Audycje archiwalne

Audycja 14.12.2016

Ostatnią audycję Radia Ateneum w tym roku prowadzili Mariola Żukowska i Michał Andrzejewski. Weronika poleciła kilka książek, które można podarować pod choinkę bliskiej osobie, Viola przygotowała przegląd fajnych miejsc, w których można spędzić noc sylwestrową, a Martyna opowiedziała jak Święta Bożego Narodzenia wyglądają w oczach ateisty. Odwiedził nas także Wiktor, który opowiedział o obchodach rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Na końcu życzenia świąteczne naszym słuchaczom złożyli dr Jarosław Och, dr Karol Polejowski, dr Paweł Wojciechowski, dr Bożena Drzewicka, Dziekan prof. Zdzisław Aleksander i Rektor prof. Waldemar Tłokiński.

Audycja 07.12.2016

Bardzo świątecznie i mikołajkowo było tego dnia przy naszym okrągłym stole. Natalia Dzienisz i Mateusz Frank rozmawiali z ciekawymi gośćmi, między innymi z doktorem Jarosławem Ochem i redaktorem Marcinem Żebrowskim o prezentach, jakie dawało się i otrzymywało teraz i kiedyś. Dowiedzieli się również czy rodzice powinni wmawiać dzieciom istnienie Świętego Mikołaja, skąd się on w ogóle wziął oraz jak nie dać się złapać na triki marketingowe, nazywane przez sprzedawców "świątecznymi promocjami".

Audycja 30.11.2016

Audycję w andrzejkowym klimacie prowadzili Martyna Kasprzycka i Konrad Maćkowiak. Nie zabrakło wróżb, magii i zabobonów. Mariola Żukowska i Agnieszka Michajłow wróżyły z fusów, Kasper przypomniał najbardziej popularne przesądy, a Natalia wyjaśniła dlaczego w ogóle ludzie w to wszystko wierzą. Viola rozmawiała z artystką Julitą Zielińską, a Pavel opowiedział o swoim dochodzeniu w związku z kontrowersyjnymi słowami Pani Poseł Beaty Mateusiak-Pielucha.

Audycja 23.11.2016

Tego dnia audycja była wyraźnie podzielona na męską i damską strefę. Prowadzącymi byli Magda Jabłonowska i Mateusz Frank. Mówiliśmy między innymi o aktualnościach w Lechii Gdańsk, meczach Legii Warszawa w Lidze Mistrzów i podsumowaniu piłkarskiej reprezentacji Polski w 2016 r. Po damskiej stronie znalazła się Marta Szrama Szramowska z właścicielką Mozaika Fashion Truck i Nadia, która opowiedziała o swojej pracy w modelingu ślubnym.

Audycja 16.11.2016

Dość artystyczną audycję prowadziły Martyna Kasprzycka i Magda Chmielewska. Rozmawiały z Aleksandrą Kędzierską Fontaine, tancerką, choreografką , aktorką , piosenkarką i dziennikarką. Agnieszka Michajłow wyraziła swoją opinię na temat zjawiska celebrytyzmu wśród dziennikarzy, Piotr Chistowski przybliżył działanie akcji „Świąteczna Paczka”, a Marta Jedrzejewska, Filip Górski i Julia Sekieta opowiedzieli o akcji Dance for Kindness 2016 Trójmiasto.

Audycja 09.11.2016

Gorącą audycję zaraz po wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych prowadziły Magda Jabłonowska i Natalia Dzienisz. Gościliśmy między innymi Andrzeja Skibę, specjalistę w tym temacie, z którym bardzo ożywioną dyskusję toczyła Magda Chmiela Chmielewska. Konrad Maćkowiak zaprezentował, przygotowaną wcześniej, sondę o patriotyzmie, a Martyna Kasprzycka zwierzyła się ze swoich doświadzeń z wyborów do Parlamentu Studentów RP.

Audycja 02.11.2016

Audycja, nie da się ukryć, niesamowicie wyjątkowa. Prowadziły ją Mariola Żukowska i Magda Chmielewska. Zaczęła się zupełnie niepozornie, pojawili się u nas Tomek Bushi z zespołu Coco Bongo, Kaz, finalista ostatniej Bitwy o Trójmiasto oraz A morze?FM. Tego dnia Magda miała urodziny, dlatego w połowie audycji wszyscy członkowie Radia Ateneum, przyjaciele i znajomi zrobili jej niespodziankę, wchodząc z tortem, balonami i gwizdkami, gdy Magda była na antenie. Nawet nie wyobrażacie sobie, w jakim była szoku!

Audycja 26.10.2016

Tego dnia gospodarzami byli Marta „Szrama” Szramowska i Mateusz Frank. W Radiu Ateneum zawitali wyśmienici goście, między innymi Włodzimierz Machnikowski, Dziennikarz Sportowy Radia Gdańsk, Marcin Żebrowski, Prezenter TVN24 oraz Marcin Dybuk, Dyrektor Biura Marketingu i Reklamy Radia Gdańsk. Ponadto Konrad Maćkowiak przeprowadził z Agnieszką Jerzyk rozmowę, którą można było usłyszeć na naszej antenie.

Audycja 19.10.2016

Podczas pierwszej audycji Radia Ateneum w nowym roku akademickim prowadzącymi były Martyna Kasprzycka i Magda Chmielewska. Gościły one między innymi Damiana Mikołajczyka i Iwonę Topkę – Prezesa i Wiceprezesa Stowarzyszenia Alter, Bartka Mielczarka, pasjonata komunikacji miejskiej oraz Filipa Wojtackiego, specjalistę od NBA. Nie zabrało także stałych bywalców: Szramy, Konrada, A morze? FM i innych.

_________________________________________________________________________________________________________________

Audycja 22.06.2016

Ostatnią audycję przed wakacjami prowadzili Magda Chmielewska i Wiktor Miliszewski. Gośćmi specjalnymi byli absolwenci Ateneum - Piotr Purol, Mateusz Kwidziński i Aleksander Szynkarczuk, którzy wspominali okres swojego studiowania na naszej uczelni. Prowadzący rozmawiali również z realizatorem dźwięku Radia Gdańsk i Radia Ateneum, Tomaszem Cybulą, o zajęciu drugiego miejsca w szosowym wyścigu CYKLO SOPOT. W trakcie audycji można było usłyszeć wywiad Pawła Tabędzkiego z podróżnikiem Michałem Paterem, który ma własny kanał na youtube’ie.       

Audycja 16.06.2016

Audycję prowadzili Marta Szramowska i Mateusz Frank. Gościem specjalnym była Agnieszka Michajłow z Radia Gdańsk, która opowiedziała o przygodach w trakcie rejsu Pętlą Żuławską. Magda Chmielewska i Martyna Kasprzycka zdradziły kulisy powstawania nowego spotu Ateneum. Bartek Czech opowiedział o nowej odsłonie „Harry'ego Pottera” w postaci sztuki teatralnej. Przez całą audycję Martyna Kasprzycka gotowała w studiu wyśmienitą kolację całej ekipie Radia Ateneum, a na koniec podała przepis na przepyszny makaron. 

