Spotkanie autorskie - dr Maciej Siembieda

2020-01-09

Pedagogiczne Koło Naukowe COGNITA zaprasza na spotkanie autorskie połączone z wykładem pt. ""Reportaż i literatura. Gdzie przebiega granica prawdy?"

Ostatnia bestsellerowa książka "Gambit" znalazła się w TOP 10 książek 2019!

O autorze

Maciej Siembieda

Pisarz z trzydziestoletnim doświadczeniem reporterskim. Zajmuje się dziennikarskimi śledztwami historycznymi. Trzykrotnie otrzymał za nie Nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, uznawaną za najwyższy laur zawodowy w kraju. Laureat ponad dwudziestu nagród w konkursach na reportaż.
Publikował w najważniejszych polskich tutułach prasowych – od “Kultury” (Paryż) po gazety codzienne. Wydał cztery zbiory reportaży oraz podręcznik ich pisania popularny nie tylko wśród studentów dziennikarstwa.
W 2017 r. zadebiutował jako pisarz. Pierwsza powieść “444” to rezultat wielu lat poszukiwań zaginionego obrazu największego polskiego malarza Jana Matejki. Rok później ukazało się “Miejsce i imię” – powieść poświęcona tajemnicy holenderskich szlifierzy diamentów więzionych podczas II wojny w obozie pracy na Górze św. Anny. “Gambit” jest jego trzecią książką.

Istnieje możliwość zakupu książki podczas spotkania!
Wydarzenie jest bezpłatne.
Ograniczona liczba miejsc. Zapisy: event@ateneum.edu.pl