv.es/.

 

 

sewilla.jpg

 

 ___________________________________________________________________________________

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

14 - 20 LISTOPAD 2016

444555

 

Kolejne święto przedsiębiorczości już przed nami! Jest nam niezmiernie miło, że ATENEUM -Szkoła Wyższa jest partnerem kolejnej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W ramach tego w wydarzenia przygotowaliśmy warsztaty i szkolenia dla naszych studentów i nie tylko.  Zapraszamy wszystkich, którzy poszukują pierwszej pracy, planują zmienić obecne miejsce zatrudnienia lub chcą coś zmienić w swoim obecnym życiu zawodowym.

 

Uczestnictwo w warsztatach: bezpłatne

Liczba miejsc: ograniczona

 

1/ Sekrety autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Data: 15.11.2016

Czas trwania: 10.00 - 13.00

Miejsce: sala 102

Zapisy: do 14.11.2016 r.

2/ Szukaj sposobów, by rozwijać kompetencje, jakich poszukują pracodawcy

Data: 20.11.2016

Czas trwania: 14.30 - 17.30

Miejsce: sala 102

Zapisy:  do 19.11.2016 r.

 

Zapraszamy studentów, absolwentów i wszystkie osoby spoza uczelnianej społeczności, które są zainteresowane danym tematem! :)

________________________________________________________________________________________________________________

kontakt:

Małgorzata Klukowska

Akademickie Biuro Karier

mail: m.klukowska@ateneum.edu.pl

tel. (58) 722 08 11

 


 

Wyszukiwarka ofert aplikuj.pl

ogloszenie-praca-2022-jezyk-angielski4.pdf ogloszenie-praca-2022-jezyk-angielski3.pdf

ogloszenie-praca-2022-jezyk-angielski.pdf Service-Desk-Agent-opis-2.pdf Service-Desk-Agent-JD-2.pdf 14.09.2022

Dyrektor szkoły podstawowej nr 62 w Gdańsku zatrudni nauczyciela do punktu przedszkolnego (1 etat).
Wymagane kwalifikacje: oligofrenopedagogika.
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt – sekretariatsp62@edu.gdansk.pl

12.09.2022

302517937 878235783138978 7601075216976549705 n

302269606 473624814652578 3065946449304552164 n

 

ogloszenie jpg 1

 

31.08.2022

Praktyki-zdalne-w-dziale-Zarzadzania-Projektami-.pdf

Praktyki-zdalne-w-dziale-PR-i-Komunikacji.pdf

Praktyki-zdalne-w-dziale-HR.pdf

09.08.2022

297961483 605291540942231 3746508752611139819 n

 

28.07.2022

PRACA OD ZARAZ

 

Przedszkole All About Kids w Wejherowie poszukuje nauczycieli wychowania przedszkolnego!

Poszukujemy nauczycieli, którzy z zamiłowaniem i zaangażowaniem wykonują swoją pracę.

Dla których praca z dziećmi to swego rodzaju misja, z której czerpią satysfakcję. Idealnym kandydatem do tej pracy będą osoby, które lubią stawiać wyzwania, zarówno przed sobą, jak i przed dziećmi.

Dlatego jeśli:

- kochasz dzieci i lubisz z nimi pracować,

- szczycisz się wysoką kreatywnością i masz mnóstwo pomysłów jak urozmaicić dzieciom naukę,

- ukończyłeś studia z edukacji przedszkolnej lub posiadasz licencjat,

- jesteś sumienny i uczciwy,

to koniecznie zgłoś się do nas!

Oferujemy:

- pracę w nowoczesnym przedszkolu, realizującym nowatorskie rozwiązania edukacyjne

- pracę w młodym, dynamicznym zespole

- wsparcie metodyka i dyrektora

- pełne zaplecze dydaktyczne

Praca od zaraz!

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres kontakt@allaboutkids.pl

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych, w związku ze złożeniem aplikacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu.

25.07.2022

https://www.devire.pl/pojedyncza-oferta/?oferta=51033

15.07.2022

image 15 07 22 12 53

11.07.2022

Nauczyciel Przedszkola
Przedszkole Publiczne im. Św. Jana de la Salle w Gdańsku (ul. Obywatelska) poszukuje nauczyciela wychowania przedszkolnego. 
Poszukujemy osoby odpowiedzialnej, ciepłej, kreatywnej, z wyższym, kierunkowym wykształceniem, mającej pozytywne nastawienie do pracy oraz umiejętność obsługi komputera.
Do obowiązków nauczyciela należy w szczególności
 • prowadzenie grupy przedszkolnej (2 wychowawców na 1 oddział)
 • organizowanie i prowadzenie pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz opiekuńczej
 • realizacja podstawy programowej oraz programu pracy przedszkola
 • współpraca z organami przedszkola oraz rodzicami dzieci
 • dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci 
Gwarantujemy umowę o pracę, możliwość awansu zawodowego oraz pracę w zgranym, kreatywnym i przyjaznym zespole.
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt: przedszkole@lasalle.gda.pl lub tel. 58 341 98 16

 

07.07.2022

Zatrudnimy osobę na stanowisko: pomoc nauczyciela w Przedszkolu Niepublicznym Horyzoncik w Borkowie (obok Gdańska).

Praca w zespole doświadczonych nauczycieli i specjalistów.

Możliwość szkolenia się i rozwoju. Praca na cały etat.

Obowiązki:
- opieka nad dziećmi
- pomoc nauczycielowi prowadzącemu
- współpraca z nauczycielami i specjalistami
- kontakt z rodzicami.

Wymagania:
- wykształcenie dające uprawnienia do pracy z dziećmi (lub w trakcie studiów)
- chęć szkolenia się,
- mile widziane doświadczenie w pracy z dziećmi


CV proszę wysłać na adres mailowy biuro@horyzoncik.pl

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Praca Coordinator – Customer Order Management with English and German OR Swedish OR Italian language, Kemira Gdańsk Sp. z o.o., Gdańsk (pracuj.pl)

 


 

19.02.2021

 

22.01.2021

Job offer SWEDISH 1

 

12.01.2021

Specjalista ds. obsługi klienta z j. niemieckim – praca zdalna

 

Obowiązki:

 • Bycie pierwszym punktem kontaktu dla klientów niemieckojęzycznych
 • Odpowiadanie na zapytania telefonicznie, mailowo i poprzez chat
 • Edukowanie klientów w zakresie samodzielnej obsługi strony internetowej
 • Budowanie pozytywnych relacji z klientami

Wymagania:

 • Biegła pisemna oraz ustna znajomość języka niemieckiego (min. C1)
 • Komunikatywna znajomość języka angielskiego (min. B1/B2)
 • Gotowość do pracy zmianowej (od poniedziałku do niedzieli pomiędzy 6.00 a 24.00)
 • Miejsce zamieszkania/pracy na terytorium Polski zapewniające prywatność i umożliwiające swobodną komunikację z klientem bez obecności osób postronnych
 • Znajomość obsługi komputera (w tym pakietu MS Office)

Oferujemy:

 • Możliwość pracy na cały etat zdalnie, z domu pracownika
 • Zmianowy system pracy (8h dziennie, w przedziale między 6.00-24.00, pon-nd)
 • Umowę o pracę i długofalową współpracę
 • Możliwości rozwoju zawodowego
 • Prywatną opiekę medyczną
 • Ubezpieczenie na życie
 • Pakiety sportowe (MultiSport)
 • Zniżki na produkty naszego Klienta

Oferta dotyczy pracy stałej.

 

Kontakt:

Natalia Pacler – Senior Talent Sourcing Consultant

Tel. 608 549 211

Mail:natalia.pacler@manpower.pl / cs@manpower.pl

11.01.2021

Nauczyciel ogloszenie kopia 1Nauczyciel przedszkolny ogloszenie 1

8.01.2021

Livingston International bietet Unternehmen in Europa, Nordamerika und Asien maßgeschneiderte internationale Handelsdienstleistungen und Beratung, bewertet ihre Lieferketten und Handelskonformitätsmaßnahmen / Steuereffizienzen, ermöglicht Verbesserungen, um die Zollanforderungen und Best Practices der Branche zu erfüllen, und stellt einen reibungslosen Ablauf von Import- und Exporttransaktionen sicher.

Die Global Trade Management-Abteilung von Livingston International ist seit 20 Jahren in Europa tätig und beschäftigt Mitarbeiter in Livingston-Büros und Kundenstandorten in Großbritannien, Deutschland, Spanien, Belgien und Polen. Wir sind ein dynamisches und schnell wachsendes Unternehmen, das in seine Mitarbeiter und in Technologie investiert, um unsere Geschäftstätigkeit zu unterstützen. Mit 250 Mitarbeitern in Europa treten wir jetzt in eine neue Wachstumsphase ein, um unseren Kunden zu helfen, im Umfeld nach dem Brexit von 2021 zu agieren.

Für unser Kölner Büro suchen wir zur Unterstützung unseres weltweit wichtigsten Automobilkunden - Senior Trade Analyst

Als Senior Trade Analyst sind Sie für die Bereitstellung von Zolldienstleistungen von höchster Qualität beim Kunden verantwortlich. Diese Position untersteht dem lokalen Betriebsleiter.

Als Senior Trade Analyst sind Sie verantwortlich für:

Analysieren Sie Informationen zur Zollabfertigung (Import / Export) gemäß den internationalen Handelsregeln, um die Lieferkette für den Kunden zu unterstützen: Geben Sie Anweisungen, Standardanweisungen, eskalieren Sie Ausnahmen und wenden Sie sich an den Manager

Verarbeiten Sie Zolldaten im Zoll- / Hafen- / Inventarsystem, verwalten Sie Ausnahmen und fordern Sie bei Bedarf Unterstützung an. Bieten Sie externen Kunden und Partnern einen hervorragenden Kundenservice. Fungieren Sie als zentrale Anlaufstelle für den vereinbarten Prozess - kommunizieren Sie intern und extern professionell

Bereiten Sie Berichte und Metriken für interne und externe Zwecke vor

Verwalten Sie spezielle Zollverfahren nach Bedarf, z.B vorübergehende Einfuhren, Rückwaren, Muster

Unterstützung für Zollprüfungen. Halten Sie sich an das Qualitätsbetriebssystem, indem Sie sicherstellen, dass die Zollverfahren dokumentiert und befolgt werden

 

Um in dieser Rolle erfolgreich zu sein:

Erfahrung in einem der Bereiche Zoll, Logistik und Handelskonformität

Kenntnis und Verständnis der deutschen und EU-Zollvorschriften und der damit verbundenen Prozesse

Erfahrung in dem nationalen Zollsystemen, z.B ATLAS

Erfahrung in der Arbeit an Projekten mit globalen Teams

Fließend Deutsch und Englisch - mündlich und schriftlich

Ansatz zur Prozessverbesserung

 

Arbeite mit uns

Wir erkennen an, dass jeder anders ist und dass die Art und Weise, wie Menschen arbeiten und ihr Bestes geben wollen, für jeden anders ist. Unsere Mitarbeiter stehen im Mittelpunkt unserer Aktivitäten bei Livingston International. Wir wissen, dass wir besser sind, wenn alle unsere Mitarbeiter entwickelt, engagiert und in der Lage sind, ihr ganzes authentisches Selbst zur Arbeit zu bringen.

Sie können von uns erwarten:

Sammeln Sie Erfahrung in einem Unternehmen, das in seiner Branche führend ist

Arbeiten in einem internationalen Umfeld, in einem erfahrenen Team

Wettbewerbsfähiges Gehalt und Sozialpaket

Schulungs- und Entwicklungsmöglichkeiten

 

WIE BEWERBEN SIE SICH?

Bewerben Sie sich über den unten stehenden Link!

Bitte senden Sie uns Ihren Lebenslauf in englischer Sprache.

https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=aac3ff8999504302bbc28fd715841bd9

Bei Fragen wenden Sie sich bitte an Gabriela (GWieckowska@livingstonintl.com)

 

24.11.2020

ogloszenie o prace n l 4ogloszenie o prace n l 3 

20.08.2020

Oferta pracy dla nauczyciela w przedszkolu lub klas 1-3
Adres:
Publiczne Przedszkole "Olimpijczyk" w Gdańsku
ul. Kazimierza Porębskiego 4
nr tel.: 509 801 944
e-mail: m.wisniewska-goraj@olimpijczyk.gda.pl
Oferta:
Wymiar pracy: 35 godz./tydzień

Forma zatrudnienia:
Umowa o pracę 1/1 etatu w systemie zmianowym w godzinach 6.30 - 17.00

Wynagrodzenie:
2200 zł/netto
Możliwość zatrudnienia studentów ostatniego roku studiów mgr

19.08.2020

Katolicka Szkoła Podstawowa poszukuje nauczyciela języka niemieckiego - wymiar godzin 22. Szkoła kameralna, kierująca się wartościami katolickimi, stawiająca na relacje i holistyczne postrzeganie ucznia.

Kontakt - Iwona Klein 502 261 509

11.08.2020

Program Stażowy dla Absolwentów

-> https://jobs.kaufland.com/Polska/job/Wroc%C5%82aw-Sta%C5%BCysta-Program-Absolwent-w-Sprzeda%C5%BCy-50-516/613423001/

-> https://kariera.kaufland.pl/absolwenci/program-stazowy-absolwent.html

3.08.2020

 Niepubliczne Przedszkole EduMelodica w Tczewie zatrudni:

NAUCZYCIEL/KA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

Oczekiwane kwalifikacje i umiejętności:
- wykształcenie kierunkowe (nauczyciela wychowania przedszkolnego, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej) z przygotowaniem pedagogicznym
- prowadzenie zajęć z dziećmi zgodnie z podstawą programową
- budowanie relacji z dziećmi
- bieżące komunikowanie się i współpraca z rodzicami
- prowadzenie dokumentacji przedszkolnej
- organizowanie wycieczek, wyjść i imprez dla dzieci
- odpowiedzialność, wysoka kultura osobista, zaangażowanie, kreatywność oraz nastawienie na długoterminową współpracę

Oferujemy:
- zatrudnienie od sierpnia lub września 2020
- umowę o pracę na pełny etat (40 godz. tygodniowo)
-  pracę w małych grupach
-  możliwość uzyskania awansu zawodowego
-  zniżkę w przedszkolu i żłobku dla Twoich dzieci
-  pracę i wsparcie doświadczonego zespołu

Jeśli szukasz pracy w kameralnym, a jednocześnie świetnie skomunikowanym miejscu, prześlij swoje CV na adres mailowy edumelodica@onet.pl z klauzulą o ochronie danych osobowych.

23.07.2020

Manpower Oferta pracy 1

 

22.07.2020

SEO niepelnosprawni 1 2

19.06.2020

0001

18.06.2020

SZKOLA

 

5.03.2020

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej SI w Warszawie, ul. Majdańska 3 lok. 7B ogłasza konkurs na stanowisko 

redaktora naczelnego Kwartalnika Integracja Sensoryczna.

Wymagania:

 1. absolwent kursów w PSTIS, posiadający udokumentowane: doświadczenie w redagowaniu czasopisma lub wcześniejszej współpracy z redakcją czasopisma (optymalnie naukowego)
 2. wizja prowadzenia i rozwoju czasopisma

Obowiązki:

 1. stworzenie zespołu redakcyjnego (oferujemy pomoc w tym zakresie)
 2. kreowanie koncepcji czasopisma (w porozumieniu z Zarządem PSTIS SI) oraz jej realizacja
 3. pozyskiwanie autorów do pisania artykułów związanych z integracją sensoryczną
 4. zbieranie i przygotowanie materiałów do publikacji (przygotowywanie artykułów własnych, zamawianie i przyjmowanie materiałów nadsyłanych),
 5. odpowiedzialność za organizację i koordynowanie procesu redakcyjnego oraz przestrzeganie czasowe cyklu wydawniczego,
 6. wykonywanie innych czynności zleconych przez prezesa PSTIS SI wynikających z organizacji pracy Redakcji Kwartalnika.