Audycja 08.06.2016

Sportową audycję prowadzili Wiktor Miliszewski i Bartek Czech. Gościem specjalnym był Włodzimierz Machnikowski, dziennikarz sportowy Radia Gdańsk, który opowiedział o swoim sportowym życiu i nie tylko. Do Radia Ateneum przybył także nasz absolwent, dziennikarz Radia Gdańsk, Wojtek Luściński, który opowiadał o szansach Polaków w nadchodzącym Euro 2016. Paweł Tabędzki utrzymał nas w tym klimacie i podpowiedział, na które drużyny czy których piłkarzy zwrócić uwagę podczas turnieju. Bartek Czech opowiedział za to o filmach o piłce nożnej, które mogą nastroić nas na Euro.

Audycja 01.06.2016

Audycję z okazji dnia dziecka poprowadziły Magda Jabłonowska i Karolina Guziuk. Gościem specjalnym Radia Ateneum był Marcin Dybuk z Radia Gdańsk, który opowiedział o swoim szalonym dzieciństwie. Podczas audycji można było również usłyszeć prawie całą ekipę naszego radia, która również trochę powspominała swoje dzieciństwo. Nie odbiegając od tematu, Bartek Czech opowiedział o grach, które rządziły naszym dzieciństwem. Na koniec Martyna Kasprzycka zakończyła audycję śpiewając na żywo „Mam tę moc”, piosenkę z filmu „Kraina Lodu”.

 Audycja 25.05.2016

Audycję prowadzili Magda Jabłonowska i Paweł Tabędzki.  Podczas  audycji można było usłyszeć między innymi wywiad Magdy Żarek i Marty Komassy z Agnieszką Bzymek. Bartek Czech tradycyjnie utrzymał się w stworzonej przez siebie konwencji i mówił o nowinkach filmowych i nowym serialu „Kaznodzieja”. Paweł Tabędzki przybliżył co nieco swoją akcję „Pomoc wieziona autostopem” (szukajcie jej na facebooku). W połowie audycji stery przejął Łukasz Konkol i  do jej końca można było usłyszeć jego umiejętności dj’skie.

Audycja 18.05.2016

Audycje prowadziły Martyna Kasprzycka i Magda Chmielewska. Rozmawiały o sporcie z Magdą Jabłonowską, która podsumowała sezon Ekstraklasy oraz z Pawłem Tabędzkim, o powołaniach do reprezentacji Polski na Euro 2016. Natalia Dzienisz opowiedziała o typowo kobiecych tematach, takich jak modne w tym sezonie makijaże, za to Patryk Wysocki o bardziej męskich, czyli MegaBotach - walkach robotów. Gościem specjalnym był Kuba Wiśniewski, który grał przez całą audycje na basie oraz opowiadał o swojej pasji do muzyki. 

Audycja 11.05.2016

Audycje prowadzili Patryk Wysocki i Kuba Wiśniewski, którzy na początek porozmawiali z Łukaszem Konkolem o „Szałasie potu”, rytuale, który ma oczyścić organizm i umysł. Było również trochę  o sporcie -  Paweł Tabędzki opowiedział o szansach na medale w Rio, a  Magda Jabłonowska przedstawiła podsumowanie piłkarskie. Bartek Czech dał małą lekcje japońskiego, a przyjaciele z Rady Miasta rozmawiali z właścicielem firmy Fancy Baboon o studentach z  pomysłem na własny biznes. Bartek Dybek demonstrował i opisywał na antenie nietypowe techniki wokalne.

Audycja 04.05.2016

Audycje prowadzili Patryk Wysocki i Kuba Wiśniewski, którzy na początek porozmawiali z Łukaszem Konkolem o „Szałasie potu”, rytuale, który ma oczyścić organizm i umysł. Było również trochę  o sporcie -  Paweł Tabędzki opowiedział o szansach na medale w Rio, a  Magda Jabłonowska przedstawiła podsumowanie piłkarskie. Bartek Czech dał małą lekcje japońskiego, a przyjaciele z Rady Miasta rozmawiali z właścicielem firmy Fancy Baboon o studentach z  pomysłem na własny biznes. Bartek Dybek demonstrował i opisywał na antenie nietypowe techniki wokalne.

Audycja 27.04.2016

Audycję autorską prowadziła Marta „Szrama” Szramowska. Rozmawiała między innymi z Łukaszem Konkolem o festiwalach, na jakie można się w niedalekiej przyszłości wybrać. Jakub Soldatke  opowiadał, gdzie można wyjechać  na majówkę, a Bartek Czech,  jakie w jej trakcie obejrzeć filmy. Szrama rozmawiała również z Martyną Kasprzycką o jej przygodzie z muzyką, a gościem specjalnym był Daniel Sulski, aktor, reżyser oraz nauczyciel aktorstwa, który grał główne role w spektaklach „Kolęda Nocka”,  „Słowik”, „Piraci”, „Bal w Operze”  itp. 

Audycja 20.04.2016

Naszymi prowadzącymi byli Wiktor Miliszewski i Karolina Guziuk. Tego dnia gościliśmy w Radiu Ateneum między innymi trenerkę i zawodniczkę drużyny Korsarek oraz Mistrzów Polski tegorocznej Debaty Oksfordzkiej. Bartek Czech mówił o fenomenie Gry o Tron, a Łukasz Konkol o festiwalach muzyki elektronicznej. Szrama przyprowadziła gości z zaprzyjaźnionego zespołu, a Chmiela opowiadała o nowej płycie O.S.T.R. "Życie po śmierci”. Mateusz Frank podzielił się z nami swoją pasją, czyli teoriami spiskowymi, a Michał Andrzejewski przybliżył proces tworzenia piwa.

 

Audycja 13.04.2016

Gościliśmy Andrzeja Skibę. W rozmowie z nim dyskutowaliśmy o aktywności społeczno-politycznej, do której zachęca ludzi młodych ale również o tym, jak cenne są debaty. Debiutował Kacper Gierakowski, który opowiadał m.in. o kolejnej zbliżającej się edycji Wrak Race. Martyna Kasprzycka rozmawiała z Damianem Mikołajczykiem i Iwoną Topką o XXII Krajowej Konferencji Parlamentu Studentów RP.

Audycja 06.04.2016

Natalia Dzienisz przeżyła debiut w roli prowadzącej. Podczas audycji gościliśmy wiceprezydenta Gdańska Piotra Kowalczuka, z którym poruszaliśmy m.in. temat studiów i aktywności młodzieży. Po raz pierwszy mogliście usłyszeć utwór Daniela Rehmusa pt. "Goodbye to yesterday". Euro 2016 pod względem ochrony i bezpieczeństwa turnieju- o tym opowiadał Łukasz Konkol .

Audycja 30.03.2016

Audycja z dnia 30.03 : W roli prowadzących męski duet, czyli Wiktor Miliszewski i Bartek Czech. Młodzieżowa Rada Gdańska- Filip Górski i  Marta Jędrzejewska, rozpoczęli cykl swoich rozmów na antenie naszego radia. Konrad Kruczkowski o Gwiazdach na Pomorzu, mogliście się dowiedzieć o tym,na jakie koncerty warto się wybrać.

