POWRÓT DO MENU

Aktualności

Dziennikarstwo praktyczne w mediach i social mediach

2021-09-10

Ideą studiów podyplomowych jest przygotowanie dziennikarza do wymagającej sytuacji na rynku medialnym.

Współczesny dziennikarz to już nie jest ktoś, kogo praca ogranicza się tylko do jednej formy aktywności. Dziś nawet pracując w redakcji pisma drukowanego, trzeba robić formaty wideo do Internetu, nagrywać podcasty i przygotowywać relacje ze swoich działań w mediach społecznościowych.

Nasze studia podyplomowe mają na celu dostarczyć narzędzia, które pozwolą przetrwać w medialnej dżungli, poczuć się w niej bezpiecznie, a także rozwinąć się, bo celem naszych studiów jest również pokazanie, że dziennikarz nie musi bać się żadnych tematów. Jeśli chciałbyś stworzyć reportaż, ale brakuje Ci odwagi, poprowadzić program wideo, ale boisz się, że zjedzą Cię nerwy, albo wystąpić w audycji radiowej, ale nie masz pewności, jak właściwie mówić do ludzi, to nasz kierunek jest właśnie dla Ciebie.

Pod okiem specjalistów – wyłącznie czynnych zawodowo dziennikarzy z najważniejszych mediów w Polsce nauczysz się, jak znajdować ciekawe tematy, jak rozmawiać z ludźmi, jak radzić sobie, gdy ktoś odmawia Ci zautoryzowania wywiadu, jak opanować stres własny i rozmówcy, jak ubrać się na antenę telewizji czy jak przygotować reportaż z miejsca, które wydaje się niebezpieczne. Nasze studia pokażą Ci, że zawód dziennikarza to nie tylko ważna praca i ciągła nauka, ale też wielka przyjemność.

Twórcami kierunku są:

- Artur Zaborski (dziennikarz kulturalny, współpracuje z “Newsweekiem”, “Zwierciadłem”, Wirtualną Polską, “Przekrojem”, “Galą”, “Pani”, “Wprost” i “Vogue”.  Nominowany do nagrody PISF w kategorii krytyka filmowa w 2017 roku. Wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej. Rzecznik prasowy MFF Tofifest) 

- Adam Siennica (zastępca redaktora naczelnego naekranie.pl)

Więcej o kierunku i kadrze wyjątkowych wykładowców tutaj: https://kierunki.ateneum.edu.pl/dziennikarstwo-praktyczne-w-mediach-i-social-mediach/

Archiwum Aktualności