Realizacja obowiązków redaktora naczelnego nastąpi na podstawie umowy – zlecenia.

Oferty składane przez kandydatów powinny zawierać:

 1. list motywacyjny,
 2. CV z opisem przebiegu pracy zawodowej i numerem telefonu
 3. kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych, certyfikat terapeuty PSTIS SI
 4. oświadczenie, że kandydat wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U.2018 poz. 1000) w celach związanych z przeprowadzeniem konkursu na stanowisko redaktora naczelnego.

Zainteresowanych kandydatów prosimy o przesłanie wymaganych dokumentów do dnia 31 marca 2020 r. na adres: Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Integracji Sensorycznej SI, ul. Majdańska 3 lok. 7B, 04-088 Warszawa z dopiskiem na kopercie: Konkurs na redaktora naczelnego kwartalnika „Integracja sensoryczna”.

Na kopercie zawierającej ofertę należy podać swoje imię i nazwisko, adres do korespondencji.

Warunkiem dopuszczenia do konkursu jest stwierdzenie przez komisję konkursową* spełnienia przez kandydata wymogów formalnych i merytorycznych. Informacja o wyniku konkursu znajdzie się na stronie internetowej po rozstrzygnięciu konkursu. Osoba wyłoniona w konkursie zostanie powiadomiona przed opublikowaniem wyniku.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 kwietnia 2020 r.

Prezes PSTIS SI może odstąpić od wyboru kandydata na stanowisko redaktora naczelnego czasopisma Integracja Sensoryczna w drodze niniejszego konkursu, bez podania przyczyny.

* Komisja konkursowa składa się z członków zarządu i co najmniej jednego instruktora.

 

8.01.2020

Park rozrywki na strone 1

21.10.2019

Online Marketing Sales Expert with German 1Online Marketing Sales Expert with German 2IT support with German or Dutch 1IT support with German or Dutch 2Customer Care Advisor with German or Dutch 1Customer Care Advisor with German or Dutch 2

15.10.2019

Technical Stage Staff for Royal Caribbean Cruise Line 1Security Guard for Celebrity Cruises 1Restaurant Attendant for Royal Caribbean Cruise Line 1Public Area Attendant for Royal Caribbean Cruise Line 1Light Technician for Royal Caribbean Cruise Line 1Casino Dealer for Royal Caribbean Cruise Line 1Assistant Waiter for Royal Caribbean Cruise Line 1

7.10.2019

ogloszenie CPR 1

19.09.2019

Przedszkole Słoneczna Kraina w Gdańsku ogłasza nabór na stanowisko nauczyciel/ka w przedszkolu.

Wymagania:
- ukończone studia I lub II stopnia z pedagogiki przedszkolnej lub wczesnoszkolnej z przygotowaniem pedagogicznym (lub osoba w trakcie studiów),
- dobry kontakt z dziećmi,
- otwartość, kreatywność i zaangażowanie.
Oferujemy:
- atrakcyjne wynagrodzenie zależne od doświadczenia i kwalifikacji kandydata,
- prace w dynamicznym i kreatywnym zespole,
- możliwość optymalnego rozwoju zawodowego.

Osoby zainteresowane ofertą pracy uprasza się o przesłanie CV na adres: slonecznakrainaosowa@gmail.com

16.09.2019

Jesteśmy firmą z 16 letnim doświadczeniem w  produkcji ekspozytorów reklamowych dla klientów z kraju i zagranicy. Poszukujemy praktykantów, na stanowisko administracyjne, praca biurowa. Mile widziani studenci kierunków administracyjno-księgowych i managerskich. Praktyka w Rumi.

 

Oferujemy:

-możliwość poznania pracy Managera w branży reklamowej, 

- możliwość nabycia doświadczenia w administracji spółki z o.o.,

- poznanie specyfiki pracy w średniej wielkości firmie, specjalizującej się w produkcji i sprzedaży ekspozytorów reklamowych,

 

Zakres:

- pomoc Project Managerom w prowadzeniu projektów z zakresu  produkcji i sprzedaży ekspozytorów reklamowych,

- pomoc Office Managerowi w prowadzeniu biura (prowadzenie korespondencji, przygotowanie spotkań służbowych, zaopatrywanie biura w materiały biurowe i inne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania biura, przestrzeganie procedur oraz regulaminu)

- przygotowywanie pism do instytucji pod nadzorem opiekuna,

- przygotowywanie zostawień na podstawie przekazanych dokumentów,

- archiwizacja dokumentów w formie cyfrowej oraz fizycznej (skanowanie, opisywanie plików, układanie według klucza w archiwach)

- pozostałe prace administracyjne, mieszczące się w kompetencjach praktykanta

 

Oczekiwania wobec praktykanta:

- dyspozycyjność od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00

- chęć poznania praktycznej strony pracy managera

- umiejętność obsługi MS Office, w szczególności Excela,

- mile widziana znajomość języków obcych

 

ALBUS sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 17/3a

84-230 Rumia

albus@albus.pl

www.albus.pl

608 513 847

30.08.2019

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim ul. Niemcewicza 1 poszukuje 

nauczyciela do języka hiszpańskiego 18 godzin ( 14 w LO i 4 w SP)

 

30.08.2019

Publiczne Przedszkole „Olimpijczyk” w Gdańsku

Ul :Porębskiego 4, 80-180 Gdańsk

Stanowisko: nauczyciel Przedszkola w grupie 4-latków

Czas pracy: 30-35 godzin w tygodniu, dwie zmiany w godzinach 6:30-17.00

Stawka: nauczyciel stażysta 2200

               nauczyciel kontraktowy 2300

Pierwsza umowa na 3 miesiące, kolejna na rok.

28.08.2019

Szkoła językowa EM SCHOOL poszukuje kreatywnego i odpowiedzialnego lektora języka hiszpańskiego!

CV wraz z krótkim listem motywacyjnym prosimy wysłać na adres: praca@em-kursyjezykowe.pl
Prosimy o dodanie klauzuli:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu tej oraz przyszłych rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).

30.07.2019

I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie

poszukuje nauczyciela języka hiszpańskiego

(wymiar zatrudnienia 17 godzin tygodniowo).

 

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt mailowy na adres: pierwsze.liceum.tczew@gmail.com

22.07.2019

Nowo powstałe przedszkole niepubliczne Radosna Akademia w Miszewie poszukuje nauczycieli edukacji przedszkolnej.

 Oferujemy umowę o pracę, z przyzwoitym wynagrodzeniem oraz w ramach etatu czas przeznaczony na pracę własną.

 

Kontakt:

 

Przedszkole Radosna Akademia

 

Miszewo ul. Lotnicza 17

 

Telefon:  576 000 419

26.06.2019

Szkoła podstawowa II STO w Gdańsku poszukuje nauczyciela języka hiszpańskiego od 01.09.2019r. (możliwa dłuższa współpraca)  wymiarze godzin 10.

 

Osoby zainteresowane prosimy o pilny kontakt:

II STO

ul. Kartuska 245

80-125 Gdańsk

2ssp@sto2.com.pl  

(058) 302 68 74   

18.06.2019

Gastronomie Munster

gastronomia

13.06.2019

Kontroler jakosci 2019 1

Asystent Spedytora 1

05.06.2019 

Dwujezyczne Przedszkole Niepubliczne Nasza Planeta Nauczyciel Przedszkolny VI 2019 1 

24.05.2019

Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) ogłosił konkurs na stanowiska administratorów (AD5)

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje, że Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) ogłosił konkurs na stanowiska administratorów (AD5). Unia Europejska szuka młodych absolwentów uczelni, którzy sąświeżo po studiach, mają doskonałe umiejętności, dobrze się odnajdują w międzynarodowym środowisku pracy i chcą mieć wpływ na kształtowanie przyszłości Europy.

Aby zgłosić się do konkursu, trzeba mieć dyplom ukończenia dowolnych studiów wyższych trwających co najmniej 3 lata, znać2 języki europejskie i być obywatelem UE. Zgłaszać mogą się również studenci ostatniego roku, pod warunkiem że zdobędą dyplom do 31 lipca 2019 r.

Okres składania zgłoszeń trwa od 23 maja do 25 czerwca 2019 r.,

do godz. 12.00.

Więcej informacji na temat wymogów, procedury naboru i składania zgłoszeń można znaleźć na stronie graduates.eu-careers.eu.

Nazwiska kandydatów, którzy pomyślnie przejdą procedurę konkursową, trafią na listę rezerwową, z której instytucje unijne stopniowo wybierają kandydatów na wolne stanowiska w miarę ich pojawiania się. Celem konkursu nie jest zatem obsadzenie konkretnego stanowiska, lecz stworzenie puli kandydatów, z której w miarę potrzeb rekrutuje się nowych urzędników.

Na ogół proces selekcji trwa 5-9 miesięcy licząc od publikacji ogłoszenia o konkursie. Kandydaci, którzy uzyskali najwyższe wyniki na etapie oceny, zostaną umieszczeni na liście rezerwowej i mogą później zostać zaproszeni przez jedną z instytucji UE na rozmowę dotyczącą pracy. Listy rezerwowe utworzone w wyniku konkursów otwartych są z reguły ważne przez jeden rok, lecz ich okres ważności może zostać przedłużony.

23.05.2019

albus

Jesteśmy firmą z 16 letnim doświadczeniem w  produkcji ekspozytorów reklamowych dla klientów z kraju i zagranicy. Poszukujemy praktykantów, na stanowisko administracyjne, praca biurowa. Mile widziani studenci kierunków administracyjno-księgowych i managerskich. Praktyka w Rumi.

Oferujemy:

-możliwość poznania pracy Managera w branży reklamowej, 

- możliwość nabycia doświadczenia w administracji spółki z o.o.,

- poznanie specyfiki pracy w średniej wielkości firmie, specjalizującej się w produkcji i sprzedaży ekspozytorów reklamowych,

Zakres:

- pomoc Project Managerom w prowadzeniu projektów z zakresu  produkcji i sprzedaży ekspozytorów reklamowych,

- pomoc Office Managerowi w prowadzeniu biura (prowadzenie korespondencji, przygotowanie spotkań służbowych, zaopatrywanie biura w materiały biurowe i inne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania biura, przestrzeganie procedur oraz regulaminu)

- przygotowywanie pism do instytucji pod nadzorem opiekuna,

- przygotowywanie zestawień na podstawie przekazanych dokumentów,

- archiwizacja dokumentów w formie cyfrowej oraz fizycznej (skanowanie, opisywanie plików, układanie według klucza w archiwach)

- pozostałe prace administracyjne, mieszczące się w kompetencjach praktykanta

Oczekiwania wobec praktykanta:

- dyspozycyjność od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00

- chęć poznania praktycznej strony pracy managera

- umiejętność obsługi MS Office, w szczególności Excela,

- mile widziana znajomość języków obcych

 

Aplikacje prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@albus.pl

 

22.05.2019

ogloszenie lektor 4

21.05.2019

WNS Asystent w dziale ubezpieczen z j. niemieckim 1

17.05.2019

 

X LO w Gdańsku poszukuje nauczyciela języka hiszpańskiego od 01.09.2019 r.

(możliwa dłuższa współpraca) w wymiarze godzin 22/18 (ponad etat).

Kontakt

X Liceum Ogólnokształcące

ul. Kościuszki 8B, 80-451 Gdańsk

e-mail: sekretariat@lo10.edu.gdansk.pl

 

16.05.2019

oferta pracy dla biura karier4

08.05.2019

WNS Internship2WNS FA Internship2WNS CS Internship2

___________________________________________________________________________________________________________________________________

Swedish Customer Service Advisor PDF 4Swedish Customer Service Advisor PDF 3

Junior Accounting Administrator Spanish Speaker PDF 6Junior Accounting Administrator Spanish Speaker PDF 5

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Junior Accounting Administrator Spanish Speaker PDF 4Junior Accounting Administrator Spanish Speaker PDF 3

 

Dzień Kariery Kobiety w IT - zapraszamy! 

Link do wydarzenia: https://futurecollars.com/pl/dzien-kariery-kobiety-w-it/

 

 

INSPIRATORIUM KARIERY to projekt realizowany ze środków PFRON w ramach konkursu ABSOLWENT.

 

Celem projektu jest aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych, którzy posiadają wykształcenie wyższe lub realizują ostatni lub przedostatni rok nauki w szkole wyższej.

Projekt zapewnia pośrednictwo zawodowe, organizację staży, kursy i szkolenia specjalistyczno-zawodowe oraz stypendia na pokrycie studiów podyplomowych.

 

SZCZEGÓŁY

 Beneficjentami projektu są niezatrudnieni mieszkańcy województwa pomorskiego, którzy ukończyli studia w okresie ostatnich 5 lat, bądź obecnie są studentami ostatniego/przedostatniego roku.

 

Ważne:

Do projektu nie mogą przystąpić osoby, które objęte są jakimikolwiek działaniami aktywizacyjnymi finansowanymi ze środków PFRON.

 

W ramach projektu, zazwyczaj osobom młodym, które jeszcze zastanawiają się jak ma wyglądać ich ścieżka zawodowa, proponujemy staże zawodowe. Staż dobieramy wg. preferencji i predyspozycji uczestnika projektu. Uczestnik projektu otrzymuje stypendium stażowe w wysokości 1600 zł netto miesięcznie.

 

Kolejną możliwością, którą daje projekt „Inspiratorium kariery” są kursy specjalistyczno-zawodowe. Śledząc trendy i potrzeby obecnego rynku pracy, zdecydowanie wybraliśmy zagadnienia związane z marketingiem, promocją i projektowaniem. Oferta zawiera następujące kursy i szkolenia: Social Media Menager, Grafika komputerowa, Projektowanie graficzne w marketingu, Web-designer, Web-developer.

 

Ważne:

Kursy i szkolenia są indywidualne!!

Grupa powstanie tylko w przypadku próśb uczestników projektu.

 

 

 W ramach aktywizacji zawodowej i podniesienia kompetencji uczestników projektu „Inspiratorium kariery”, proponujemy również stypendia na pokrycie kosztów studiów podyplomowych.  

 

 

 Chcesz dołączyć do projektu?

 Zadzwoń: 736 858 551

Napisz: o.zablotna@faz.org.pl

 

 

Poster in English for Open Days Atendum v2 3

Opiekun w żłobku lub w klubie dziecięcym - szkolenie

Szkolenie "Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym" skierowany jest do wszystkich osób, które mają minimum wykształcenie średnie oraz chciałyby pracować z dziećmi w wieku do lat 3, a nie mają odpowiednich kwalifikacji. Cykl szkoleń zawodowych Opiekun w żłobku lub klubie malucha realizowany jest przez wykwalifikowanych trenerów: pedagoga, psychologa, położną oraz dietetyka.

 

Kolejne takie szkolenie rozpoczyna się 25 stycznia 2020r. w Gdańsku i odbywa się w wymiarze weekendowym (sobota, niedziela).

 

Oferta obejmuje: 200 godzin kursu teoretycznego oraz 80 godzin praktyk zawodowych organizowanych przez IGD Consulting Sp. z o.o. oraz materiały szkoleniowe. Propozycja skierowana jest do osób które posiadają wykształcenie minimum średnie i chciałyby pracować z dziećmi w wieku do lat 3.

 

Firma IGD Consulting Sp. z o.o. jest instytucją posiadającą akredytację Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na prowadzenie szkoleń zawodowych dla osób zajmujących się opieką nad dziećmi w wieku do lat 3, więc po odbyciu szkolenia każdy uczestnik dostaje certyfikat zaświadczający o kwalifikacjach i dopuszczony przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

  

Koszt takiego szkolenia, zdobycia nowych kwalifikacji, możliwości i doświadczeń, to 1799 zł (Istnieje możliwość płatności w ratach).