Audycja 09.03.2016

W audycji gościliśmy Młodzieżową Radę Gdańska. Magda Chmielewska mówiła o muzyce, a Magda Żarek opowiedziała o fenomenie Letter Bag.

Audycja 02.03.2016

Gościem audycji była Weronika Walenciak, która opowiadała o swojej przygodzie ze śpiewem. Jakub Soldatke mówił co trzeba zwiedzić będąc w Częstochowie. W roli prowadzących: Patryk Wysocki i Jakub Wiśniewski.

Audycja 24.02.2016

Audycję prowadzili Karolina Guziuk oraz Konrad Kruczkowski. Gościem był dr Och, który mówił o zamieszaniu wokół Lecha Wałęsy. W audycji nie zabrakło również kącika mody.

Audycja 03.02.2016

Autorska audycja Wiktora Miliszewskiego i Bartosza Czecha, poświęcona
"oskarowym" filmom.

Audycja 27.01.2016

Martyna Kasprzycka i Wiktor Miliszewski w roli prowadzących. Magda Chmielewska opowiadała o najciekawszych płytach. Łukasz Konkel mówił o sporcie. Dodatkowo Bartek Czech o Anime w swoim własnym 40. minutowym kąciku.

Audycja 20.01.2016

Audycję prowadzili Martyna Kasprzycka i Wiktor Miliszewski. Naszym gościem był były dziennikarz śledczy, a teraz redaktor naczelny portalu gdansk.pl, Roman Daszczyński. Na ostatnie 40 minut prowadzenie przejął Bartek Czech, który podzielił się z słuchaczami swoją pasja do anime.

Audycja 13.01.2016

W audycji gościliśmy dziewczyny z Fireshow. Mówiliśmy też o tym jak się
przygotować do sesji i na jakich stronach lubimy marnować czas.

Audycja 16.12.2015

Audycja o charakterze świąteczno - sylwestrowym. Bartek Czech opowiadał o świętach w Japonii, a Julia Roshal w Rosji. Mówiliśmy też o kreacjach na
karnawał.

Audycja 09.12.2015

W audycji gościliśmy uczestnika programu You Can Dance, Kubę Werela.
Mówiliśmy także o sporcie. Nie zabrakło również kącika kulinarnego Martyny
Kasprzyckiej. A o wyprzedażach opowiadała Magda Jabłonowska.

Audycja 02.12.2015

W audycji mówiliśmy o grach sportowych. Krystian Stalski opowiadał co
działo się we Francji, w której przebywał, podczas zamachów. Zdradziliśmy
też przepis na kaszotto z pieczarkami.

Audycja 25.11.2015

Audycję prowadzili Patryk Wysocki i Kuba Wiśniewski, którzy debiutowali w
tej roli. W studiu gościliśmy Drużynę Grodu Dębogórze. Nasi goście przyszli
do nas w interesujących strojach, które możecie obejrzeć na naszym fanpagu.

Audycja 18.11.2015

W audycji gościliśmy Bartka z drużyny grodu Dębogórze. Mówiliśmy o nowym Bondzie. Czytaliśmy śmieszne historyjki z Chwili dla Ciebie i opowiadaliśmy o przesłuchaniach do Must be the Music.

Audycja 04.11.2015

W audycji gościliśmy zespół Antonina. Mówiliśmy też o muzyce fińskiej, napojach rozgrzewający i filmach. Dowiedzieliśmy się równie na jakie imprezy warto się wybrać. W roli prowadzącego zadebiutował Konrad Maćkowiak, a towarzyszył mu Wiktor Miliszewski.

Audycja 28.10.2015

W audycji komentowaliśmy wyniki wyborów z Agnieszką Michajłow oraz dr Ochem. Było też o imprezach halloweenowych i idealnych na to święto przekąskach z dyni. Mówiliśmy również o grach i gadżetach.

Audycja 21.10.2015

W audycji mówiliśmy o jubileuszu rektora Tłokińskiego, niedzielnych wyborach oraz debacie Kopacz-Szydło. Po raz pierwszy na naszej antenie pojawili się Mateusz Frank i Łukasz Konkel, którzy opowiedzieli o zabawnych historiach ze świata sportu. Z kolei Bartek Kajka opowiedział o premierach filmowych. Nie zabrakło również kącika kulinarnego Martyny Kasprzyckiej. W roli prowadzącej zadebiutowała Marta Szramowska, a towarzyszył jej Wiktor Miliszewski.

Audycja 14.10.2015

Audycja 17.06.2015

Audycja 10.06.2015

Audycja 03.06.2015

Tym razem wspominaliśmy beztroskie, dziecięce czasy. Marta Komassa przepytała gdańszczan kim chcieli być w dzieciństwie. Do naszego studia przyjechała spora grupa uczniów z Gniewu i gdańskiego liceum. Podpatrywali jak robi się studenckie radio, a o swoich doświadczeniach w pracy z młodzieżą opowiadał nam Adam Kasprzyk z TVN24. Mówiliśmy też o kreskówkach, najgłupszych zabawach i strachach. Posłuchajcie! 

Audycja 27.05.2015

Zaczęliśmy od polityki, a skończyliśmy na pracy. Naszym gościem był dr Jarosław Och, z którym omawialiśmy wyniki wyborów prezydenckich. W ramach Muzyk(A)nki przypomnieliśmy sobie nawet najlepsze piosenki wyborcze! Wiktor Miliszewski radził jakiej pracy szukać na wakacje. Tomek Zioło opowiadał o swoich doświadczeniach w gastronomi, a Olek Szynkarczuk zachęcał do wyjazdu do USA. Bartek Czech tradycyjnie przedstawił swoje TOP 5, tym razem było to pięć filmów o pracy. Piotr Purol pocieszał tych, którzy pracy nie mogą znaleźć, że coraz popularniejsze jest zarabianie na blogach i filmikach w internecie. Zapraszamy do odsłuchania :)

Audycja 20.05.2015

Kotki, pieski, świnki i rybki. Wszyscy kochamy naszych domowych pupili. Jak z nimi żyć i nie zwariować? Posłuchajcie koniecznie tej audycji! 

Audycja 12.05.2015

Tematem przewodnim były gry. A jak wiadomo, właśnie toczy się najpoważniejsza gra, czyli gra o fotel prezydencki. Dr Jarosław Och pomagał nam zrozumieć mechanizmy wyborcze i przewidywał wyniki drugiej tury wyborów. Bartek Dybek zachęcał wszystkie osoby niepełnosprawne, aby także bez obaw, brały udział w wyborach. Nie zabrakło też Muzyk(A)nki i koncertu na żywo w naszym studiu! Mówiliśmy o grach planszowych, komórkowych, komputerowych, dla dzieci i dla dorosłych. A więc, grajcie z nami! 

