POWRÓT DO MENU

Aktualności

Zarządzanie - potrzebny i popularny kierunek studiów

2022-08-29

Wybór odpowiedniego kierunku studiów dopasowanego do naszych potrzeb, zainteresowań ale i wciąż zmieniającego się rynku pracy jest kwestią mogącą przysporzyć zmartwień. Chcielibyśmy aby kierunek, który wybierzemy był przyszłościowy, dający duże możliwości rozwoju a jednocześnie był też dopasowany do naszych zainteresowań i możliwości. Zarządzanie od lat utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych kierunków studiów. Wskazuje na to między innymi raport[1] opublikowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki z danymi z roku 2021 rok , gdzie zarządzenie uplasowało się na trzecim miejscu pod względem popularności (zaraz za informatyką i psychologią). Musi być więc ku temu jakiś powód.

Gdy kilkadziesiąt lat temu powstawała współczesna koncepcja marketingu ciężko było sobie prawdopodobnie wyobrazić w jak wielu obszarach znajdzie zastosowanie, jak będzie przebiegać dynamika jego rozwoju, jak będzie się kształtować i jak zmieni się podejście postrzegające marketing jako „prowadzenie czynności gospodarczych, które kierują przepływem dóbr i usług od producenta do konsumenta lub użytkownika” [Prymon, 1999, s. 18], na orientację, w której zaspokojenie potrzeb klienta i jego satysfakcja są kluczem do osiągnięcia sukcesu. Podejście do marketingu a co za tym idzie jego definicje stale się kształtują, zmieniają. We współczesnym świecie, pełnym dóbr, konsumpcjonizmu, nie łatwo jest dotrzeć do nowego klienta, a tym bardziej skutecznie zachęcić go do działania. Między innymi dlatego firmy prześcigają się w pomysłach na to, jak z jednej strony wzbudzić w potencjalnych klientach potrzebę posiadania danej rzeczy, usługi, skutecznie do nich dotrzeć, by w końcu spełnić założenia biznesowe firmy. Zapotrzebowanie na fachowców w tej dziedzinie jest stale rosnące, a szczególnie młodzi ludzie dobrze odnajdują się w tej branży, jako że łączy w sobie wiele tzw. ”umiejętności jutra”, pozwala na pracę zdalną (co dla wielu osób jest kluczowym determinantem), wymaga elastyczności, otwartości, innowacyjnego podejścia i jednocześnie pozwala na otrzymywanie wysokiego wynagrodzenia oraz pracę w wielu sektorach i rozwijających się branżach.

Kierunek jakim jest zarządzanie jest kierunkiem interdyscyplinarnym i pozwala rozwinąć kompetencje miękkie jak i twarde, a zarówno jedne jak i drugie są niezwykle potrzebne na współczesnym rynku pracy.

Nie dziwi więc fakt, że również wśród naszych studentów, zakres studiów skupiający się na marketingu, w ostatnich latach cieszy się największą popularnością.

Nasi absolwenci studiów I stopnia w zakresie marketingu są przygotowani do podjęcia pracy między innymi na stanowisku specjalisty ds. marketingu i promocji, specjalisty ds. public relations, specjalista ds. komunikacji, social mediów, obsługi klienta, organizacji i zarządzania.

Posiadają również kompetencje potrzebne do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Ponadto absolwenci przygotowani są do podjęcia studiów II-go stopnia oraz kontynuacji kształcenia przez całe życie w celu dostosowania się do zmieniających się wymagań rynku pracy.

Jeśli chcesz znaleźć zatrudnienie w jednym z najprężniej rozwijających się sektorów na rynku pracy, otrzymywać atrakcyjne wynagrodzenie, stale się uczyć, rozwijać, wykorzystywać zarówno kompetencje miękkie jak i twarde, mieć wpływ na kształtowanie się trendów panujących w szeroko pojętym marketingu, a dodatkowo nie martwić się o brak ofert pracy –aplikuj na studia, które Ci to umożliwią.

Link do instrukcji rekrutacji:

https://www.ateneum.edu.pl/rekrutacja/instrukcja-rekrutacji/

Archiwum Aktualności