W razie wątpliwości czy pytań zapraszam do kontaktu.

e-mail: m.cybel@igd.poznzn.pl

nr.tel.: 661 188 169

Nowa Ty – dieta i trening z motywacją!

„Nowa Ty – dieta i trening z motywacją!” to szkolenie z tematyki wellness i motywacji kierowane do każdego, kto chce zwiększyć swoją produktywność, dzięki aktywności fizycznej i zdrowej diecie. Do każdego, kto chce „ruszyć z kanapy”, ale „okoliczności nie sprzyjają”. Do każdego, kto czuje ucisk stresu i nie wie jak sobie z tym poradzić. Do każdego, kto chce zamykać dzień z poczuciem spełnienia. Jest to szkolenie inspirujące do zmiany i utrwalania dobrych nawyków, podczas którego polubisz siebie i poznasz swoje mocne strony. Chcę podzielić się moim doświadczeniem i pomóc poprawić jakość Twojego funkcjonowania w pracy, życiu rodzinnym i towarzyskim. Chcę Ci pokazać, że spędzanie czasu w domu, przed telewizorem z batonikiem w ręku zabija Twoją kreatywność, energię, moc, pewność siebie i pozytywne nastawienie. Wiem to – byłam tam. Dlatego nie zwlekaj, przyjdź i zrób coś dla ciała i ducha, zrób coś tylko dla siebie!

 

Program szkolenia:
1. Co możesz wykorzystać, aby poprawić samopoczucie i wydajność w pracy?
2. Jak sport może zwiększyć Twoją pewność siebie?
3. Czy znasz mowę swojego ciała? Czy to tylko zmęczenie czy już zapalenie?
4. Czy wiesz, jak możesz pracować nad motywacją do aktywności fizycznej? 
5. Potęga podświadomości – czy to naprawdę działa.
6. Jak skutecznie zmniejszysz duży apetyt na słodycze?
7. Co warto wiedzieć o tzw. ciągu do jedzenia?
8. Jakie są bariery związane ze zmianą stylu życia i sposoby ich przełamywania.
9. Jak naprawdę zacząć trenować „od poniedziałku” i nauczyć się zarządzania czasem, by nigdy nie zabrakło go na trening?
10. Jakie są naturalne metody radzenia sobie ze stresem? Techniki relaksacyjne, zioła czy może superżywność?
11. ”Jak przestać się martwić i zacząć żyć”?
12. Jak Twoje zdrowie wpływa na poczucie szczęścia?

 

A ponadto:
Szybkie przepisy na jedzenie, które doda Ci energii

1659

Kompetencje miękkie – jaka jest ich rola w pracy zawodowej?

Efektywna współpraca z zespołem, kreatywność, komunikatywność – rekruterzy zwracają uwagę nie tylko na wiedzę i doświadczenie, ale też na cechy osobowości kandydata. Stale rośnie znaczenie kompetencji miękkich, czyli uniwersalnych umiejętności personalno-społecznych.

Charakterystyka kompetencji miękkich

Umiejętności miękkie to rozmaite zdolności wynikające z cech charakteru jednostki. Z tego względu nie można ich zmierzyć. Z drugiej strony podlegają one treningowi i rozwojowi, choć w największym stopniu zależą od dojrzałości oraz inteligencji emocjonalnej.

Kompetencje miękkie – podział i przykłady

Aby lepiej zrozumieć, czym dokładnie są kompetencje miękkie, warto poznać kilka przykładów. Dzielą się one na dwie grupy: umiejętności osobiste oraz interpersonalne. Te pierwsze dotyczą wszystkich cech związanych z efektywnym zarządzaniem własną osobą. Drugie natomiast określają zdolności komunikacyjne wykorzystywane do współpracy z innymi osobami.

Umiejętności osobiste – przykłady:

 • organizacja pracy własnej,
 • zdolności adaptacyjne,
 • odporność na stres.

Umiejętności interpersonalne – przykłady:

 • zdolności przywódcze,
 • delegowanie zadań,
 • motywowanie innych do działania.

Rola kompetencji miękkich w firmie

Poza wykształceniem i zdobytym doświadczeniem, to właśnie kompetencje miękkie liczą się na rynku pracy. Są one bowiem potrzebne do sprawnego i efektywnego funkcjonowania w miejscu zatrudnienia. Mogą być sprawdzane w ramachrekrutacji – podczas rozmowy kwalifikacyjnej czy rozwiązywania testów. Należy pamiętać, że w środowisku zawodowym ważna jest dobra atmosfera i budowanie relacji, co przekłada się bezpośrednio na ogólną satysfakcję. Z tego powodu nawet najlepsze kompetencje twarde nie będą wystarczające, gdy zabraknie unikalnych cech osobowości.

Więcej artykułów znajdziesz na: https://porady.pracuj.pl

1637

Autoprezentacja podczas rekrutacji - jak zrobić dobre wrażenie?

Już pierwsze minuty mogą sprawić, że rekruter nabierze do Ciebie zaufania i sympatii. Doskonale opanowana mowa ciała, udzielanie rzeczowych odpowiedzi, znajomość firmy, do której aplikujesz - to tylko przykładowe czynniki, które pozytywnie wpłyną na autoprezentację podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

 

1. Zdobądź zaufanie odbiorcy

Pierwsze wrażenie jest niezwykle istotnym elementem każdego spotkania. Zacznij od… uśmiechu. Staraj się utrzymywać z rozmówcą kontakt wzrokowy. Uścisk dłoni powinien być energiczny i pewny - ani za mocny, ani za lekki.

 

Więcej o mowie ciała i pierwszym wrażeniu przeczytasz w artykule:

https://porady.pracuj.pl/rozmowa-kwalifikacyjna/mowa-ciala-na-rozmowie-kwalifikacyjnej-przyklady/

 

2. Znaj dobrze swoje CV, ofertę pracy i firmę

Podczas rozmowy rekrutacyjnej mogą pojawiać się szczegółowe pytania dotyczące Twoich umiejętności czy doświadczenia. Rekruter może również zweryfikować Twoją wiedzę na temat firmy. Tuż przed spotkaniem warto jeszcze raz przejrzeć swoje CV, a także ogłoszenie z ofertą, aby przypomnieć sobie i utrwalić treść.

 

3. Mów wyraźnie i na temat

Nie śpiesz się – mów wyraźnie, swobodnie, spokojnie, z dozą pewności siebie. Ton głosu, sposób opowiadania o swojej historii zatrudnienia, odpowiedzi na zadawane pytania – wszystko to może świadczyć m.in. o Twoim zaangażowaniu w rozmowę.

 

 

4. Udzielaj klarownych i prawdziwych odpowiedzi

Na autoprezentację wpływa nie tylko to, jak mówimy, ale też i… co mówimy. Odpowiedzi powinny być rzeczowe, zgodne z prawdą. Koloryzowanie nie jest mile widziane.

 

5. Pożegnaj się w sposób profesjonalny

Podczas rozmowy rekrutacyjnej należy być profesjonalistą do samego końca. Bądź opanowany i uprzejmie pożegnaj się z rekruterem. Przy wyjściu unikaj pośpiechu, jak i nerwowości.

1644

5 wskazówek, o czym pamiętać podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Rozmowa kwalifikacyjna wzbudza emocje – to naturalne. Zadbaj o odpowiednie przygotowanie, a w łatwy sposób ograniczysz stres. Możesz na przykład przećwiczyć odpowiedzi przed spotkaniem albo wizualizować sukces. Opanuj nerwy i bądź komunikatywny, a z pewnością bardzo dobrze się zaprezentujesz.

1.Miej stres pod kontrolą

Staraj się myśleć pozytywnie. Skoro pracodawca zaprosił Cię na rozmowę, oznacza to, że jest poważnie zainteresowany Twoją kandydaturą. Skup się na swoich mocnych stronach i umiejętnościach. W pokonaniu nerwów pomoże wizualizacja sukcesu, pewność siebie i przećwiczenie odpowiedzi na wybrane pytania.

2. Uśmiechaj się i bądź naturalny

Uśmiechnięty człowiek wydaje się szczęśliwy, zadowolony i bardziej otwarty. Nie należy jednak przesadzić – pozorowany, sztuczny grymas nie zrobi dobrego wrażenia. Spróbuj pokazać swoje zadowolenie z możliwości spotkania.

3. Znaj swoją wartość

Pracodawca zdecyduje się na kandydata, który wpisze się w profil jego firmy. Zastanów się więc nad swoimi uzdolnieniami i umiejętnościami, które pomogą rozwijać przedsiębiorstwo. Udowodnij podczas rozmowy, że posiadasz kompetencje wymagane na danym stanowisku.

4. Bądź komunikatywny i szczery

Umiejętność wyrażania swoich myśli i słuchanie rozmówcy to podstawa owocnej rozmowy. Nie może tego zabraknąć podczas spotkania o pracę. W trakcie swojej wypowiedzi nie śpiesz się i nie przerywaj rekruterowi podczas jego monologu. Mów prawdę. Kłamstwo prędzej czy później zostanie ujawnione.

5. Wykaż, że znasz firmę, w której chcesz pracować

Zanim wybierzesz się na spotkanie z pracodawcą, prześledź jego witrynę internetową i zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na temat prowadzonej działalności. Sprawdź, jakimi wartościami kieruje się firma, jakie ma cele itd. Zebrane dane mogą być przydatne podczas rozmowy.

Przeczytaj również: porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/bola-cie-plecy-oto-6-szybkich-cwiczen-do-wykonania-w-pracy

1653

Jak napisać ciekawe CV, jeśli nie masz doświadczenie zawodowego?

Stawianie pierwszych kroków na rynku pracy nie musi wiązać się z trudnościami w otrzymaniu zatrudnienia. Aby odnieść sukces, powinieneś przygotować profesjonalny życiorys, czyli taki, który przedstawi Twoje kompetencje i mocne strony. Nawet bez doświadczenia zawodowego przyciągniesz uwagę pracodawców.

Wskazówka 1: Przedstaw się i uwzględnij cele zawodowe

Na początku dokumentu zaznacz, jakie masz wykształcenie lub jakie studia kończysz. Ciekawie opisz, czym chcesz się zajmować. Wskaż cele, do których dążysz w karierze. Może to być na przykład poszerzanie wiedzy kierunkowej w danej branży lub chęć rozwoju kluczowych kompetencji. Przedstawienie krótkiego planu na siebie zrobi wrażenie na rekruterach.

Wskazówka 2: Nie zapomnij o swoich unikatowych umiejętnościach

Wszystkie poprzednie zajęcia – nawet prace dorywcze – pozwoliły Ci zdobyć wiele cennych kompetencji miękkich i twardych. To samo dotyczy aktywności uczelnianej. Wykaż, że potrafisz pracować w zespole, doskonale radzisz sobie ze stresem i umiesz przejąć inicjatywę. Przedstaw też zdobyte umiejętności praktyczne, np. prawo jazdy kategorii B, certyfikat świadczący o kompetencjach językowych itp.

Wskazówka 3: Podkreśl praktyki i wolontariat

W trakcie studiów z pewnością musiałeś odbyć wymagane praktyki w firmie. Mogłeś wówczas wykorzystać wiedzę zdobytą na uczelni. Być może pełniłeś też obowiązki jako stażysta w dziale, w którym chciałbyś pracować. Jeśli angażowałeś się w akcje społeczne lub wolontariat, z pewnością będzie to Twój dodatkowy atut.

Wskazówka 4: Pochwal się udziałem w kursach i szkoleniach

Pracodawcy szukają kandydatów wszechstronnych, którzy chcą się doskonalić i zdobywać nowe kompetencje. Brałeś udział w ciekawym szkoleniu? Zamieść tę informację w swoim życiorysie. Pamiętaj, że kursy mogą pomóc Ci w budowaniu kariery, dlatego nie powinieneś z nich rezygnować.

Wskazówka 5: Uwzględnij prace dorywcze

Nie masz doświadczenia w swoim zawodzie? Być może podczas nauki na studiach zdarzyło Ci się pracować w kawiarni, restauracji albo w sklepie odzieżowym. Wykorzystaj ten fakt, ale w kontekście pozyskania cennych kompetencji, np. miałeś do czynienia z obsługą klienta i rozwijałeś umiejętności interpersonalne.

Przeczytaj również: porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/wymiar-czasu-pracy-na-pelny-etat-jak-go-okreslic

1655

 3 typy CV – czym się różnią?

 

Chronologiczne, funkcjonalne, a może mieszane? Przekonaj się, które CV najlepiej pomoże Ci zaprezentować swoją kandydaturę i spełnić oczekiwania rekruterów. Najważniejsze, żeby życiorys był dopasowany do konkretnej oferty pracy i przedstawiał doświadczenie zawodowe, kwalifikacje i kluczowe umiejętności.

 1. CV chronologiczne

Na ten rodzaj życiorysu decyduje się większość osób poszukujących pracy, dlatego często nazywane jest CV tradycyjnym. W tym przypadku doświadczenie zawodowe zostaje przedstawione w oparciu o oś czasu – rozpoczynasz od opisywania swoich najbardziej aktualnych stanowisk, a następnie cofasz się do przeszłości. Życiorys chronologiczny powinien zawierać takie sekcje jak:

 • doświadczenie zawodowe
 • wykształcenie
 • odbyte szkolenia i kursy
 • kluczowe kompetencje miękkie i twarde

Największymi zaletami tego rodzaju CV są profesjonalny wygląd i przejrzystość przedstawionych informacji.

2. CV funkcjonalne

W tym dokumencie skupiasz się na zaprezentowaniu swoich kwalifikacji i umiejętności, a nie tak bardzo na wykształceniu i doświadczeniu. Głównym zadaniem tego życiorysu jest przedstawienie Twoich zalet i cennych dla pracodawcy kompetencji. Musisz wykazać też, że sprostasz wymaganiom oraz oczekiwaniom firmy. To dobre rozwiązanie na początku kariery – w przypadku braku wieloletniego stażu zawodowego. W życiorysie funkcjonalnym uwzględnij:

 • kluczowe kompetencje i osiągnięcia
 • szkolenia i kursy
 • certyfikaty
 • historię zatrudnienia
 • edukację
 • zainteresowania

Znaczącą różnicą między CV chronologicznym a funkcjonalnym jest sekcja główna tytułowana jako „umiejętności” bądź „kwalifikacje”.

https://porady.pracuj.pl/cv-i-list-motywacyjny/8-bledow-w-cv-ktorych-unikniesz-dzieki-kreatorowi-pracuj-pl/

3. CV mieszane

Kandydaci coraz częściej wybierają życiorys mieszany, czyli połączenie typów: chronologicznego i funkcjonalnego. Koncentrujesz się w nim na prezentacji swoich kompetencji, ale przedstawiasz też doświadczenie zawodowe w osobnej rubryce. Porządek chronologiczny nie jest tak bardzo istotny. Na początku życiorysu opisujesz najważniejsze umiejętności, natomiast w dalszej części umieszczasz informacje dotyczące dotychczasowych miejsc zatrudnienia wraz z ramami czasowymi. Kompetencje i osiągnięcia przedstaw w sposób funkcjonalny, natomiast przebieg dotychczasowej kariery w sposób chronologiczny. Ten rodzaj CV pozwoli Ci dopasować się do oferty pracy.

Przeczytaj również: porady.pracuj.pl/z-zycia-pracownika/jak-napisac-wypowiedzenie-umowy-o-prace

1507

Różne pokolenia na rynku pracy – czym się charakteryzują?

Obecnie na rynku pracy możemy spotkać osoby z czterech różnych generacji – każda z nich wyznaje inne wartości i ma inny styl wykonywania służbowych obowiązków. Dowiedz się, jakie cechy posiada Twoje pokolenie. Znajdź pracę, która najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom – nie tylko finansowym.