 

Audycja 06.05.2015

W tej audycji szukaliśmy sposoby, by dobrze i tanio zjeść. Gościliśmy Zuzannę Płończak z Gazety Wyborczej, która zawodowo poszukuje ciekawych miejsc na lunch. Rozmawialiśmy także z Maciejem Bąkiem, który w Radiu Gdańsk opisuje warte odwiedzenia restauracje. W naszym studiu był także Rafał Budnik, który podróżuje po egzotycznych krajach i nie raz próbował egzotycznych dań. Bartek Czech przedstawił TOP 5 najgorszych potraw świata, Bartek Kajka opowiadał o kuchni polskiej i włoskiej, a Mateusz Kwidziński radził, co jeść za granicą. Był też czas na Muzyk(A)nkę. Tym razem Ania Polcyn zaprosiła zespół YAGA. Na koniec Alicja Liedtke opowiadała, jak odżywiają się gwiazdy. A więc smacznego i do usłyszenia!

Audycja 29.04.2015

Majówka zbliża się wielkimi krokami, wielu z nas zostawia pracę, dom i obowiazki i wyrusza za miasto. Właśnie o podróżach - tych bliższych i dalszych - rozmawialiśmy podczas tej audycji. Naszymi gośćmi byli podróżnicy: Włodek Raszkiewicz z Radia Gdańsk i Karol Zubrzycki, który właśnie wrócił z Indii. Uczennica gdańskiego liceum, Lena Kuklińska opowiadała o podróży do Izraela, Mateusz Kwidziński wspominał wyjazd do Chin, a Bartek Czech przedstawił TOP 5 najbardziej ekstremalnych miejsc, które można odwiedzić. Był także czas na "Muzyk(A)nkę". Ania Polcyn zaprosiła młody zespół Smooth Dimension, rozmawiała także z Kamilem Wicikiem, dziennikarzem muzycznym, który właśnie wydał swoją książkę o zespole Farben Lehre. Bartek Kajka z VIII LO w Gdańsku doradził, jak i gdzie szukać fajnych wyjazdów na każdą kieszeń, a dla tych, którzy zostają w domu licealistka Monika Chybowska zapowiedziała majówkowe imprezy w Trójmieście. 

Audycja 22.04.2015

Jeśli chcecie wiedzieć jak w gwarze śląskiej brzmiałyby tytuły takich filmów jak “Pretty Women” czy “Faceci w czerni”, posłuchajcie tej audycji. 

Audycja 16.04.2015

Zbliża się wiosna, czas wyjść z domu. Dlatego pod lupę wzięliśmy bieganie, które ostatnio jest bardzo modne. Jako gościa-eksperta powitaliśmy Adama Korola, złotego medalistę olimpijskiego! Opowiedział nam jak zamiast wykorzystać sportową emeryturę na siedzenie przed telewizorem, zabrał się do biegania. To jednak nie był jedyny gość naszej audycji. Lucyna Kiszczak opowiedziała o crossficie jako alternatywie dla biegania. Paweł Sawicki  z Północna.tv przybliżył nam wzruszającą historię Barbary Szlacheckiej. Program poprowadziły debiutantki w tej roli: Magda Żarek i Marta Komassa.

Audycja 08.04.2015

Marzeniem każdego dziennikarza jest poprowadzić swoją własną audycję. W Radiu Ateneum to marzenie spełnili: Ania Polcyn i Bartek Czech. Było bardzo muzycznie i różnorodnie.

Audycja 01.04.2015

Było wesoło i z żartami jak na pierwszego kwietnia przystało. Program prowadził najbardziej pomylony duet wszech czasów, czyli Tomek Zioło i Olek Szynkarczuk. Panowie nie szczędzili sobie uszczypliwości, jednak audycja w ich wykonaniu do prawdziwe mistrzostwo świata! Była primaaprilisowa muzyka, czyli Big Cyc, Bracia Figo Fagot, a także „Ona tańczy dla mnie” w stylu chóru gregoriańskiego! Naszym gościem był Maciek Obuchowski, iluzjonista, który zaczarował całą redakcję. Nie zabrakło miejsca na plotki (te prawdziwe i trochę mniej), wiadomości kinowe i inne żarty. Przesłuchajcie tę audycję, a gwarantujemy, że śmiechu będzie co niemiara!

 

Audycja 25.03.2015

Podczas tej audycji Radia Ateneum działo się! Tematem było dziennikarstwo – co oznacza ten zawód, jak wygląda i dlaczego jest najlepszym zawodem na świecie ;-) Gościliśmy Tomasza Sieliwończyka z TVP Gdańsk i Adama Kasprzyka z TVN24. Do naszego studia przybyła młodzież zafascynowana dziennikarstwem z VIII LO, VIII Gimnazjum i Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku. W ramach Muzyk(A)nki Ania Polcyn rozmawiała z chłopakami z zespołu Cowshed, którzy grają ciężkie brzmienia. Wpadły do nas także dwie debiutantki: Kamila z II LO i Natalia z III LO, obie z Gdańska. Mamy nadzieję, że tak im się u nas spodobało, że usiądą u nas przed mikrofonem jeszcze nie raz :-) Później znowu przyszedł czas na dziennikarzy: Adam Hlebowicz szef Radia Plus, dziennikarz i publicysta, człowiek o wielkim doświadczeniu i pięknym radiowym głosie oraz Sylwester Pięta świetny reporter Radia Gdańsk, dziennikarz "młodego pokolenia". Na koniec dr Jarosław Och, najsłynniejszy polski politolog. Dwie godziny szybko minęły, a my już teraz zapraszamy na kolejne audycje!

 

Audycja 18.03.2015

Wiosna, ach to Ty... Dwie godziny audycji Radia Ateneum upłynęły nam pod znakiem wyczekiwania na pierwsze oznaki wiosny. Zmęczeni zimą przygotowywaliśmy się na przyjście najpiękniejszej pory roku. Olek Szynkarczuk opowiadał za co tak naprawdę kochamy wiosnę, Karolina Guziuk i Konrad Kruczkowski spierali się co do wyższości wiosny nad zimą, a Natalia Jąkalska radziła jak zrobić wiosenne porządki w szafie, ciele i głowie. Gościem Ani Polcyn podczas trzeciego odcinka Muzyk(A)nki była Ewa Rzeszotarska, która opowiadała o miłości do Francji. Specjalnie dla naszych słuchaczy zaśpiewała nawet piękne francuskie piosenki! Koniecznie odsłuchajcie tę audycję!

Audycja 11.03.2015

Książki czytamy czy słuchamy? O tym jak szybko czytać i jak się tego nauczyć opowiedział nam gość – Iwona Solecka. Natalia Jąkalska mówiła o najpoczytniejszych blogach, a Bartek Czech próbował odpowiedzieć na pytanie, co jest lepsze książka czy film? Bartek Dybuk mówił o stanie polskiego czytelnictwa, a Olek Szynkarczuk przedstawił kilka najzabawniejszych według niego książek. Nie zabrakło także kącika muzycznego, czyli audycji autorskiej Ani Polcyn – Muzyk(A)nka. Ania gościła w studio zespół Aiodine, który opowiedział o swoich inspiracjach i nadchodzącej płycie. Chłopaki zagrali także na żywo na antenie Radia Ateneum.

