Biuro Karier/ Dlaczego warto zdecydować się na studia podyplomowe

2019-10-31

Dlaczego warto zdecydować się na studia podyplomowe?

Zdobycie upragnionego dyplomu to dopiero pierwszy ważny krok w życiu zawodowym. Na każdym jego etapie powinieneś się dokształcać i dbać o swój rozwój. Pracodawcy zwracają na to szczególną uwagę. Studia podyplomowe pozwolą Ci poszerzyć kwalifikacje i zdobyć nowe doświadczenia.

Powód 1: Uzupełnisz wiedzę

Żyjemy w dynamicznych czasach. Rozwój technologiczny i gospodarczy powoduje ciągłe zmiany, dlatego wiedzę trzeba aktualizować. Niezależnie od tego, jaka branża jest Twoją domeną, nie spoczywaj na laurach. Nabywając doświadczenia, zadbaj o to, żeby zawsze być na czasie i rozszerzać zakres swoich kompetencji. Być może studia podyplomowe otworzą zupełnie nowy rozdział w Twojej karierze.

Powód 2: Zwiększysz swoją atrakcyjność na rynku pracy

Marzysz o dobrze płatnym stanowisku i możliwościach awansu? Obawiasz się, że po studiach nie znajdziesz satysfakcjonującego zatrudnienia? Kandydat na pracownika, który może się pochwalić szerokim zakresem umiejętności i wszechstronną wiedzą, będzie mieć łatwiej na rynku pracy. Wyprzedzi też swoich konkurentów.

Powód 3: Otworzysz przed sobą możliwości awansu

Pracodawca z pewnością doceni Twoje dążenia do samodoskonalenia, które przyniosą korzyści jego firmie. Zyska przekonanie, że zasługujesz na podwyżkę. Jeśli już pracujesz w konkretnej organizacji, skończenie „podyplomówki” będzie jasnym sygnałem dla Twojego przełożonego, że chcesz się dalej rozwijać. W takich pracowników warto inwestować.

Powód 4: Rozszerzysz lub zmienisz kwalifikacje zawodowe

Dyplom wyższej uczelni nie przyniósł Ci oczekiwanej satysfakcji? A może w międzyczasie odkryłeś, że chcesz budować swoją karierę w innej dziedzinie?  Studia podyplomowe to okazja do rozwoju zupełnie nowych kompetencji, co pozwoli się przekwalifikować. Zdobędziesz też praktyczne umiejętności, których zabrakło podczas szkolenia się w konkretnym zawodzie.

Przeczytaj również: porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/wymiar-czasu-pracy-na-pelny-etat-jak-go-okreslic