Baby Boomers – najstarsza generacja

Baby Boomers to osoby, które urodziły się między 1947 a 1964 r. Przedstawiciele tego pokolenia pracowali ciężko, aby piąć się po szczeblach kariery. Wyróżnia ich przede wszystkim lojalność wobec pracodawcy, ponieważ poczucie stabilizacji odgrywa ważną rolę w ich życiu. Z tego powodu zazwyczaj nie zmieniają firmy i nie szukają innego zatrudnienia. Generacja BB angażuje się w wykonywaną pracę, dlatego jest to grupa narażona na pracoholizm oraz brak umiejętności oddzielenia życia prywatnego od zawodowego.

Pokolenie X

Przedstawiciele tej generacji urodzili się w latach 1965-1979 – również cenią sobie stabilizację, choć łatwiej przychodzi im zmiana miejsca zatrudnienia. W firmie liczy się dla nich spokój i poczucie bezpieczeństwa, dlatego wolą wykonywać te same zadania przez lata. Iksy starają się jednak zachować balans pomiędzy karierą a życiem prywatnym. Potrafią doskonale organizować swój czas pracy, wykonują zadania skrupulatnie i jedno po drugim – nie lubią multitaskingu.

Pokolenie Y

Ta grupa pracowników urodziła się w latach 1980-1995. Ich start na rynku pracy był łatwiejszy niż poprzednich pokoleń, ponieważ rzeczywistość znacznie się zmieniła. Większość igreków ma wyższe wykształcenie i zna języki obce. W pracy ważna jest dla nich wygoda i poczucie wolności, dlatego nie lubią wiązać się umowami. Znakomicie odnajdują się w pracy zdalnej i chętnie działają na swoim. Zmiana miejsca pracy nie jest dla nich problemem – chcą, żeby służbowe obowiązki wiązały się z pasją.

Pokolenie Z

Generacja Z to osoby urodzone po 1995 roku – dopiero wchodzą na rynek pracy. Ci młodzi ludzie doskonale poruszają się po Internecie, nowe technologie nie mają przed nimi tajemnic. „Zeci”, podobnie jak ich starsi koledzy, cenią sobie swobodę i nie przywiązują się do jednego stanowiska. Często są dość niepokorni i niecierpliwi, co może utrudniać współpracę.

Przeczytaj również:porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/zwolnienie-chorobowe-wszystko-co-warto-wiedziec

 

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na zdobycie zatrudnienia, przygotuj się do spotkania z potencjalnym pracodawcą. Ustal swoje mocne i słabe strony, przypomnij sobie najważniejsze sukcesy oraz poćwicz autoprezentację. Warto również przemyśleć odpowiedzi na pytania zadawane przez rekruterów.

Pytanie 1: Czy może Pani/Pan opowiedzieć nam coś o sobie?

Odpowiedź: To pytanie pozwala poznać kandydata i sprawdzić, czy potrafi on opisać siebie w przekonujący sposób. Nie przedstawiaj informacji ze swojego życia prywatnego. Skup się raczej na korzyściach, jakie wniesiesz do firmy po otrzymaniu zatrudnienia, np. umiejętność zarządzania zespołem, znajomość nowoczesnych technik zwiększających sprzedaż.  

Pytanie 2: Dlaczego chce Pani/Pan zmienić pracę?

Odpowiedź: Udzielając odpowiedzi na to pytanie, nie wyrażaj się negatywnie o poprzednim (lub obecnym) pracodawcy. Będzie to świadczyło o Twojej lojalności i dojrzałości emocjonalnej, co należy do pożądanych cech na rynku pracy. Wspomnij o tym, że chcesz się dalej rozwijać i sprawdzić się w nowym miejscu.

Pytanie 3: Gdzie widzi Pani/Pan siebie za pięć lat?

Odpowiedź: W zależności od stanowiska, na które aplikujesz, możesz poruszyć kwestię rozwoju na szczeblach kariery, pogłębiania swojej wiedzy i poszerzania zakresu kompetencji. Warto zaznaczyć, że interesują Cię ciekawe wyzwania i nowe obowiązki, dzięki którym będziesz mógł w przyszłości objąć stanowisko managerskie.

Pytanie 4: Dlaczego chce Pani/Pan pracować w naszej firmie?

Odpowiedź: Kiedy pada tego rodzaju pytanie, masz szansę się wykazać. Sprawdza ono nie tylko Twoją znajomość profilu przedsiębiorstwa, ale również motywację do pracy. Możesz więc powołać się na dobrą znajomość branży lub wyznawanie podobnych wartości. Wspomnij o kulturze organizacyjnej zakładu, a także możliwości rozwoju. Przed spotkaniem dokładnie prześledź historię organizacji – pracodawca z pewnością doceni fakt, że zdobyłeś informacje o jego działalności.

Przeczytaj również: porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/kodeks-pracy-o-czym-mowi-i-w-czym-pomaga

4 wskazówki, jak pogodzić studia z pracą

 

Już w trakcie studiów warto zdobywać pierwsze doświadczenia zawodowe oraz rozmaite kompetencje. Budowanie kariery po zdobyciu dyplomu będzie wówczas znacznie łatwiejsze i bardziej satysfakcjonujące. Pogodzenie studiów z pracą może być wyzwaniem, ale dzięki zastosowaniu kilku praktycznych porad bez kłopotu połączysz te dwie aktywności.

Wskazówka 1: Poświęć wakacje na zatrudnienie sezonowe

Lato to czas na odpoczynek od wykładów, ćwiczeń i trudnych egzaminów. Zadbaj jednak o to, aby wykorzystać ten okres produktywnie, a przy okazji zarobić na własne wydatki lub ciekawy wyjazd. Ogłoszenia dotyczące prac sezonowych możesz znaleźć np. w serwisie Pracuj.pl. Przy okazji nauczysz się nowych rzeczy.

Wskazówka 2: Weź udział w praktykach lub stażu

Wiele firm z różnych sektorów przygotowuje dla studentów specjalną ofertę praktyk. Dzięki nim masz okazję sprawdzić się w swoim przyszłym zawodzie, poznać pracę w danym przedsiębiorstwie od podszewki i zdobyć cenne kontakty. Być może w ten sposób otworzysz sobie ścieżkę kariery i otrzymasz pełnoetatowe zatrudnienie zaraz po zdobyciu dyplomu uczelni. Pracodawcy oferujący staże często dostosowują się do grafiku studenta.

Wskazówka 3: Wykonuj zlecenia zdalnie

Obecnie możliwa jest praca bez wychodzenia z domu, co pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu i pogodzić obowiązki służbowe ze studiami. Zastanów się, w jakiej dziedzinie posiadasz wiedzę, a później przeobraź ją w zyski. Do częstych zajęć freelancerów należą na przykład: wykonywanie tłumaczeń, pisanie tekstów na bloga, obróbka zdjęć, udzielanie korepetycji przez skype czy tworzenie grafik.

Wskazówka 4: Dobrze wykorzystuj czas pomiędzy zajęciami

Obawiasz się, że podejmując pracę, nie wystarczy Ci czasu na naukę? Wszystko zależy od odpowiedniej organizacji. Na studiach dziennych często występują duże przerwy między zajęciami – możesz wykorzystać je na przyswajanie wiedzy, tworzenie prezentacji czy szukanie materiałów w bibliotece. Łączenie studiów z pracą pozwala rozwijać umiejętność zarządzania sobą w czasie, która z pewnością przyda się w dalszej karierze zawodowej.

Przeczytaj również: porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/zwolnienie-chorobowe-wszystko-co-warto-wiedziec

Decydując się na wykonywanie wybranego zawodu, powinieneś wziąć pod uwagę nie tylko swoje umiejętności, ale także cechy charakteru. Nie każdy lubi działać w zespole. Nie wszyscy chcą spędzać cały dzień za biurkiem. Poznaj popularne typy osobowości, a dowiesz się, w jakiej pracy najlepiej się odnajdziesz.

Typ oddany 

W firmie liczy się dla Ciebie identyfikacja z grupą – chętnie współpracujesz, pomagasz i uczysz się od innych. Nie aspirujesz do pozycji lidera, ponieważ czujesz się niekomfortowo w atmosferze napięcia i rywalizacji. Jesteś otwarty na kontakty z ludźmi, tworzysz z nimi wartościowe relacje, zwracasz uwagę na ich potrzeby. Najlepiej sprawdzisz się w zawodach, które wymagają realizowania konkretnych zadań. Mogą to być np.:

 • specjalista ds. obsługi klienta
 • sekretarka
 • pracownik socjalny

Typ sumienny

Masz silne poczucie obowiązku. Jesteś pracowity i w pełni zaangażowany w powierzone zadania. Działasz z precyzją i skupiasz się na realizacji celów – czasem nie możesz znaleźć czasu na odpoczynek i na luźne rozmowy z kolegami. Trudno Ci opanować stres, ponieważ dużo wymagasz od siebie, ale również od innych. Jeśli jesteś typem sumiennym, sprawdzisz się w takich zawodach jak:

 • prawnik
 • księgowy
 • lekarz

Typ samotniczy

Współpraca w dużym zespole jest dla Ciebie męcząca i nie daje Ci satysfakcji. Wolisz samodzielnie skupić się na wyznaczonych działaniach. Masz dobrze rozwiniętą wyobraźnię i bogaty świat wewnętrzny – najlepiej funkcjonujesz w środowisku, które bardzo dobrze znasz. Potrafisz być zdyscyplinowany i konkretny, ale tylko w przypadku, kiedy sam tworzysz swoje warunki pracy. Najlepiej sprawdzisz się jako:

 • pisarz
 • naukowiec
 • architekt

Typ pewny siebie

W pracy lubisz podejmować wyzwania. Nakręca Cię wysoki poziom adrenaliny, chcesz imponować innym, zależy Ci na tym, żeby ludzie Cię podziwiali. Jesteś urodzonym przywódcą i zawsze przejmujesz inicjatywę. Konsekwentnie dążysz do realizacji planów, potrafisz wykazywać się cierpliwością oraz pełnym zaangażowaniem. Masz dużo energii do działania, ale denerwują Cię słowa krytyki i odmienne opinie. Zawody idealne dla Ciebie to:

 • handlowiec
 • manager
 • pracownik medialny

Przeczytaj również: porady.pracuj.pl/z-zycia-pracownika/jak-napisac-wypowiedzenie-umowy-o-prace

34

Jak opisać praktyki w CV? 

Jeśli dopiero rozpoczynasz karierę zawodową i nie masz dużego doświadczenia, odbyte praktyki będą bardzo ważnym elementem w Twoim życiorysie. Warto opisać je we właściwy sposób, aby zrobić wrażenie na pracodawcy. Pamiętaj, żeby skupić się wyłącznie na konkretach i przedstawić kluczowe umiejętności.

Porada 1: Wybierz najważniejsze informacje

Pisząc CV, powinieneś zawrzeć w nim najistotniejsze dane – również te, którą dotyczą praktyk. Muszą one być powiązane ze stanowiskiem, o które się ubiegasz. Gdy aplikujesz do agencji marketingowej, pracodawca nie będzie zainteresowany informacją o odbyciu kilkutygodniowego stażu w firmie przemysłowej. Podczas rozmowy możesz jednak wspomnieć, że miałeś styczność z różnymi stanowiskami pracy, co wiele Cię nauczyło.

Porada 2: Bądź konkretny

Opisując praktyki w życiorysie, przedstaw obowiązki, jakie wykonywałeś w firmie. Staraj się unikać ogólników, wskaż najważniejsze zadania i wspomnij o tym, czego się nauczyłeś. Podaj też nazwę działu, w którym miałeś okazję pracować. To da rekruterowi znacznie szerszy obraz Twojego doświadczenia.

Porada 3: Przedstaw kluczowe kompetencje

Staże i praktyki są doskonałą okazją do poznania organizacji i branży. W ten sposób można nabyć praktyczne umiejętności, ale nie tylko. W pracy rozwijasz też wiele kompetencji miękkich, czyli personalno-społecznych. Uczysz się radzić sobie ze stresem, wychodzić z inicjatywą czy współpracować z zespołem. Takimi umiejętnościami koniecznie pochwal się w CV, ponieważ są one cenione przez pracodawców.

https://cv.pracuj.pl/poradniki

Porada 4: Podaj dokładną datę odbywania praktyk

Rekruter z pewnością będzie chciał wiedzieć, w jakim okresie byłeś na stażu lub praktykach. Zawsze podawaj konkretne daty „od – do”, aby przez przypadek nie wprowadzić nikogo w błąd. Jest to szczególnie ważne w przypadku krótkich praktyk, np. trwających dwa tygodnie.

 

Dlaczego warto zdecydować się na studia podyplomowe? 

Zdobycie upragnionego dyplomu to dopiero pierwszy ważny krok w życiu zawodowym. Na każdym jego etapie powinieneś się dokształcać i dbać o swój rozwój. Pracodawcy zwracają na to szczególną uwagę. Studia podyplomowe pozwolą Ci poszerzyć kwalifikacje i zdobyć nowe doświadczenia.

Powód 1: Uzupełnisz wiedzę

Żyjemy w dynamicznych czasach. Rozwój technologiczny i gospodarczy powoduje ciągłe zmiany, dlatego wiedzę trzeba aktualizować. Niezależnie od tego, jaka branża jest Twoją domeną, nie spoczywaj na laurach. Nabywając doświadczenia, zadbaj o to, żeby zawsze być na czasie i rozszerzać zakres swoich kompetencji. Być może studia podyplomowe otworzą zupełnie nowy rozdział w Twojej karierze.

Powód 2: Zwiększysz swoją atrakcyjność na rynku pracy

Marzysz o dobrze płatnym stanowisku i możliwościach awansu? Obawiasz się, że po studiach nie znajdziesz satysfakcjonującego zatrudnienia? Kandydat na pracownika, który może się pochwalić szerokim zakresem umiejętności i wszechstronną wiedzą, będzie mieć łatwiej na rynku pracy. Wyprzedzi też swoich konkurentów.

Powód 3: Otworzysz przed sobą możliwości awansu

Pracodawca z pewnością doceni Twoje dążenia do samodoskonalenia, które przyniosą korzyści jego firmie. Zyska przekonanie, że zasługujesz na podwyżkę. Jeśli już pracujesz w konkretnej organizacji, skończenie „podyplomówki” będzie jasnym sygnałem dla Twojego przełożonego, że chcesz się dalej rozwijać. W takich pracowników warto inwestować.

Powód 4: Rozszerzysz lub zmienisz kwalifikacje zawodowe

Dyplom wyższej uczelni nie przyniósł Ci oczekiwanej satysfakcji? A może w międzyczasie odkryłeś, że chcesz budować swoją karierę w innej dziedzinie?  Studia podyplomowe to okazja do rozwoju zupełnie nowych kompetencji, co pozwoli się przekwalifikować. Zdobędziesz też praktyczne umiejętności, których zabrakło podczas szkolenia się w konkretnym zawodzie.

Przeczytaj również: porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/wymiar-czasu-pracy-na-pelny-etat-jak-go-okreslic

Opowiadanie o sobie nie należy do łatwych zadań i wymaga przełamania wewnętrznych barier. Warto jednak nauczyć się świadomej autoprezentacji, co pomoże opanować stres i przedstawić swoje atuty w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.

 

Porada 1: Zadbaj o pozytywne pierwsze wrażenie

Przygotuj się do spotkania z potencjalnym pracodawcą, ubierz się schludnie i stosownie do okazji, jeszcze raz przeglądnij swoje dokumenty aplikacyjne. Bądź punktualny, życzliwy, a przede wszystkim uśmiechnięty. Nie pozwól, aby brak dbałości odebrał Ci szansę przedstawienia swoich kompetencji.

Porada 2: Bądź pewny siebie

Ludzie odnoszący sukcesy znają swoją wartość. Nie pozwól, żeby stres przejął kontrolę nad sytuacją. Opanuj emocje. Nie krępuj się opowiadać o swoich walorach – mów o sukcesach zawodowych i swoich największych osiągnięciach. Jeśli nie wierzysz, że możesz zdobyć stanowisko, o które się ubiegasz, z pewnością będzie to widoczne w Twoim zachowaniu.