 

Audycja 04.03.2015

Podczas męsko-damskiej audycji Radia Ateneum było wesoło! Program poprowadził wybuchowy duet Anna Michałowska i Tomek Zioło. Rozmawialiśmy o kobietach i mężczyznach. Naszym gościem była dr Ewa Baniecka, z którą mówiliśmy o feminizmie i szowinizmie. Bartek Czech opowiadał o kobietach i mężczyznach i polskim i światowym kinie. Później radził, jakie są najlepsze filmy po rozstaniu. Następnie przyszedł czas na muzyczne wydarzenie tej audycji! Ania Polcyn po raz pierwszy zaprosiła na swój autorski kącik „Muzyk(A)nka”. Tym razem bohaterem był Lech Janerka. Magda Żarek opowiadała jak odnajduje się jako kobieta w męskim świecie żużla, z Bartkiem Dybkiem wspominaliśmy jak Dzień Kobiet obchodziło się kiedyś, a jak wygląda to dziś, Alicja Liedtke jak zwykle przygotowała dla nas garść plotek z show-biznesu, a Wiktor Miliszewski zakończył audycję polityką. 

Audycja 25.02.2015

Moda na... no właśnie co dzisiaj jest modne? O tym mówiliśmy podczas kolejnej audycji Radia Ateneum, którą poprowadzili Alicja Liedtke i Wiktor Miliszewski. O modzie na sport i udział w triathlonie opowiadali Paweł Olejnik i Tomek Cybula. Naszym gościem była Agata Masiulaniec – Biegowy Dziennikarz Roku. Czy modne są tatuaże? O tym mówił Konrad Kruczkowski. Bartek Czech tradycyjnie przekonywał do mody na seriale, a Olek Wołowicz rozmawiał z bluesmanem, Pawłem Ciemnoczołowskim. Ania Moczydłowska przekonywała, że najsilniejsza moda to moda na ubrania, ciuszki i inne „bibeloty”. Piotr Purol i Mateusz Kwidziński spierali się, który sport jest króluje – piła nożna czy siatkówka? Było także podsumowanie tegorocznych Oscarów, trochę przez pryzmat czerwonego dywanu :) Uff... działo się. Koniecznie odsłuchajcie tę audycję!

 

Audycja 18.02.2015

Tematem tej audycji były imprezy – te tradycyjne i bardziej oryginalne. Program prowadzili Ania Polcyn i Tomek Zioło. Marta Komassa radziła co zrobić, aby nasza domówka była najlepsza, a Magda Żarek opowiadała jak bawią się turyści w popularnych kurortach. Rozmawialiśmy także o ślubach i weselach – jak je zorganizować, co jest teraz w modzie i jak te imprezy pokazane są w filmach i serialach. Tradycyjnie nie zabrakło też polityki, sportu i plotek. W studiu gościliśmy zespół Hipertrofia. Zapraszamy do odsłuchania!

 

Audycja 28.01.2015

Dwie godziny audycji spędziliśmy na rozmowach o sesji i egzaminach. Program prowadzili radiowi weterani, czyli Natasza Duszkiewicz i Wojtek Luściński. Olek Szynkarczuk radził jak zdać sesję bez stresu i przekonywał, że warto uczyć się systematycznie przez cały semestr :-) Mówił także jak ważna jest rola internetu w życiu współczesnego studenta. Ania Michałowska opowiadała o zdrowych dopalaczach, które pomogą nam uczyć się nawet przez całą noc, a Bartek Czech zaproponował seriale (w ramach oderwania od nauki). Naszym gościem był dr Maciej Siembieda, dziennikarz i reportażysta z wieloletnim stażem. Ania Moczydłowska przygotowała przegląd ostatnich, ciekawych wydarzeń, a Ania Polcyn kalendarium muzyczne. Natalia Jąkalska proponowała imprezy na najbliższe dni, a Piotr Purol tradycyjnie mówił o świecie sportu. Na koniec red. Agnieszka Michajłow z sentymentem wspominała swoje sesje egzaminacyjne na studiach prawniczych ;-)

Audycja 21.01.2015

Podczas drugiej w Nowym Roku audycji Radia Ateneum rozmawialiśmy o zdrowym życiu. Większość z nas ogarnęła moda na bycie fit, przygotowywanie zbilansowanych posiłków i dbanie o swój wygląd. Na początek naszym gościem był socjolog, dr Jakub Godziniec, który przybliżył nam nieco zjawisko healtismu. Później Wojtek Luściński jako gorący zwolennik hamburgerów i Olek Szynkarczuk, który ćwiczy i dba o swoją sylwetkę, spierali się czy zdrowe życie ma sens. Była u nas także Aleksandra Kobielak, Mistrzyni Świata Fitness, która zdradziła, co najbardziej lubi jeść. Mówiła jak fitness wyglądał 15 lat temu i dlaczego dziś wszyscy tak ochoczo ćwiczą na siłowniach. Łukasz Konkol zachęcał do spróbowania swoich sił w jodze, a Bartek Czech opowiedział o kilku filmach, które od razu kojarzą nam się z pysznym jedzeniem. Było też trochę o polityce, sporcie i oczywiście nadchodzących imprezach. 

 

Audycja 14.01.2015

14 stycznia skupiliśmy się na temacie: Gdzie się można dobrze zabawić? Program prowadziły ekspertki w tej dziedzinie, czyli Natalia Jąkalska i Natasza Duszkiewicz. W naszym studiu gościliśmy hostessę i barmana z sopockiego Dream Clubu. Olek Wołowicz opowiadał, jak bawią się ludzie. Był także przegląd lokali, gdzie można się wyszaleć. Kasia Czepułkowska mówiła o zbliżających się koncertach, a Bartek Czech typował Oscarowe nominacje. Wiktor Miliszewski tradycyjnie skupił się na polityce, a Alicja Liedtke na plotkach. Ania Polcyn zaprosiła zespół Where is Jerry, który dał także minikoncert. Oj, działo się :-)

 

 Audycja 17.12.2014

Świąteczną audycję Radia Ateneum poprowadzili debiutanci: Kasia Czepułkowska i Tomek Zioło. Śmiechu było co niemiara. Dowiedzieliśmy się, jak święta obchodzi się w innych religiach i kulturach, jakie są typowe świąteczne piosenki i filmy oraz za co kochamy świąteczne jedzenie. Marta Komassa i Magda Żarek opowiadały o tegorocznym finale Szlachetnej Paczki. Olek Wołowicz sprawdził, jak gdańszczanie radzą sobie ze śpiewaniem kolęd i bożonarodzeniowych hitów. Był też czas na nasze wspólne, radiowe „kolędowanie” Jingle Bell Rock! Wojtek Luściński przygotował materiał o trójmiejskich, niepełnosprawnych cheerleaderkach. Naszym gościem była Magda Szpiner, dziennikarka Radia Gdańsk, która od lat włącza się w akcje pomocy dla potrzebujących. Alicja Liedtke sprawdziła, jak gwiazdy spędzą święta i sylwestra, a Paula Lendzińska i Natalia Jąkalska radziły, gdzie najlepiej spędzić ostatnią noc 2014 roku. Życzymy Wesołych Świąt i do usłyszenia w Nowym Roku!

