Kampania Białej Wstążki

2014-11-21

kampania biaej wstaki Ateneum Szkoa Wysza1

26 listopada 2014 r. godz. 11.00-14.00

Zarząd Koła Naukowego Studentów Nauk o Rodzinie SILVA RERUM i Samorząd Studentów Ateneum zapraszają na Konferencję "Kampania Białej Wstążki" i Przemarsz ulicami Gdańska.

Akcja jest Organizowana przez Ateneum-Szkołę Wyższą w Gdańsku, Centrum Interwencji Kryzysowej w Gdańsku, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w ramach Akcji 16 Dni Przeciw Przemocy.

Kampania Biała Wstążka to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest już prowadzona w 178 krajach. Rozpoczęła się w Kanadzie w 1991  roku, a więc dwa lata po masakrze w Montrealu, kiedy to 25-latek Marc Lepin wtargnął na teren Politechniki i serią wystrzałów zabił 14 kobiet i ranił trzynaścioro świadków.

Kampanię zainicjowali mężczyźni i do nich jest przede wszystkim skierowana. Jej celem jest dyskusja na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz przeciwdziałania przemocy. Noszenie białej wstążki ma być.:

- symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet,

- osobistym zobowiązaniem noszącego mężczyzny, że nigdy nie będzie jej stosować.

Kampanie Białej Wstążki odbywają się od kilku lat w wielu miastach Polski. W Gdańsku będzie to pierwsza konferencja.