Porada 3: Prowadź dialog z rekruterem

Podczas spotkania z pracodawcą rozwijaj swoje wypowiedzi. W ten sposób potencjalny przełożony będzie mógł Cię lepiej poznać. Odpowiadaj na zadawane pytania, unikając krótkiego „tak” lub „nie”. Pamiętaj jednak, żeby mówić zwięźle i konkretnie. Przed rozmową zastanów się nad kwestiami, które chcesz poruszyć (np. temat dotyczący obowiązków).

Porada 4: Zachowaj zimną krew

W trakcie prezentowania swojej osoby trzymaj nerwy na wodzy. Postaraj się zapanować nad zdenerwowaniem – będzie ono słyszalne w Twoim głosie. Bądź pozytywnie nastawiony do rekruterów – zależy im przecież na znalezieniu odpowiedniego kandydata.

Porada 5: Wykaż się profesjonalizmem

Pamiętaj, żeby dokładnie zapoznać się z treścią ogłoszenia i zapamiętać informacje w nim zawarte – mogą się one przydać podczas rozmowy. Nie wypowiadaj się też negatywnie o poprzednim pracodawcy. Wyraź szacunek i bądź powściągliwy - świadczy to o dojrzałości emocjonalnej.

Przeczytaj również: https://porady.pracuj.pl/student/5-rzeczy-ktore-warto-zrobic-podczas-targow-pracy/

CV studenta nie musi się różnić od życiorysu kandydata, który zakończył naukę wiele lat temu. Część pracodawców preferuje młode osoby, które nie mają złych przyzwyczajeń z innych firm oraz wygórowanych oczekiwań finansowych. A przede wszystkim są chętne do nauki.

 

Jeśli jednak nie masz doświadczenia zawodowego, w CV studenta musisz skupić się na innych kwalifikacjach. Jak zatem zainteresować pracodawcę?

 

Z naszego artykułu dowiesz się, jak napisać CV studenta, które wyróżni się na tle życiorysów nawet najbardziej doświadczonych kandydatów. I znacznie zwiększy Twoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

 

CV studenta — wzór z przykładami (dla studenta bez doświadczenia w trakcie studiów)

 

 

Paweł Kowalski

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

 

Podsumowanie zawodowe

 

Jestem studentem III roku ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim (studia licencjackie). Odbyłem 3-miesięczne praktyki studenckie w banku Pekao, podczas których m.in. wspierałem dział sprzedaży. Swoją przyszłość zawodową wiążę z finansami, dlatego chciałbym zdobyć pierwsze doświadczenia w tej branży na stanowisku junior financial analyst w Państwa firmie. 

 

Umiejętności specjalistyczne

 

 • Word, Excel, PowerPoint — poziom średniozaawansowany
 • język angielski — poziom C1
 • podstawowa wiedza z zakresu sprzedaży produktów bankowych

 

Umiejętności miękkie

 

 • pozytywne nastawienie do pracy i chęć rozwoju w branży finansowej
 • umysł ścisły i umiejętność analitycznego myślenia
 • otwartość i łatwość w nawiązywaniu przyjacielskich relacji

 

Wykształcenie

 

2017–obecnie Uniwersytet Warszawski

Kierunek: Ekonomia (studia licencjackie)

 

Zainteresowania

 

W wolnym czasie czytam książki i magazyny popularnonaukowe (głównie w języku angielskim) oraz gram w piłkę nożną (prowadzą drużynę w lidze szóstek).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

 

Już wiesz, jak wygląda przykładowe CV dla studenta. Teraz krok po kroku pokażemy Ci, w jaki sposób wyróżnić poszczególne sekcje życiorysu, aby zrobić wrażenie na pracodawcy.

 

1. Wpisz podsumowanie i cel zawodowy w CV studenta

 

To wciąż mało znany w Polsce, ale skuteczny sposób na wyróżnienie życiorysu studenta. Podsumowanie to krótki opis Twoich najważniejszych umiejętności, wykształcenia, osiągnięć, doświadczeń i celów zawodowych na samej górze CV.

 

Przede wszystkim musisz pamiętać, aby w podsumowaniu skupić się na informacjach, które najbardziej interesują pracodawcę. Skąd masz wiedzieć, które kwalifikacje są najważniejsze? Po prostu dokładnie przeczytaj ofertę pracy i w pierwszej kolejności opisz te elementy, które nawiązują do wymagań w ogłoszeniu.

 

Jeśli nie masz jeszcze żadnego doświadczenia, w podsumowaniu zawodowym studenta skup się np. na dodatkowej działalności i osiągnięciach na uczelni, kursach, certyfikatach czy też innych umiejętnościach, które zdobyłeś na własną rękę.

 

Podsumowanie i cel zawodowy studenta w CV — przykład

 

Jestem studentem III roku ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim (studia licencjackie). Odbyłem 3-miesięczne praktyki studenckie w banku Pekao, podczas których m.in. wspierałem dział sprzedaży. Swoją przyszłość zawodową wiążę z finansami, dlatego chciałbym zdobyć pierwsze doświadczenia w tej branży na stanowisku junior financial analyst w Państwa firmie. 

 

2. Wyróżnij umiejętności w CV studenta

 

Sekcja umiejętności jest szczególnie ważna, jeśli piszesz CV studenta bez doświadczenia. Dzięki niej możesz wyróżnić się na tle kandydatów, którzy już postawili pierwsze kroki na ścieżce kariery.

 

W tym przypadku również pamiętaj, aby w CV skupić się na kompetencjach, o których pracodawca wspomina w ofercie. Staraj się być konkretny, podawaj nazwy programów, które znasz, pochwal się liczbami i podaj poziomy zaawansowania przy poszczególnych umiejętnościach.

 

Opisz zarówno kompetencje twarde, specjalistyczne, jak również umiejętności miękkie. Te drugie szybko zyskują na znaczeniu, a często są nawet ważniejsze dla rekruterów.

 

Umiejętności w CV studenta — przykład

 

Umiejętności specjalistyczne

 

 • Word, Excel, PowerPoint — poziom średniozaawansowany
 • język angielski — poziom C1
 • podstawowa wiedza z zakresu sprzedaży produktów bankowych

 

Umiejętności miękkie

 

 • pozytywne nastawienie do pracy i chęć rozwoju w branży finansowej
 • umysł ścisły i umiejętność analitycznego myślenia
 • otwartość i łatwość w nawiązywaniu przyjacielskich relacji

 

 

3. Stwórz w CV studenta opis doświadczenia zawodowego

 

Oczywiście pracodawcy preferują kandydatów z doświadczeniem zawodowym w CV. Dzięki temu wiedzą, że pracownik odnajduje się w firmowym środowisku, nie ma problemu z pracą w zespole i codziennym wykonywaniem swoich obowiązków.

 

Sekcję doświadczenia warto podzielić na kategorie — np. główne obowiązki, dodatkowe obowiązki i osiągnięcia. Pisząc CV, staraj się być jak najbardziej szczegółowy, pochwal się liczbami i największymi sukcesami.

 

Jeśli jednak nigdy nie pracowałeś i masz problemy ze znalezieniem pracodawcy, pomyśl o praktykach lub stażu. Nawet jeśli będą one bezpłatne. Dzięki temu zdobędziesz pierwsze doświadczenie zawodowe i będziesz miał czym pochwalić się w CV. Poza tym pracodawcy często zatrudniają na stałe praktykantów i stażystów. Oferty dla studentów znajdziesz np. tutaj.

 

W sekcji doświadczenia warto też dodać referencje, czyli opinię pracodawcy o byłym pracowniku — oczywiście jeśli Twój poprzedni szef ocenia Cię pozytywnie. Jeżeli jeszcze nigdy nie pracowałeś, możesz poprosić o przygotowanie takiego dokumentu np. swojego promotora lub innego wykładowcę.

 

Opis doświadczenia w CV studenta — przykład

 

Praktyki studenckie

 

10.2018–01.2019 Bank Pekao

Stanowisko: Praktykant w dziale sprzedaży

 

Obowiązki:

 • przygotowywanie analiz i prezentacji (Excel, PowerPoint)
 • uczestnictwo w spotkaniach i przygotowywanie raportów
 • pomoc przy przygotowywaniu dokumentacji dla klientów

 

4. W CV studenta opisz zwięźle swoje wykształcenie

 

Oczywiście w CV studenta opis wykształcenia jest istotny, jednak nie musisz się przesadnie rozpisywać. Wystarczy podanie lat nauki, nazwy uczelni, wydziału i kierunku, a także uzyskanego tytułu. Jeśli jesteś w trakcie studiów, po prostu wpisz w okresie nauki 2018–obecnie.

 

Jeśli jesteś studentem lub absolwentem wyższej uczelni, nie musisz wpisywać w CV informacji o liceum, a tym bardziej gimnazjum czy podstawówce. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy któraś z tych szkół ma ścisły związek ze stanowiskiem, o które się ubiegasz.

 

Dodatkowo, w opisie wykształcenia w CV możesz podać średnią ocen — oczywiście jeśli jest się czym pochwalić. Możesz także wpisać tytuł pracy dyplomowej — jeśli ma on związek z interesującą Cię ofertą pracy lub daną branżą.

 

CV studenta w trakcie studiów — wzór opisu wykształcenia

 

2017–obecnie Uniwersytet Warszawski

Kierunek: Ekonomia (studia licencjackie)

 

5. W CV studenta dodaj także zainteresowania

 

Wielu osobom wydaje się, że w CV nie ma sensu wpisywać zainteresowań. To błąd. Szczególnie jeśli jesteś studentem bez doświadczenia i chcesz się jakoś wyróżnić. Zainteresowania mogą Ci w tym pomóc! W jaki sposób?

 

Po prostu musisz dopasować opis hobby do oferty pracy. Jeśli pracodawca szuka kogoś z płynnym angielskim, a Ty lubisz czytać książki w tym języku, koniecznie o tym wspomnij. Oczywiście nie można kłamać i koloryzować rzeczywistości — szybko zostanie to zweryfikowane podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Po prostu wybierz te pasje i zainteresowania, które pasują do danego ogłoszenia.

 

Przykładowe CV studenta — wzór opisu zainteresowań

 

W wolnym czasie czytam książki i magazyny popularnonaukowe (głównie w języku angielskim) oraz gram w piłkę nożną (prowadzą drużynę w lidze szóstek).

 

6. O czym jeszcze pamiętać pisząc CV studenta?

 

Na samym dole CV, pod opisem zainteresowań, powinieneś dodać klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Jej brzmienie znajdziesz we wzorze CV studenta na początku tego artykułu.

 

Postaraj się zmieścić na 1 kartce A4. Dlaczego to takie ważne? Po prostu rekruterzy na co dzień otrzymują setki CV i nie mają czasu przeglądać wielostronicowych dokumentów.

 

Kiedy Twoje curriculum vitae będzie gotowe, pobierz i wyślij je w najbardziej profesjonalnym formacie — PDF. Taki dokument możesz łatwo stworzyć w kreatorze CV online. Dzięki generatorowi nie będziesz musiał się także martwić formatowaniem życiorysu — będzie on zawsze wyglądał estetycznie i profesjonalnie. Nawet jeśli będziesz chciał przygotować kreatywne CV.

 

Już wiesz, jak napisać CV studenta, które pozwoli Ci zyskać przewagę nad innymi kandydatami (nawet tymi bardziej doświadczonymi). Jeśli jednak wciąż masz jakieś wątpliwości, możesz śmiało zadać swoje pytania w komentarzu pod artykułem. Postaramy się pomóc.

 

Redakcja serwisu LiveCareer
Redakcja serwisu LiveCareer

Jak wygląda kultura pracy w innych krajach?

 

Niemcy są bardzo produktywni i skupieni na zadaniach, codzienność Chińczyków nierzadko zdominowana jest przez pracę, a Włosi cenią sobie relaks. Dowiedz się więcej o kulturze pracy w innych państwach i poszukaj inspiracji.

Stany Zjednoczone – tu znajdziemy tytanów pracy

Większość Amerykanów rozpoczyna poszukiwania pracy już w wieku nastoletnim, wykonując najczęściej zajęcia dorywcze. Dla wielu z nich to konieczność, ponieważ muszą zarobić na studia, które w Stanach są płatne. Obywatele nie boją się ciężko pracować, nierzadko zostają dłużej w biurze i chętnie odpowiadają na służbowe maile po godzinach. Nie zawsze korzystają również z możliwości wzięcia wolnego dnia. Jak czytamy w artykule Pracuj.pl: „Co kraj, to etos pracy. Jak pracują przedstawiciele różnych narodowości”, firmy w USA oferują maksymalnie dwutygodniowy coroczny urlop.

W Niemczech liczy się punktualność i dyscyplina

Niemiecki pracownik w pełni koncentruje się na przydzielonych obowiązkach. Nie traci cennych minut na rozmowy o życiu prywatnym i przeglądanie portali społecznościowych. Stara się dotrzymywać wyznaczonych terminów i dotrzeć na spotkanie przed czasem. Kiedy jednak wraca do domu, skupia się na wypoczynku. Takie podejście pozwala zachować work-life balance.

We Włoszech pracownicy lubią się relaksować

Jak wiadomo, stres i napięcie szkodzą zdrowiu, a pracoholizm negatywnie wpływa na efektywność. Włochów ten problem jednak nie dotyczy. W pracy starają się być wyluzowani i nie oddają się w pełni narzuconym powinnościom. Obywatele bardzo cenią sobie swój wolny czas.

Chińczycy spędzają w pracy nawet całą dobę

Szybki i dynamiczny rozwój technologiczny, który widoczny jest szczególnie w Chinach, ma bezpośredni wpływ na warunki pracy. Przełożeni są wymagający, a pracownicy często zostają po godzinach. Zdarzają się przypadki, że zatrudnieni nocują w firmie. Niektóre przedsiębiorstwa umożliwiają krótkie drzemki w ciągu dnia, aby zachowany był wysoki poziom efektywności. Chińscy pracownicy są lojalni i oddani.

 

5 powodów, dlaczego warto zostać wolontariuszem

 

Działalność w organizacji non profit nie tylko daje wiele radości i satysfakcji z niesienia pomocy, ale również pozwala zdobyć cenne doświadczenie zawodowe, które przyda się w budowaniu kariery. Jako wolontariusz nauczysz się współdziałać w grupie i rozwiniesz umiejętności komunikacyjne. Tego rodzaju aktywność możesz uwzględnić w CV i zrobić wrażenie na pracodawcy.

Powód 1: Rozbudujesz swoją sieć kontaktów

Bycie wolontariuszem daje możliwość poznawania wielu osób, w tym specjalistów z różnych branż. To dobra okazja do zawierania nowych znajomości, które czasem potrafią przerodzić się w prawdziwą przyjaźń na gruncie prywatnym. Będziesz mógł również wymienić cenne doświadczenia i znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania.

Powód 2: Rozwiniesz empatię

Empatia jest unikalną cechą osobowości i przydaje się w każdym zawodzie. Dzięki niej potrafisz wyczuć potrzeby innych, w tym współpracowników i klientów. Praca w domu dziecka, schronisku czy szpitalu sprawia, że na co dzień mamy do czynienia z ludzkim cierpieniem. Stajemy się bardziej wrażliwi i serdeczni.

Powód 3: Zdobędziesz nowe doświadczenie zawodowe

Dopiero rozpoczynasz karierę? Będziesz niedługo poszukiwać pierwszego zatrudnienia? Tym bardziej powinieneś rozważyć wolontariat. Dzięki takiej formie pracy rozwiniesz umiejętności zarządzania czasem, organizacji własnych obowiązków czy budowania relacji w zespole. Twoje CV będzie wyglądać znacznie atrakcyjniej.