 

Audycja 10.12.2014

Życie w internecie. To był temat przewodni kolejnej, grudniowej audycji Radia Ateneum. Po raz pierwszy jako para radiowa wystąpili Ania Polcyn i Piotr Purol. Na początek gościem był socjolog, dr Jakub Godziniec, z którym prowadzący rozmawiali m.in. o facebook'owym szale. Bartek Czech przejrzał, co się publikuje na YouTube, a Olek Szynkarczuk sprawdził jakie są najpopularniejsze portale społecznościowe. Kasia Czepułkowska powiedziała o pozytywnej odsłonie sieci, w której dzieją się różne ważne akcje charytatywne. Wiktor Miliszewski odkrył aktywnych internetowo posłów, a Olek Wołowicz gwiazdy, które zostały sławne dzięki internetowi. W drugiej części programu, naszym gościem była Ewa Kowalska, znana autorka bloga-przewodnika ibedeker.pl. Audycję realizował Łukasz Sowa, muzykę przygotował Konrad Kruczkowski, a nad całością czuwała Natasza Duszkiewicz. 

Audycja 03.12.2014

Urodzinową audycję Radia Ateneum poprowadzili Ania Polcyn i Wiktor Miliszewski. Na początek The Beatles zaśpiewali nam „Happy Birthday”. Potem przyszedł czas na wspomnienia. Rozmawialiśmy z ojcem naszego radia, prof. Waldemarem Tłokińskim i red. Agnieszką Michajłow i red. Marcinem Dybukiem, którzy od początku wspierają nas w przygotowywaniu programu. Także piersi prowadzący, czyli Natasza i Wojtek opowiedzieli o swoich pierwszych przygodach z Radiem Ateneum. Później przeszliśmy do tematu MAM TALENT. Talenty przedstawili m.in. Bartek Dybek, który gra na policzkach, Olek Szynkarczuk, który ze swoim kabaretem był w programie „Mam talent”, a także Karol Szałapski, który pracuje w dubbingu i jako lektor radiowy. Był także Rafał Nitychoruk, który robi świetne zdjęcia, Mateusz Littwin składający organy oraz Konrad Kruczkowski i Kuba Wiśniewski, którzy grają na basie. Na koniec stałe elementy programu, czyli Piotr ze sportem oraz Paula i Natasza z wydarzeniami. Pożegnaliśmy się świąteczną sondą uliczną, o tym co ludzie chcieliby dostać od św. Mikołaja. 

 

Audycja 26.11.2014

W tej audycji Radia Ateneum zadebiutowali nowi prowadzący – Alicja Liedtke i Olek Szynkarczuk, którzy okazali się wspaniałą, radiową parą. Tematem przewodnim była praca. Jako pierwszy opowiadało niej Wojtek Luściński, który pracuje w Radiu Gdańsk, a jednocześnie jest naszym redakcyjnym kolegą. Olek Wołowicz zdradził sekrety pracy jako DJ na imprezach okolicznościowych. Czy naprawdę gastronomia studentami stoi? Na to pytanie odpowiadali Kasia Czepułkowska i Tomek Zioło, którzy pracę w fastfoodach znają od podszewki. Gdzie pracować na studiach, jakie praktyki wybierać, ile można zarobić – o tym opowiadała Ania Michałowska. Wiktor Miliszewski tradycyjnie obnażył przed słuchaczami świat polityki. Naszym gościem był także Daniel, który pracuje w jednej z największych agencji prasowych na świecie – Thompson Reuters. Wysłuchaliśmy także rozmowy Ani Polcyn z Izą Berendt, która jest instruktorką tańca i z tego uczyniła swój zawód. Na koniec stałe elementy programu, czyli Bartek Czech z premierami kinowymi, Ania Polcyn z nowymi płytami, Piotr Purol ze sportowymi ciekawostkami oraz Paula Lendzińska z plotkami z życia gwiazd. 

 

Audycja 19.11.2014

Tuż po wyborach nasza audycja nosiła nazwę „Moje Miasto”. Program prowadzili Ania Michałowska i Piotr Purol. Pierwszym gościem był Bartosz Gondek, rzecznik prasowy burmistrza Pruszcza Gdańskiego i specjalista od wizerunku miejscowości. Rozmawialiśmy m.in. o tym, dlaczego Pruszcz Gdański to nie jest już tylko sypialnia dla osób przebywających w Gdańsku i czemu główna ulica przepełniona jest sklepami second-hand. Ania Polcyn przedstawiała ciekawostki związane z Gdańskiem, a Kasia Czepułkowska opowiadała jak mają się psy w wielkim mieście. Nasz spec od polityki, Wiktor Miliszewski mówił o wynikach niedzielnych wyborów samorządowych i o tym, co zmieni się w naszej okolicy. Kolejnym gościem była Aleksandra Dulkiewicz, radna Rady Miasta Gdańska i szefowa działu marketingu gdańskiego ECS-u. Rozmawialiśmy o polityce, kampanii wyborczej, wizerunku Gdańska. Mateusz Kwidziński i Paweł Olejnik radzili jak uprawiać sport w mieście. Bartek Czech przedstawiał najpopularniejsze filmowe miasta. Były też stałe kąciki: muzyczny przegląd płyt, plotki z życia gwiazd, czy szalona prognoza pogody. Na koniec Agnieszka, studentka filologii angielskiej rozmawiała ze studentami z Turcji o tym, co najbardziej podoba im się w Gdańsku. 

Audycja 12.11.2014

Dziś mówiliśmy o reklamie. Program prowadzili Ania Moczydłowska i Wiktor Miliszewski. Pierwszym gościem był red. Marcin Dybuk, który sprawuje pieczę nad audycjami Radia Ateneum, a zawodowo jest Dyrektorem Biura Marketingu i Reklamy Radia Gdańsk. Rozmowa była o polskim rynku reklamowym, a także o tym jak można połączyć pracę dziennikarza i marketingowca. Później Olek Szynkarczuk przedstawił nam subiektywny przegląd najśmieszniejszych reklam, a Bartek Czech  opowiedział o lokowaniu różnych produktów w filmach i serialach. Ania Michałowska mówiła, które polskie gwiazdy zarabiają najwięcej na kampaniach reklamowych i dlaczego seria reklam  sieci Play została okrzyknięta jedną z najlepszych ostatnich lat. Później w studiu pojawił się drugi gość – dr Jarosław Och, politolog, z którym prowadzący porozmawiali o marketingu politycznym, zbliżających się wyborach samorządowych i udanych lub mniej udanych plakatach wyborczych. Pojawił się także niespodziewany gość – red. Adam Kasprzyk, którzy włączył się do dyskusji. Nasi dziennikarze mówili też o gwiazdach, które spadły z piedestału przez udział w reklamach, a także o znaczących kampaniach z udziałem osób niepełnosprawnych. Była wesoła prognoza pogody, przegląd sportowy i prezentacja nowych płyt. Studenci filologii angielskiej Jakub Styczyński i Daniel Sobotka mówili o "Absurdach unijnych".

