Konferencja naukowa WYKORZYTANIE SEKSUALNE DZIECKA: SYGNAŁY OSTRZEGAWCZE I INTERWENCJA

2021-01-13
Zapraszamy do udziału w II Konferencji Naukowej „WYKORZYTANIE SEKSUALNE DZIECKA: SYGNAŁY OSTRZEGAWCZE I INTERWENCJA”, organizowanej przez Pedagogiczne Koło Naukowe COGNITA Ateneum – Szkoły Wyższej w Gdańsku, która odbędzie się w dniu 25 lutego 2021 w ATENEUM – Szkole Wyższej. Ze względu na sytuacje w tym roku odbędzie się online. Jest to już druga edycja.
Konferencja ma za zadanie wymianę doświadczeń oraz poglądów jak rozpoznać sygnały ewentualnego wykorzystania seksualnego u dziecka i jak w takim wypadku postępować oraz sygnały ostrzegawcze u ewentualnych sprawców wykorzystania seksualnego. Porównanie różnych poglądów na ten temat, pozwoli nam zweryfikować kierunek dalszej pracy badawczej. Celem Konferencji jest integracja środowiska naukowego, środowiska nauczycieli i pracowników socjalnych oraz stworzenie platformy budowy interdyscyplinarnych zespołów badawczych poświęconych tym problemom.
Udział w Konferencji to znakomita okazja do poszerzania wiedzy wśród studentów kierunków pedagogicznych, pracowników placówek edukacyjnych oraz instytucji socjalnych. Konferencja Naukowa Pedagogicznego Koła Naukowego COGNITA Ateneum - Szkoły Wyższej da szerokie możliwości rozwoju naukowego poprzez liczne kontakty z przedstawicielami wielu dziedzin oraz wzajemną inspirację uczestników dzięki licznym spotkaniom w formie paneli dyskusyjnych.
Wyrażamy przekonanie, że Konferencja będzie dobrą okazja do spotkania, dyskusji, a także wymiany poglądów dotyczących poruszanego problemu, jak również będzie stanowiła ważny impuls dla pogłębienia współpracy i podniesienia poziomu wiedzy.
Rejestracja:
Z wyrazami szacunku
Komitet Organizacyjny Pedagogicznego Koła Naukowego COGNITA Ateneum-Szkoły Wyższej