Powód 4: Poznasz branżę, której dotyczy wolontariat

Obserwując specjalistów, którzy od lat zajmują się daną dziedziną, zgłębisz wiedzę na temat konkretnego sektora rynku. Znajomość realiów zawodowych pomoże Ci dokonywać trafniejszych decyzji w przyszłości. Bez większych problemów określisz również swoje cele.

Powód 5: Poczujesz, że robisz coś sensownego

Pomaganie innym daje wiele satysfakcji wewnętrznej. Podczas wolontariatu zdobędziesz nie tylko cenne kompetencje, ale również zadowolenie z samego siebie.

Przeczytaj również: porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/zwolnienie-chorobowe-wszystko-co-warto-wiedziec

4 porady, jak uzyskać od szefa dofinansowanie na studia

 

Doskonalenie się i rozwijanie kompetencji zwiększa atrakcyjność kandydata na rynku pracy. Pracodawca ma obowiązek ułatwić pracownikom zdobywanie nowych kwalifikacji, co jednak nie oznacza opłacania form kształcenia. Sprawdź, w jaki sposób przekonać kierownika do dofinansowania studiów. 

Porada 1: Wyraź chęć podnoszenia kwalifikacji

Nie każdy pracownik chce się szkolić lub pójść na dodatkowe studia. Niektórzy lubią swoją codzienną rutynę i nie są otwarci na zmiany. Z tego względu powinieneś wprost powiedzieć pracodawcy, że interesuje Cię dalszy rozwój i poszerzanie kompetencji, które wpłyną na jakość Twojej pracy. Kierownik z pewnością będzie pod wrażeniem Twojej postawy i być może zastanowi się nad ciekawym kursem.

Porada 2: Wybierz odpowiedni moment na rozmowę z szefem

Jeśli zależy Ci na dofinansowaniu studiów, postaraj się wybrać dobry moment na rozmowę z przełożonym. Upewnij się, że przedsiębiorstwo nie ma aktualnie kłopotów finansowych, a szef nie realizuje właśnie dużego projektu, który dodatkowo podnosi poziom stresu. 

Porada 3: Zdecyduj się na szkolenie lub studia związane z Twoją pracą

Zanim poinformujesz kierownika o swoich planach i pomysłach, zastanów się, jakie nowe umiejętności będą kluczowe w Twojej karierze. Zdecyduj się na kierunek studiów, który jest powiązany z Twoim obecnym stanowiskiem. Wówczas zdobyte kompetencje będą korzyścią nie tylko dla Ciebie, ale również dla firmy. 

Porada 4: Przygotuj argumenty

Kiedy chcesz wynegocjować wyższą pensję, przygotowujesz stosowne argumenty. Tak samo jest w przypadku uzyskania dofinansowania na studia – musisz w odpowiedni sposób uzasadnić swoją decyzję. Wymień wyłącznie biznesowe powody, które udowodnią, że wsparcie pracownika w dokształcaniu będzie dla pracodawcy inwestycją. Pamiętaj, że uzyskanie nowych kompetencji może przełożyć się na większe zyski – jest to przykład silnego argumentu, po który warto sięgnąć. 

Przeczytaj również: https://porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/kodeks-pracy-o-czym-mowi-i-w-czym-pomaga/

Spotkanie z potencjalnym pracodawcą wzbudza emocje, ale wcale nie musi wiązać się z napięciem i niepokojem. Jeśli zapanujesz nad stresem, wypadniesz zdecydowanie korzystniej i będziesz mógł merytorycznie odpowiedzieć na każde pytanie. 

 

Porada 1: Przygotuj się do rozmowy i … weź głęboki oddech

Zanim udasz się na spotkanie z rekruterem, zastanów się nad odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, np. „Jakie są Pana/Pani mocne strony?”, „Co wie Pan/Pani o naszej firmie?”, „Co motywuje Pana/Panią do pracy?”. Wcześniejsze przygotowanie do rozmowy pozwoli opanować stres i doda Ci pewności siebie. Nie zapomnij o miarowym oddychaniu, które pomoże Ci zebrać myśli. Pamiętaj, że pracodawcy zależy na znalezieniu odpowiedniego kandydata tak samo bardzo, jak Tobie na otrzymaniu dobrej posady. Tuż przed wejściem na spotkanie możesz zastosować wybraną technikę relaksacyjną, np. wykonać kilka ćwiczeń oddechowych – zrób kilka głębokich, świadomych wdechów i wydechów. 

Porada 2: Uwierz w siebie

Skoro Twoje dokumenty aplikacyjne zostały pozytywnie rozpatrzone i zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, pracodawca jest poważnie zainteresowany Twoją kandydaturą. Z pewnością masz odpowiednie kwalifikacje, a spotkanie tylko je potwierdzi. Uwierz, że możesz zdobyć nową pracę, a stres będzie mniejszy.

Porada 3: Skup się na teraźniejszości

Kiedy jesteś zdenerwowany, w Twojej głowie pojawia się dużo różnych myśli, co utrudnia koncentrację. Musisz szybko przerwać ten stan i skupić się na obecnym momencie. Jak tego dokonać? Pamiętaj o oddechu, przekieruj uwagę na zadane przez rekrutera pytanie. Doceń ciszę, która pojawia się w przerwach dialogu. 

Porada 4: Poproś o szklankę wody

Jeśli czujesz, że emocje zaczynają wymykać Ci się spod kontroli, po prostu powoli napij się wody. Zwykle na początku spotkania pracodawca oferuje coś do picia – nie odmawiaj. Suchość w gardle potęguje stres i nie pozwala swobodnie się wypowiedzieć. Kiedy jakieś pytanie Cię zaskoczy, zawsze możesz sięgnąć po łyk, dzięki czemu zastanowisz się nad odpowiedzią. 

Porada 5: Zajmij wygodną pozycję

Zadbaj o to, aby było Ci wygodnie. Usiądź pewnie. Postaraj się nie garbić i nie krzyżować rąk na klatce piersiowej. Przyjęcie mocnej pozycji od razu sprawi, że poczujesz się pewniej i spokojniej. 

Przeczytaj również: porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/wymiar-czasu-pracy-na-pelny-etat-jak-go-okreslic

4 narzędzia, które pomogą Ci w pracy zdalnej

 

Dzięki nowoczesnym technologiom praca zdalna może być bardzo efektywna i wygodna. Warto korzystać z narzędzi nakierowanych na zwiększenie produktywności i wspomagających komunikację ze współpracownikami. Popularne są też aplikacje poprawiające organizację czasu pracy.

 

Zadbaj o dostęp do firmowego komputera

Praca zdalna pozwala wykonywać obowiązki zawodowe w dowolnym miejscu – odległość dzieląca nas od biura nie ma tutaj znaczenia. Warto zapewnić sobie dostęp do dokumentów i oprogramowania znajdującego się na firmowym komputerze. W tym zadaniu pomocna okaże się aplikacja TeamViewer. Wystarczy dostęp do Internetu, aby za pomocą sieci połączyć się z biurowym stanowiskiem pracy.

 

W trosce o efektywność

Praca w trybie home office wymaga wysoko rozwiniętych zdolności organizacyjnych. Z myślą o zwiększeniu produktywności warto sięgnąć po narzędzia ułatwiające planowanie. Jednym z nich jest Evernote – aplikacja pozwalająca umieszczać w kalendarzu odręczne notatki i zapisywać przydatne linki. To niezastąpiona pomoc dla osób, które mają problem z efektywnym planowaniem kolejnych tygodni pracy.

 

Bezpieczne przechowywanie danych 

Dla osób wykonujących obowiązki zawodowe w sposób zdalny bardzo ważne jest, aby przypadkowo nie utracić efektów swojej pracy. W tym zadaniu pomocne okażą się narzędzia pozwalające na przechowywanie danych w chmurze. Google Drive czy Microsoft Teams to jedne z najczęściej wybieranych rozwiązań. Dodatkowo, dzięki nim zespoły pracowników mogą być ze sobą w stałym kontakcie.

 

Gwarancja swobodnej komunikacji 

W zdalnym trybie pracy bardzo ważne jest, aby zadbać o ciągłość komunikacji – na przykład na linii pracownik/przełożony. Z jakich narzędzi skorzystać? Pomocne mogą być np. aplikacje G Suite, w ramach których użytkownik ma do dyspozycji popularnego Gmaila z pełnym pakietem możliwości. Przykładowo, za pomocą Google Sheets użytkownicy mogą wspólnie pracować na danym dokumencie i na bieżąco omawiać zmiany. Ciekawym narzędziem jest także Google Hangouts Meet – ułatwia komunikację i pozwala na prowadzenie wideokonferencji.

Przeczytaj także:

https://porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/zdalnie-czy-stacjonarnie-sprawdz-jaka-forma-pracy-jest-dla-ciebie/ 

Każdy student decydujący się na aktywność zawodową musi pamiętać, aby dopasować grafik pracy do harmonogramu zajęć na uczelni. Wiele firm zapewnia elastyczny czas pracy, wychodząc naprzeciw potrzebom uczących się osób. Warto także korzystać z elektronicznych aplikacji wspomagających ułożenie odpowiedniego harmonogramu. 

 

Zapoznaj się z planem zajęć na uczelni 

 

Przed podjęciem pracy warto dokładnie zapoznać się z grafikiem zajęć na studiach. Zazwyczaj jest on podawany z odpowiednim wyprzedzeniem, co ułatwia zadbanie o efektywną organizację czasu. Można zastanowić się nad przeniesieniem się do innej grupy, jeśli jej plan zajęć wydaje się bardziej elastyczny. 

 

Poproś pracodawcę o elastyczne godziny pracy

 

W niektórych branżach (na przykład w gastronomii) obowiązuje zmianowy tryb pracy, co pozwala dopasować grafik do aktualnych możliwości czasowych. Wielu pracodawców wychodzi naprzeciw potrzebom młodych ludzi, zapewniając elastyczne godziny. Zazwyczaj harmonogram obowiązuje na cały miesiąc i wszyscy pracownicy są zobowiązani do jego przestrzegania. 

 

Zdecyduj się na pracę zdalną

 

Dla wielu studentów sam dojazd do pracy jest bardzo czasochłonny, a normowane godziny wykonywania obowiązków zawodowych nie współgrają z grafikiem zajęć na uczelni. W takim przypadku warto postawić na pracę zdalną, którą można realizować w dowolnym miejscu i w wybranych godzinach. Dobrym pomysłem może być np. pisanie tekstów na zlecenie jako copywriter. Wiele firm zajmujących się tworzeniem treści na potrzeby sklepów internetowych zatrudnia pracowników w ramach umowy o dzieło, zapewniając elastyczny czas pracy.

 

W przypadku trudności organizacyjnych warto zastanowić się nad wykonywaniem obowiązków zawodowych w trybie zdalnym lub ograniczyć aktywność zawodową do weekendów. Można skorzystać z nowoczesnych narzędzi lub sięgnąć po tradycyjny planer dzienny w postaci większego kalendarza.

 

 

Przeczytaj także:

https://porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/kalendarz-dni-wolnych-od-pracy-w-2020-roku/ 

Praca zdalna wiąże się z wieloma atutami, dzięki którym ta forma zatrudnienia cieszy się coraz większą popularnością. Jej główne zalety to: możliwość realizacji zadań bez wychodzenia z domu, elastyczny grafik i brak czasochłonnych dojazdów do biura. 

 

1. Elastyczne godziny pracy

Tryb home office gwarantuje pewną elastyczność czasową w wykonywaniu obowiązków zawodowych. Zazwyczaj pracownik sam wybiera sobie godziny pracy, kierując się jedynie przestrzeganiem terminów realizacji konkretnych zadań. W praktyce oznacza to możliwość zarabiania nawet w godzinach nocnych.

 

2. Duża oszczędność czasu 

Wykonywanie obowiązków zawodowych w domu wiąże się z oszczędnością czasu i pieniędzy. Dzięki temu unikamy kłopotliwych dojazdów do biura oraz wydatków związanych z podróżowaniem. Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne dla osób, które mieszkają z dala od centrum miasta i tym samym mają utrudnione możliwości swobodnego dotarcia do miejsca pracy.

 

3. Możliwość pogodzenia pracy z nauką 

Zdalna realizacja zadań jest doskonałym rozwiązaniem dla studentów, którzy nie chcą rezygnować z nauki na rzecz pracy na pełny etat. Wykonując zlecenia po zajęciach lub w weekendy, zapewniają sobie zarobek. Dodatkową korzyścią będzie zdobywanie pierwszych doświadczeń zawodowych, którymi można się później pochwalić w CV.

 

4. Sposób na doskonalenie umiejętności organizacyjnych 

Osoby pracujące w trybie home office podkreślają, jak ważną rolę w ich przypadku odgrywają zdolności organizacyjne. Nauka efektywnego planowania znamiennie wpłynie na późniejsze doświadczenia zawodowe. Tego typu umiejętności okażą się kluczowe w niemal każdej branży, w której liczy się terminowość.

 

Home office to doskonały wybór zarówno dla osób stawiających pierwsze kroki na rynku pracy, jak i dla bardziej doświadczonych specjalistów. Zdalny tryb gwarantuje ekonomiczne korzyści i jest świetnym rozwiązaniem dla amatorów elastycznego czasu pracy.

 

 

Przeczytaj dodatkowo:

https://porady.pracuj.pl/student/piec-lat-na-dwoch-etatach-czyli-jak-pogodzic-studia-i-prace/

Coraz więcej firm oferuje pracę w międzynarodowym środowisku. Warto już na etapie studiów przygotować się do tego wyzwania zawodowego. Dzięki wymianom studenckim lub nauce poza granicami kraju pokonywanie barier językowych i kulturowych będzie znacznie łatwiejsze.

Działalność w międzynarodowych organizacjach studenckich

Z myślą o poznaniu globalnego środowiska studentów warto zapisać się do AIESEC. Obecnie jest to największa organizacja studencka, która obejmuje swoim zasięgiem ponad 100 krajów. Jej członkowie mogą odbywać praktyki zagraniczne, zdobywając nowe doświadczenia. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą sprawdzić swoje dotychczasowe umiejętności w praktyce. Możliwość pracowania w globalnym środowisku będzie znacznym ułatwieniem dla każdego, kto planuje karierę na przykład w międzynarodowej korporacji.

 

Wymiana studencka pomaga otworzyć się na inne kultury 

Praca w międzynarodowym środowisku wiąże się z poznaniem osób z innych kręgów kulturowych. Dzięki wymianom studenckim można nauczyć się przezwyciężać bariery – nie tylko kulturowe, ale i językowe. Jednym z najpopularniejszych programów wymian studenckich jest Erasmus Student Network. Obecnie organizacja zrzesza 36 krajów i cieszy się coraz większym zainteresowaniem również wśród młodych Polaków.

 

Praca poza granicami kraju 

Aktywność zawodowa w innym państwie także jest skutecznym sposobem na przygotowanie się do bliższego poznania międzynarodowego środowiska pracy. W dzisiejszych czasach znalezienie aktualnych ofert nie jest trudnym zadaniem – tego typu ogłoszenia udostępnia również portal Pracuj.pl. Nawet jeśli zatrudnienie będzie tymczasowe, okaże się świetnym pretekstem do zdobycia praktycznych umiejętności językowych.

 

Dzięki organizacjom i programom wymiany studenckiej można znakomicie przygotować się do pracy w międzynarodowym środowisku. Pomocne okaże się również wcześniejsze doświadczenie zawodowe poza granicami kraju.

 

Sprawdź także:

https://porady.pracuj.pl/kariera-i-rozwoj/na-czym-polega-metoda-design-thinking/ 

Odczuwanie długotrwałego stresu w pracy, z którym trudno sobie poradzić, prowadzi do tzw. wypalenia zawodowego. Przestajesz czerpać satysfakcję z wykonywanych obowiązków i masz wrażenie, że już się nie rozwijasz. Czasem nie da się uniknąć trudnych sytuacji, ale ważne, by nie doprowadzić do stanu wypalenia.