 

Audycja 05.11.2014

Audycję o zwierzętach poprowadzili Ania Polcyn i Wiktor Miliszewski. Naszym pierwszym gościem był dyrektor gdańskiego ZOO Michał Targowski. Było o lwach, ponad 20-letniej pracy ze zwierzętami i wielkiej pasji. Ania Moczydłowska przestawiała zwierzęta w znanych książkach, filmach czy serialach telewizyjnych, a Ania Michałowska najpopularniejsze zwierzaki internetowe. O swojej niespodziewanej hodowli królików opowiadał Olek Szynkarczuk, a Alicja Liedtke, nasz spec od życia gwiazd mówiła jakie zwierzątka mają nasze rodzime gwiazdy. Konrad Kruczkowski przekonywał, że warto mieć w domu szczura, a Magda Żarek chomika... W naszym studiu gościliśmy też czworonożnych przyjaciół wraz ze swoją panią Izabelą Koronkiewicz, która prowadzi hodowlę pięknych seterów irlandzkich. Rozmawiał z nią Mateusz Kwidziński, który sam ma w domu takiego szczeniaka. Na koniec Kasia Czepułkowska z wolontariuszką Asią z fundacji Pomorski Koci Dom Tymczasowy przekonywały, że warto pomagać kociakom i innym zwierzakom.

Audycja 29.10.2014

Halloween'ową audycję poprowadziły Paula Lendzińska i Natalia Jąkalska. O tym, skąd wzięło się to święto i jak jest obchodzone w innych krajach opowiedział Olek Szynkarczuk. Bartek Czech pytał najmłodszych, czy wiedzą czym jest halloween. Okazuje się, że dzieciaki są świetne w tym temacie. Kilka strasznych, ale prawdziwych historii związanych z halloween przedstawił nam Piotr Purol. Ania Polcyn zaprezentowała straszną muzykę. Było też o przerażających filmach i ścieżkach dźwiękowych. Ania Moczydłowska powiedziała o imprezach halloween'owych. W weekend odbyło się rozstrzygnięcie konkursu Blog Forum Gdańsk, na którym były nasze radiowe koleżanki: Magda Żarek i Marta Komasa. Dziewczyny rozmawiały tam z autorem bloga „Z dupy” Maciejem Dąbrowskim. Wiktor Miliszewski tradycyjnie opowiadał o polityce, Alicja Liedtke o plotkach z życia gwiazd, a nasz redakcyjny DJ Olek Wołowicz przedstawił muzykę do tańca. 

Audycja 22.10.2014

Podczas drugiej audycji w nowym roku akademickim skupiliśmy się na muzyce. Program prowadzili debiutanci – Ania Polcyn i Wiktor Miliszewski. Gościem specjalnym był red. Kamil Wicik – dziennikarz muzyczny Radia Gdańsk. Mogliśmy dowiedzieć się jakiej muzyki słucha i skąd wzięła się ona w jego zawodowym życiu. Olek Wołowicz chodził po Gdańsku i zagadywał ludzi ze słuchawkami na uszach. Dzięki temu już wiemy, czego słucha ulica. Mówił też o nowych trasach koncertowych w Trójmieście. Konrad Kruczkowki zapowiedział nowe płyty, m.in. Black Sabbath czy ACDC. Ania Michałowska opowiadała o muzycznych programach talent show. O swoich przygodach z muzyką na poważnie mówił Bartek Dybek, a trochę mniej poważnie – Olek Szynkarczuk. Magda Żarek zaproponowała kawałek z nowego gatunku muzyki elektronicznej, czyli dubstep-u. Aby odpocząć chwilę od muzyki, Mateusz Kwidziński i Piotr Purol zdradzili, co ciekawego ostatnio wydarzyło się w sporcie. O muzyce filmowej opowiadał Bartek Czech. Dobra książka na weekend? Ania Moczydłowska poleciła, co nowego warto kupić w księgarni. Magda Żarek mówiła także o konkursie Blog Forum Gdańsk, którego rozstrzygnięcie już w weekend. Debiutant Kuba Wiśniewski opowiadał o muzyce typu rapcore. Studenci anglistyki Weronika Bobrowska i Adam Laskowski udzielili słuchaczom lekcji języka japońskiego, a na koniec zostawiliśmy muzykę młodzieżową, którą prezentował Jakub Soldatke.

Audycja 15.10.2014

Radio Ateneum wraca po wakacjach. Wypoczęci, gotowi do pracy i do nauki, ale wciąż pamiętający wakacje. Ania opowiadał o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych, Olek o swoim tour de aquaparki, a Mateusz o łowieniu ryb w Norwegii. Tomek relacjonował jakie ciekawe imprezy były w Trójmieście latem, które on odwiedził food truckiem. Ania mówiła o swoich fascynacjach muzycznych, Olek i Wojtek o sporcie, a szczegółowo o żużlu i hokeju Marta i Magda, wielkie fanki tych dyscyplin. O tym na co warto pójść do kina opowiadał Bartek, Wiktor o polityce z przymrużeniem oka, a Patryk o siłowni i byciu fit. Alicja opowiedziała co słychać w świecie gwiazd i gwiazdeczek. Na imprezy w Trójmieście zapraszały Natasza i Paulina. Natalia pochwaliła się swoim udziałem w konkursie na najlepsze blogi. Trzymamy kciuki za blog "Mamo kocham Cię". Gościem specjalnym był profesor Waldemar Tłokiński, rektor Ateneum, który w dniu audycji obchodził urodziny. Sto lat. Nad całością czuwała Natasza, świetną muzykę przygotował Konrad, a program zrealizował Bleno pod okiem Tomka.

 

Audycja 11.06.2014

Radio Ateneum oficjalnie rozpoczęło wakacje. Ale nie martwicie się, bo wkrótce do Was powróci. Z nowymi tematami, plotami i niezwykłymi gośćmi. A tymczasem odsłuchajcie ostatnią audycję.  Bo w niej Piotr, Wiktor i Tomek dyskutowali o Mundialu. Ola opowiedziała o letniej modzie, a Ania zdradziła gdzie wybiera się w te wakacje. Program poprowadziły dwie charyzmatyczne studentki: Paula i Natasza. Kliknij w naszą audycję i daj ponieść się rozrywce!

 

Audycja 04.06.2014

4 czerwca 1989r. Polska zrobiła ten najważniejszy krok, krok ku wolności. Dlatego podczas przedostatniej audycji rozmawialiśmy o kontraktowych wyborach, a także o innych aspektach tamtych dni. Gośćmi Radia Ateneum byli: Krzysztof Piekarski i Paweł Konio Konnak. Nie zwlekajcie i odsłuchajcie program!