Porada 1: Zadbaj o regularną aktywność fizyczną

Napięcie i zmęczenie psychiczne sprawiają, że Twoje ciało również nie jest w najlepszej kondycji. Z każdym dniem czujesz się znacznie gorzej. Wysiłek fizyczny wykonywany regularnie pozwoli Ci rozładować złe emocje oraz uwolnić endorfiny i poprawić nastrój. Wystarczy zaledwie 20 minut ruchu, aby poczuć się znacznie lepiej – musisz tylko znaleźć dyscyplinę, którą lubisz. Obojętnie, czy będzie to bieganie, zajęcia fitness, pływanie, czy jazda na rowerze. Ważne, by zadbać o aktywność. 

Porada 2: Nie bój się wyzwań w pracy

Codzienna rutyna daje nam poczucie bezpieczeństwa, ale w dłuższej perspektywie może prowadzić do nudy i spadku motywacji. Chęci rozwoju zmniejszą ryzyko wypalenia zawodowego, dlatego nie obawiaj się nowych wyzwań. Zastanów się również, jakie działania pomogą w budowaniu Twojej kariery i wciel je w życie.

Porada 3: Znajdź inspirujące hobby

Pracy poświęcamy wiele godzin, ale jest ona tylko jednym z ważnych elementów naszej codzienności. Jeśli często odczuwasz silny stres, to zaczynasz myśleć o firmie nawet w czasie wolnym, co negatywnie wpływa na Twoją psychikę. Znajdź więc aktywności, które sprawiają Ci przyjemność – czytaj książki, oglądaj ciekawe filmy, uprawiaj sport. Zainteresowania mogą być naprawdę różne.

Porada 4: Buduj dobre relacje ze współpracownikami 

Konflikty są jedną z głównych przyczyn stresu. Psują atmosferę w środowisku pracy, a to zdecydowanie obniża nastrój. Staraj się na bieżąco wyjaśniać wszystkie niejasne sytuacje i nieporozumienia. Dbaj o to, aby zachować pozytywne relacje z innymi – również po pracy. 

Więc porad na temat życia zawodowego znajdziesz na: porady.pracuj.pl 

E

 

 

 • Sekrety rekrutacji w liczbach

Zobacz jak zmienił się proces rekrutacji w dobie nowych technologii. Serwis employear.com prezentuje najciekawsze informacje na temat rekrutacji zgromadzone na podstawie badań. Ponad 100 ciekawostek w przystępnej formie. Zapraszamy do lektury!

 

    Sekrety rekrutacji w liczbach

 

 

 • Barometr zawodów 2019

Opracowany na podstawie wyników badania raport „Barometr zawodów” jest prognozą zapotrzebowania na zawody na regionalnym i lokalnych rynkach pracy województwa pomorskiego w 2019 roku. Zawarte w raporcie informacje pokazują jak będzie się zmieniać zapotrzebowanie na pracowników w poszczególnych zawodach w ciągu najbliższego roku. Badanie pozwoliło też wskazać jak będzie się kształtować relacja między liczbą odpowiednich kandydatów do pracy a zapotrzebowaniem pracodawców.

       Barometr zawodow 2019

 

 

 • Znajdę pracę. Poradnik dla osób aktywnie poszukujących pracy

         Niniejszy poradnik przeznaczony jest dla osób poszukujących pracy. Zawiera praktyczne wskazówki dotyczące poruszania się po rynku pracy, tworzenia dokumentów aplikacyjnych i przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej. 

         Znajde prace

 

 • CV i list motywacyjny po angielsku. Przydatne frazy

Napisanie CV po angielsku to dla Ciebie żaden problem, bo znasz ten język? Tylko czy na pewno bezbłędnie? Użyj fraz z naszego ebooka, aby już nigdy nie zastanawiać się, czy Twoje CV i list motywacyjny po angielsku są poprawne!

        CV i list motywacyjny po angielsku. Przydatne frazy.

 

 

 • Szukanie pracy krok po kroku

Poszukiwanie pracy jest procesem, który wymaga wcześniejszego zaplanowania. Musimy wyznaczyć sobie kolejne kroki działania, oraz termin ich realizacji. Jeśli uznamy, że znalezienie pracy jest naszym celem powinniśmy zadbać o to, by ten cel był dobrze zdefiniowany, realny oraz określony w czasie.

        f8c8e5125d646c02d13f2b40360973cb

 

 

 • Pomorski Kalejdoskop Zawodów

Pomorski Kalejdoskop Zawodów to krótka charakterystyka 34 zawodów wybranych z branż strategicznych dla województwa pomorskiego. Publikacja przybliża ich specyfikę, środowisko pracy, pokazuje jakie predyspozycje powinna posiadać osoba pracująca w takim zawodzie, jakie są zalety i wady wykonywania danej pracy. Zapraszamy do lektury zwłaszcza osoby młode, które stają przed życiowymi wyborami dotyczącymi własnej drogi zawodowej, ale również nauczycieli, pedagogów, doradców zawodowych, opiekunów. Wszystkich tych, którzy mają wpływ na decyzje i wybory młodych bądź interesuje je zmieniający się jak w kalejdoskopie pomorski rynek pracy.

         Pomorski Kalejdoskop Zawodow

 

 • 50 najczęstszych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej

Pobierz darmowy e-book i sprawdź, o co na pewno zapyta Cię rekruter!

         3

 

 • Jak napisać list motywacyjny, który zapewni Ci pracę. Wzór, przykłady i 8 rad 

Czy Twój list zaczyna się od “W odpowiedzi na ofertę…”? To tak jak większość nudnych listów. Jest duża szansa, że rekruter nie będzie czytał dalej! W ebooku poniżej dowiesz się, jak napisać list motywacyjny, który nie trafi do kosza.

        2

  

 • 24 błędy w CV, przez które nie dostajesz pracy

Zastanawiasz się, dlaczego wysyłasz tak wiele CV, ale rzadko chodzisz na rozmowy kwalifikacyjne? Zobacz, które z 24 błędów popełniasz w swoim CV. Wyeliminuj je, a zaczniesz otrzymywać więcej zaproszeń! Pobierz ebook poniżej.

        24 bledy w CV przez ktore nie dostajesz pracy2

 •  Ułatwieniem w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych może być stworzenie dużego, całościowego obrazu swojego potencjału zawodowego. Niniejszy poradnik pomoże Państwu dokonać "inwentaryzacji" potencjału na podstawie posiadanych dokumentów

        6db33f9365511c4398bfd72e63563b6e

 • Poradnik jak przygotować się i dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej u pracodawcy

        baf1f10d511491905c9db82bc4694d65

 

 • Odkryj Siebie! - zeszyt ćwiczeń

         Odkryj Siebie

 

 

 •  Poradnik WUP dla osób poszukujących pracy

Niniejszy poradnik przeznaczony jest dla wszystkich osób poszukujących pracy. W poradniku znajdują się przykładowe metody poszukiwania pracy, wskazówki tworzenia dokumentów niezbędnych do rekrutacji oraz informacje dla osób zainteresowanych założeniem działalności gospodarczej lub wyjazdem za granicę.

         poradnik WUP

 

Strona Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, na której znajdują się informacje z dziedziny Funduszy Unijnych, pomocy społecznej, społeczeństwa obywatelskiego i wiele innych. Szczególnie użyteczna może okazać się informacja na temat warunków zatrudnienia oraz praw przysługujących Polakom wyjeżdżającym do pracy za granicę.

Publiczne Służby Zatrudnienia to portal, na którym znajdują się wiadomości dla poszukujących pracy, akty prawne oraz oferty pracy. Dowiesz się jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz jak efektywnie szukać pracy. 

Na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy oprócz danych związanych z pomorskim rynkiem pracy znaleźć można także informacje min. na temat projektów realizowanych przez WUP oraz pracy poza granicami Polski. Będziesz mógł skorzystać z poradnictwa zawodowego oraz dowiedzieć się jak firmy, organizacje pozarządowe, instytucje administracji publicznej itp. w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego mogą zdobyć dotacje na realizację przedsięwzięć z zakresu rozwoju zasobów ludzkich. 

Na stronie Powiatowego Urzędu Pracy znajdują się min. porady zawodowe oraz aktualne oferty pracy z kraju, zagranicy, a także z programu EURES, który jest siecią współpracy publicznych służb zatrudnienia z organizacjami regionalnymi, krajowymi i międzynarodowymi związanymi ze sprawami zatrudnienia dla państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego (UE + Norwegia, Islandia i Lichtenstein).

Strona Ochotniczych Hufców Pracy, na której znajdują się oferty pracy z kraju i zagranicy w ramach sieci EURES. Ponadto w zakładce targi i giełdy pracy można znaleźć informacje i zbliżających się wydarzeniach związanych z poszukiwaniem pracy. Zachęcamy do odwiedzenia strony Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy www.pomorska.ohp.pl na której znajdują się informację o realizowanych projektach a także dane kontaktowe do pośredników pracy oraz doradców zawodowych świadczących bezpłatne usługi dla osób uczących się
i poszukujących pracy.

 

Inkubatory AIP to jedna z najstarszych i najbardziej doświadczonych instytucji otoczenia biznesu w Polsce. Od 2004 roku wspiera ambitne osoby we wprowadzaniu nowych firm na rynek krajowy oraz rynki zagraniczne. Rocznie, przez Inkubatory AIP na terenie Trójmiasta działalność rozpoczyna ponad sto nowych podmiotów gospodarczych, z których większość w ciągu kilkudziesięciu miesięcy rozwija się w stabilne przedsiębiorstwa, tworzące nowe miejsca pracy oraz będące źródłami licznych innowacji w naszym regionie.

Starter to przestrzeń, wiedza i networking. To społeczność. Starter zmienia przyszłość i sposoby myślenia kreując przyszłych zwycięzców – od przedszkolaków do przedsiębiorców. Ze Starterem rozwój jest prostszy i szybszy niż w pojedynkę. Starter zwiększa szanse na sukces startupów inspirując nieszablonowe myślenie i kreatywność już od najmłodszych. Starter został wybudowany przez Miasto Gdańsk.

Celem projektu „Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości” (GIP) jest wspieranie rozwoju sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które – z racji liczebności – odgrywają znaczącą rolę w gospodarce regionu.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) jest agencją rządową podlegającą Ministrowi właściwemu ds. gospodarki. Jej zadaniem  jest zarządzanie funduszami z budżetu państwa i Unii Europejskiej, przeznaczonymi na wspieranie przedsiębiorczości i innowacyjności oraz rozwój zasobów ludzkich.

Na tym portalu dowiesz się więcej o zasadach działania funduszy, zapoznasz się z prawem i dokumentami. Znajdziesz tutaj adresy punktów informacyjnych oraz zawiadomienia o szkoleniach i konferencjach. Wciąż słyszysz o Funduszach Europejskich? Masz znajomych, którzy dzięki nim rozwinęli firmę lub dostali pracę? Może nie wiesz, że od 2004 r. w Polsce dofinansowanie uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Przejrzyj  informacje, aby znaleźć dofinansowanie odpowiednie dla Twoich potrzeb. 

Studencki serwis informacyjny.

Bemygo.com to system wspierania rozwoju, który jako pierwszy w Polsce pozwala na płynne połączenie środowisk akademickich z rynkiem pracy i przedsiębiorczości.Ta społecznościowa przestrzeń to miejsce kontaktu ambitnych studentów, przedsiębiorców poszukujących młodych talentów oraz trenerów, chcących szkolić młode pokolenia. Użytkownicy w ramach serwisu prowadzą dostosowane do ich potrzeb profile, a także udostępniają sobie wzajemnie ciekawe materiały. Systematycznie wdrażane narzędzia stanowią wsparcie dla codziennej aktywności zawodowej i naukowej każdej z grup użytkowników.

Trivago to największa na świecie wyszukiwarka hoteli, która porównuje codziennie 901 396 hoteli z ponad 283 stron rezerwacyjnych i stawia sobie za cel stanie się pierwszym i niezależnym źródłem informacji dla podróżujących, tak aby mogli oni zawsze znaleźć idealny hotel dla siebie w najniższej cenie. Ta multinarodowa firma poszukuje pracowników i stażystów w różnych krajach. Czytaj więcej!

 • https://www.livecareer.pl/ Skorzystaj z naszych podpowiedzi oraz przykładów i wypełnij prosty formularz CV online w naszym kreatorze. Na LiveCareer znajdziesz praktyczne wskazówki, dzięki którym stworzysz idealne CV i list motywacyjny. Dzięki naszemu kreatorowi CV i poradom ekspertów pracodawcy zwrócą na Ciebie uwagę i otrzymasz więcej zaproszeń na rozmowy.
 • https://www.canva.com/pl_pl/ Edytor grafiki Canva umożliwia projektowanie różnego rodzaju grafik - od banerów, ulotek, plakatów, po zaproszenia, okładki, wizytówki i infografiki. Edytor jest intuicyjny i prosty w obsłudze, nie są wymagane umiejętności grafika. Udostępniamy gotowe szablony i kreatory, np. kreator CV, w którym można stworzyć CV wyróżniające się wśród innych aplikacji. 
 • https://www.employear.com Employear.com to serwis, na łamach którego znajdziecie Państwo tematy dotyczące: rekrutacji, zatrudnienia, kadr i płac, HR-ów, prawa pracy a także informacje związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Serwis publikuje również gotowe wzory pism oraz przykładowe dokumenty np. wzór CV czy listu motywacyjnego. 
 • www.europass.org.pl Europass służy zapewnieniu obywatelom wszystkich państw UE równych szans w przedstawianiu kwalifikacji i doświadczenia zawodowego w sposób zrozumiały nie tylko w kraju ojczystym, ale w całej Europie.

Szukasz praktykanta, stażysty lub pracownika?

Skontaktuj się z Akademickim Biurem Karier!

 

Akademicki Biuro Karier ATENEUM serdecznie zaprasza wszystkich pracodawców zainteresowanych współpracą do kontaktu. Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy. Zapraszamy również do przesyłania aktualnych ofert pracy, staży lub praktyk.

 

Współpracujemy między innymi z:

  

 

lets deliver          interkadra     gp              Adecco

 interviewmelogo crt

 Kemira wwmc 300x300px              png7

gimnazjum   liceum

Misją Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości  jest budowanie sprzyjającego klimatu dla rozwoju przedsiębiorczości. Jesteśmy przekonani, że każdy pomysł na biznes można zrealizować.

Podstawą wizji przyszłości jest świadomość i przekonanie, że potrzebna jest nowa jakość wspierania przedsiębiorczości w Polsce, poprzez pomoc w zakładaniu i rozwoju małych i średnich firm oraz tworzeniu innowacyjnych pomysłów biznesowych mających stanowić przewagę konkurencyjną polskiej gospodarki.

Współpraca z AIP umożliwia każdej osobie założenie firmy najniższym kosztem, najszybciej i najłatwiej w Polsce, przy minimalnym ryzyku. Przedsiębiorca nie musi mieć lokalu, grubego portfela i znajomości. Wystarczy dobry pomysł! AIP oferuje szereg atrakcyjnych profitów, aby Twoja firma mogła się dynamicznie rozwijać.

Dowiedz się więcej.

people g962be0264 641

 

Interesuje Cię praca w branży beauty? W czasach popandemicznych ten sektor szybko odzyskał mocną pozycję. Dzięki temu obecnie jest duże zapotrzebowanie na przedstawicieli zawodów z tej branży. Sprawdź, kto ma największe szanse na szybkie zdobycie zatrudnienia!

Oferty pracy z branży beauty

Chcesz szybko się przekonać, na które profesje z branży beauty jest obecnie największy popyt? Jeśli tak, koniecznie zwróć uwagę na ogłoszenia dostępne online. Należy podkreślić, że ze względu na rosnące zapotrzebowanie, praca jest proponowana także osobom bez doświadczenia zawodowego. To doskonała okazja dla początkujących kandydatów, którzy chcą szybko rozpocząć karierę. Propozycje współpracy są zróżnicowane także ze względu na formę zatrudnienia. Dominuje umowa o pracę, ale pojawiają się także oferty na umowę zlecenie. Potencjalni kandydaci mogą zapoznać się z propozycjami na cały etat lub na pół etatu. W wielu ogłoszeniach widnieje informacja o zmianowym trybie pracy.

Duże zapotrzebowanie na fryzjerów

W czasach popandemicznych widać przede wszystkim zwiększone zapotrzebowanie na fryzjerów. Obecnie to jeden z deficytowych zawodów, dlatego osoby realizujące się w tej profesji nie mają problemów z szybkim zdobyciem pracy. Warto podkreślić, że coraz więcej fryzjerów decyduje się na prowadzenie własnej działalności, szybko docierając do klientów. Oczywiście wciąż cenione jest przede wszystkim doświadczenie zawodowe, dlatego osoby pracujące już jakiś czas w tym zawodzie mają największe szanse na otrzymanie posady.

Zawody deficytowe z branży beauty

Wśród innych profesji deficytowych z branży beauty warto wymienić manicurzystki. W czasach popandemicznych osoby profesjonalnie zajmujące się stylizacją paznokci nie mogą narzekać na brak zainteresowania ze strony klientek. Poszukiwane są także wykwalifikowane kosmetyczki. Mogą one znaleźć pracę nie tylko w gabinetach kosmetycznych, ale także w salonach SPA. Szczególnie wzrasta zapotrzebowanie na usługi estetyczne dotyczące na przykład przedłużania rzęs lub wypełniania ust kwasem hialuronowym.

W branży beauty jest duży deficyt na pracowników. Zastanów się, czy odnajdziesz się w tym sektorze i zwróć uwagę na oczekiwania pracodawców. Zdobądź niezbędne kwalifikacje, dzięki którym będziesz mógł rozpocząć działalność w tej branży.

Coraz większa popularność pracy zdalnej

AdobeStock 332098464

W czasie pandemii koronawirusa bardzo wiele firm przeszło w tryb home office. Dla wielu pracowników była to zupełnie nowa sytuacja, z którą musieli się zmierzyć. Obecnie wciąż pracodawcy proponują zatrudnionym osobom zdalny tryb wykonywania obowiązków zawodowych. Sprawdź, w których branżach dominuje home office!

Czy pracownicy lubią tryb zdalny?

Wiele osób właśnie podczas pandemii koronawirusa po razy pierwszy zdalnie wykonywało obowiązki zawodowe. Ten tryb świetnie przyjął się w różnych branżach. Pracodawcy podkreślają, że pracownicy szybko przyzwyczaili się do home office, doceniając jego zalety. Przede wszystkim kluczowym atutem była możliwość realizowania powierzonych zadań w domowym zaciszu, bez konieczności tracenia czasu na dojazdy do miejsca pracy. Wielu pracowników z powodzeniem zaczęło łączyć zobowiązania zawodowe z życiem prywatnym. Organizacja dnia stała się znacznie łatwiejsza, co wpłynęło na efektywność pracy. Ponieważ tryb home office spodobał się większości pracownikom, w wielu firmach wciąż jest dominującą formą zatrudnienia.

W jakich branżach tryb zdalny jest powszechny?

Obecniezdalna praca wciąż występuje w różnych branżach. W niektórych sektorach ten tryb przyjął się doskonale, pozwalając pracownikom na realizację obowiązków w domowym zaciszu. Jako przykład należy podać przede wszystkim branżę nowoczesnych technologii. W IT home office wciąż jest bardzo popularny. Najlepszym dowodem są na to aktualne oferty zatrudnienia z uwzględnieniem trybu zdalnego lub opcji pracy hybrydowej.. Home office pojawia się także między innymi w branży związanej z usługami księgowymi, bankowością lub też w marketingu oraz grafice.

Jak znaleźć oferty pracy w home office?

Interesuje Cię zdobycie posady w trybie home office? Największy wybór tego typu propozycji czeka na Ciebie w sieci. W Internecie bez trudu znajdziesz dla siebie wiele atrakcyjnych ofert z różnych sektorów gospodarki. Możesz wyselekcjonować wyłącznie ogłoszenia z uwzględnieniem zdalnego trybu pracy. Takie oferty to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą tracić czasu na dojazdy lub po prostu mieszkają za daleko od potencjalnego miejsca zatrudnienia.

Aktualnie bez problemu znajdziesz dla siebie pracę w trybie home office. Przekonaj się, jakie warunki oferują pracodawcy i zaaplikuj na wybrane stanowisko.

 

jonathan borba oHB7VKdpHQM unsplash

Szukasz dla siebie nowej pracy, ale jakiś czas temu miałaś przerwę w zawodzie spowodowaną urlopem macierzyńskim? Nie należy tej informacji ukrywać przed pracodawcą. Sprawdź, w jaki sposób wpisać adnotację o urlopie macierzyńskim do swoich dokumentów aplikacyjnych.

Urlop macierzyński a staż pracy

W wielu propozycjach zatrudnienia są uwzględniane wymagania pracodawców dotyczące doświadczenia zawodowego potencjalnych kandydatów. Nierzadko te oczekiwania zostają dokładnie sprecyzowane. Przykładowo, pracodawca może oczekiwać od kandydata co najmniej trzyletniego doświadczenia na podobnym stanowisku. Tego typu oferty bez problemów znajdziesz w sieci, chociażby na portalu Pracuj.pl. Jeśli w interesującym Cię ogłoszeniu została zawarta taka informacja, nie możesz do stażu pracy doliczyć okresu, w którym przebywałaś na urlopie. Przykładowo, jeżeli w poprzedniej firmie pracowałaś tylko dwa lata, a kolejny rok byłaś na urlopie macierzyńskim, nie możesz pochwalić się trzyletnim doświadczeniem zawodowym.

Przerwa w zatrudnieniu

Wiele kobiet przebywa na urlopie macierzyńskim, a potem przez kolejne lata opiekują się dziećmi. Skutkuje to kilkuletnią przerwą w karierze zawodowej. Również w tym przypadku lepiej wpisać do CV adnotację o urlopie macierzyńskim. W ten sposób wyjaśnisz rekruterowi, co było powodem Twojej kilkuletniej przerwy. Pracodawca na pewno doceni Twoją szczerość – taka adnotacja może okazać się kluczowym atutem potwierdzającym Twoją prawdomówność.

Jak wpisać w CV informację o urlopie macierzyńskim?

Zastanawiasz się, jak najlepiej wpisać w CV adnotację o urlopie macierzyńskim? Możesz umieścić tę informację w rubryce o dodatkowych uwagach – na pewno nie umknie ona rekruterowi. Należy pamiętać, aby adnotacja o urlopie macierzyńskim nie zajmowała zbyt dużo miejsca. Powinna mieć formę lakonicznej informacji. Możesz również wspomnieć o urlopie macierzyńskim w nadesłanym do firmy liście motywacyjnym. W tym przypadku warto na przykład dodać, że dzięki możliwości opiekowania się dzieckiem, Twoje umiejętności organizacyjne znacznie się poprawiły.

 

Nie obawiaj się informowania pracodawcy o urlopie macierzyńskim. Możesz to zrobić za pośrednictwem CV lub za pomocą listu motywacyjnego. O przerwie w karierze zawodowej warto też wspomnieć rekruterowi podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

marissa grootes vdaJJbls3xE unsplash 1

 

Właśnie skończyłeś studia i jesteś na etapie szukania wymarzonej posady? Nie musisz obawiać się, że brak doświadczenia zawodowego przekreśli Twoją kandydaturę w oczach rekrutera. Nawet jeśli wcześniej nie pracowałeś w wyuczonej profesji, możesz wzbogacić swoje CV wieloma innymi informacjami. Sprawdź, czym warto się pochwalić, nie mając doświadczenia zawodowego!

Praca dodatkowa – czy warto wpisać ją w CV?

Pracowałeś w wakacje jako kelner? A może rozdawałeś ulotki lub pomagałeś w obsłudze gości hotelowych? Nawet jeśli Twoja wakacyjna praca w ogóle nie była związana z wybranym przez Ciebie kierunkiem studiów, warto się nią pochwalić. Pracodawcy cenią sobie kandydatów, którzy są otwarci na nowe wyzwania zawodowe. Na Pracuj.pl często możesz natknąć się na ogłoszenia z uwzględnieniem umiejętności miękkich potencjalnych kandydatów. Jeśli w wakacje pracowałeś na stanowisku kelnera lub sprzedawcy, możesz wykorzystać to doświadczenie, jako dowód na wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne. W ten sposób praca dodatkowa będzie Twoim atutem w oczach rekrutera.

Uczestnictwo w wolontariatach

Jeszcze podczas studiów zdecydowałeś się zaangażować w wolontariat? Taka informacja również może okazać się kluczowa dla potencjalnego pracodawcy. Dzięki temu sygnalizujesz, że chętnie angażujesz się w różne projekty, aby poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe doświadczenia. Warto podczas studiów wybrać dla siebie konkretny wolontariat, który byłby mocną stroną w Twoim CV.

Udział w konferencjach naukowych

Chcesz przekonać swojego pracodawcę, że będziesz ambitnym pracownikiem? W takim przypadku koniecznie wspomnij o swoim uczestnictwie w konferencjach naukowych. Nawet jeśli tylko raz udało Ci się wystąpić na takim wydarzeniu, warto umieścić tę informację w swoim CV. A może tylko pomagałeś w organizacji konferencji na swoim wydziale? Twój potencjalny pracodawca na pewno również w tym przypadku doceni Twoje zaangażowanie.

Podsumowanie

Zastanów się, w jaki sposób możesz przekonać rekrutera do swojej kandydatury. Uzupełnij swoje CV informacjami dotyczącymi Twojej aktywności na uczelni. Możesz wspomnieć o udziale w wymianie studenckiej, uczestnictwie w wolontariatach czy angażowaniu się w konferencje naukowe. Pamiętaj, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej rekruter może zapytać Cię o powyższe kwestie.

christina wocintechchat com LQ1t 8Ms5PY unsplash 1

 

Czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna na wymarzone stanowisko pracy? Przygotuj się do niej w odpowiedni sposób i zastanów się nad odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania rekrutera. Pamiętaj, że podczas rozmowy rekrutacyjnej o niektórych kwestiach lepiej nie wspominać. Sprawdź, czego nie należy mówić!

Zachowaj dla siebie negatywną opinię o byłym pracodawcy

Uważasz, że Twój poprzedni pracodawca w ogóle nie sprawdzał się na swoim stanowisku? A może po prostu masz bardzo złe zdanie na temat firmy, w której wcześniej pracowałeś? Pamiętaj, aby podczas rozmowy rekrutacyjnej nie wspominać o swoich negatywnych odczuciach. Jeśli zależy Ci na tym, aby praca marzeń stała się realna, nie możesz pozwolić sobie na niepochlebne komentarze względem poprzedniego szefa. Takie zachowanie jest zawsze źle odbierane przez rekrutera. Najlepiej zatem przemilczeć pewne kwestie i skupić się głównie na tym, czego nauczyłeś się w poprzedniej firmie.

Nie opowiadaj o życiu prywatnym

Niektórzy kandydaci są zbyt wylewni podczas rozmowy kwalifikacyjnej i absorbują rekrutera swoimi prywatnymi sprawami. Tymczasem na oficjalnym spotkaniu najlepiej trzymać emocje na wodzy. Pamiętaj, że rekruter nie jest zainteresowany szczegółami na temat Twojej sytuacji rodzinnej. Należy podkreślić, że dotyczy to również pytania odnoszącego się do wynagrodzenia. Nie mów rekruterowi, że pensja w konkretnej wysokości jest dla Ciebie bardzo ważna ze względu na spłatę kredytu czy trudną sytuację rodzinną.

Nie mów o swoim zdenerwowaniu

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej masz prawo czuć się zdenerwowany. Nie powinieneś jednak zdradzać swoich emocji rekruterowi. Pamiętaj, że na rynku pracy cenieni są przede wszystkim pracownicy pewni siebie i swoich umiejętności. Jako osoba bardzo zdenerwowana możesz zatem źle wypaść w oczach rekrutera. Najlepiej przed samą rozmową zastosuj ćwiczenia relaksacyjne, aby zapomnieć o stresie i tym samym lepiej wypaść na oficjalnym spotkaniu.

Podsumowanie

Zanim wybierzesz się na rozmowę kwalifikacyjną, przypomnij sobie, których kwestii lepiej nie poruszać. Pamiętaj, że od tego jak wypadniesz, zależy Twoja przyszłość w danej firmie. Postaraj się trzymać emocje na wodzy i nie opowiadaj o swoim życiu prywatnym. Nie możesz też negatywnie oceniać swoich poprzednich pracodawców.

magnet me LDcC7aCWVlo unsplash

Szukasz pracy już od kilku tygodni i wciąż nie widzisz żadnych efektów? Być może nieświadomie popełniasz błędy, które znacznie utrudniają Ci znalezienie satysfakcjonującej posady. Zmień swoje podejście do poszukiwania zatrudnienia, dzięki czemu szybko zdobędziesz wymarzoną pracę.

Masz wygórowane oczekiwania

Dopiero rozpoczynasz karierę zawodową, a mimo to już oczekujesz, że praca przyniesie Ci bardzo wysokie wynagrodzenie? Być może Twoją kluczową przeszkodą w znalezieniu posady są zbyt duże wygórowania. Nie możesz za dużo oczekiwać, szczególnie jeśli nie masz doświadczenia zawodowego ani żadnych liczących się sukcesów.

Brak spersonalizowanych dokumentów aplikacyjnych

Czy wiesz, że kluczem do otrzymania danej posady jest odpowiednio napisane CV? Jeśli wysyłasz do każdej firmy te same dokumenty aplikacyjne, zmniejszasz swoją szansę na znalezienie pracy. Bardzo ważne jest bowiem, aby CV było jak najlepiej dostosowane do oferty, na którą aplikujesz. Należy podkreślić w nim chociażby umiejętności miękkie niezbędne na danym stanowisku. Dodatkowo wiele osób rezygnuje z wysyłania listu motywacyjnego – to błąd, ponieważ dla wielu pracodawców jest on równie ważny jak CV.

Nie masz sprecyzowanych wymagań

Wiele osób ma problem z szybkim znalezieniem pracy, ponieważ tak naprawdę nie wiedzą, czego dokładnie szukają. Warto zatem zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami dotyczącymi nie tylko samej posady, ale także trybu pracy czy formy zatrudnienia. Dzięki temu łatwiej będzie wyszukać oferty, które jak najlepiej wpisują się w Twoje preferencje.

Rezygnujesz z oferty, gdy nie spełniasz oczekiwań

Niektórzy od razu rezygnują z danej oferty, jeśli uważają, że nie są w stanie spełnić wszystkich oczekiwań pracodawcy. To błąd, ponieważ może się okazać, że pozostali kandydaci również nie spełniają wymogów. W wielu przypadkach najważniejsze jest, aby mieć kierunkowe wykształcenie, a pozostałe kwestie nawet dla pracodawców są mniej istotne. Nie należy zatem rezygnować z atrakcyjnej oferty, tylko dlatego, że nie spełniasz niektórych wymogów. Pozwól, aby to rekrutujący zdecydował, czy nadajesz się na dane stanowisko.

Podsumowanie

Zastanów się, czy nie popełniasz kluczowych błędów podczas szukania pracy. Być może z ich powodu wciąż nie potrafisz znaleźć dla siebie zatrudnienia. Najwyższy czas na zmiany, aby szybko zdobyć wymarzoną posadę.