Audycja 28.05.2014

Ta audycja w pełni poświęcona była sportowi i rekreacji. W końcu trzeba zadbać o formę
przed wakacjami. W programie sprawdziliśmy gdzie można zagrać amatorsko w siatkówkę,
Paweł Olejnik opowiedział o bieganiu, a Natasza zdradziła czym jest streetball.
Co jeszcze było u nas? Sztuki walki, triathlon, parkour i rozmowa z Kubą Werelem,
uczestnikiem programu You Can Dance.

Nie możecie tego przegapić. Odsłuchajcie sportową audycję!

Audycja 22.05.2014

Wybory do Europarlemntu już za nami. Ale to temat, który zawsze budzi emocje.
W tej audycji Maciek Sujkowski opowiedział o znanych twarzach, które wystartowały do PE,
sprawdziliśmy także, dlaczego kandydaci tak zacięcie walczyli o mandaty.
W programie również rozmowa z europosłem Janem Kozłowskim.

Zapraszamy!

Audycja 14.05.2014

Sezonowa praca. O niej rozmawialiśmy podczas tego programu.
Przepytaliśmy studentów, gdzie pracowali podczas wakacji i czy spotkali się nietypową pracą sezonową.
Przygotowaliśmy również dla Was przykładowe oferty. Może wybierzecie coś dla siebie.
Nie zbrakło stałych punktów audycji. Czyli subiektywnego przeglądu wydarzeń, muzycznych ciekawostek,
a także rozkładu nadchodzących imprez. 

 

Audycja 07.05.2014

Ta audycja była w pełni poświęcona maturze. Powróciliśmy do tych wspomnień, które wzbudzały
dużo pozytywnych emocji. Specjalnie dla Radia Ateneum Robert Kubica zdradził jak wspomina tamte dni. 
Przygotowaliśmy również sondę jak mieszkańcy Trójmiasta zapamiętali swój czas egzaminów maturalnych.
Monika Kuchta wypytała też tegorocznych maturzystów jak czują się po teście z języka polskiego.  

 

Odsłuchajcie audycję, bo naprawdę warto.

Audycja 30.04.2014

Muzyka jest balsamem dla duszy. Słuchamy jej w samochodzie, w tramwaju, w domu, w centrum handlowym itp.
Praktycznie ciągle nam towarzyszy. Dlatego podczas tej audycji Radia Ateneum rozmawialiśmy tylko o niej. 
Ekipa radiowców wyszła naprzeciw muzyce lat 80- tych, pop, disco-polo, a także rapowi. 
Nie zabrakło też ciężkiego brzmienia. Porozmawialiśmy też o punk rocku i metalu. 

Jeśli kochacie muzykę to koniecznie odsłuchajcie tą audycję. 

Audycja 23.04.2014

Tematem naszych rozmów był „ Internet”. Do studia zaprosiliśmy gości, którzy znają go od podszewki.
Damian Muszyński, który jest pedagogiem medialnym, Michał Stąporek, kierownik działu informacji portalu
trojmiasto.pl, a także Ewa Kowalska, blogerka. Co jeszcze? Dowiecie się, które strony na Facebooku podbiły
najwięcej serc, a także czego szukamy w internecie.

Audycja 09.04.2014

Pomaganie jest teraz modne, ale kiedyś było oczywiste. Sprawdzimy czy tak jest. Motywem przewodnim była właśnie pomoc innym ludziom.
Dotarliśmy do osób, które intensywnie zajmują się działalnością charytatywną. Marek Kamiński powiada o swojej fundacji. Krzysztof Brede 
zdradza dlaczego pomaga dzieciom z domu dziecka. A na żywo w studiu gościliśmy Magdę Szpiner, która od lat wspiera swoją dobrocią zwierzęta.
Oprócz tego przygotowaliśmy przegląd organizacji charytatywnych i przedsięwzięć, na które Polacy przekazują 1 procent podatku. 
Nie zabrakło też subiektywnego podsumowania tego co za nami, a także zapowiedzi nadchodzących imprez.  

Audycja 02.04.2014

W audycji Radia Ateneum rozmawialismy o bohaterach i autorytetach. Sprawdzaliśmy czy je mamy, i czy potrzebujemy. 
Rozmawialiśmy z Asią Juszkiewicz o książkowych bohaterach. Dodatkowo odbyliśmy wywiady z Markiem Kamińskim- podróżnikiem
i odkrywcą, z Dariuszem Michalczewskim- mistrzem świata w boksie, a także z Przemkiem Radziszewskim- finalistą 4 edycji programu
”Must be the Music”. Oprócz tego wróciliśmy do stałych części programu. Marcelina Oleszuk przygotowała subiektywny przegląd wydarzeń.
Natomiast Natalia i Paula zdradziły, gdzie warto wybrać się w weekend.
 

Audycja 26.03.2014

Tematem przewodnim była ”praca i pasja”.

Odwiedzili nas: Adam Kasprzyk, reporter telewizji TVN, Agnieszka Smentoch, której pasją jest fotografia oraz
Agnieszka Markiewicz- zamiłowana raperka, która uważa, że muzyka to lekarstwo dla duszy. Marecelina Oleszuk
przygotowała subiektywny przegląd wydarzeń, nie zabrakło też Asi Juszkiewicz, która opowiadała o polskich pisarzach,
dla których liczy się tylko pasja!

Audycja 19.03.2014

Studiowanie za granicą.  To był główny temat piętnastej audycji Radia Ateneum. Do studia zaprosiliśmy Tamarę i Julię. Ukrainki, które wyjaśniły,
dlaczego studiują w Polsce. Naszym gościem był również Daniel Protzek. Student WSB zdradził, dlaczego porzucił Niemcy dla Polski.  
Na antenie radia mogliśmy też usłyszeć Kasię Likszę, która wyjechała do Portugalii w ramach programu Erasmus. Sprawdziliśmy, 
jakie warunki należy spełnić, aby dostać się na uczelnię w Anglii. Usłyszeliśmy również niezwykły koncert zespołu „ Jak Zwał Tak Zwał”. 
Grupa udowodniła, że niekonwencjonalna muzyka ”wpada” w ucho.

Na koniec mieliśmy okazję wysłuchać, na żywo, naszej korespondentki z Francji. Ola Kędzierska, która wpadła prosto z lotniska opowiedziała,
co jest tematem numer jeden w Paryżu.

Audycja 12.03.2014

Za nami czternasta audycja Radia Ateneum. A w niej było dużo tematów pół żartem i pół serio. Rozmawialiśmy o tym, co nas śmieszy
w internecie i nie tylko. W naszym zabawnym programie nie mogło zabraknąć wywiadów z najsławniejszymi kabaretami w Polsce.
Chyba każdy zna Paranienormalnych. To właśnie z nimi porozmawiała Natasza Duszkiewicz. Nie mogliśmy również zapomnieć
o kabarecie Łowców. B, których na celownik wzięła Asia Juszkiewicz. Oprócz tego mówiliśmy o modzie na tatuaże.
I doszliśmy do wniosku, że… A zresztą sprawdźcie sami!

Zachęcamy do odsłuchania naszej audycji, bo nie ma nic piękniej­sze­go niż po­budza­nie ludzi do śmiechu. 

Audycja 05.03.2014

Dzisiejsza audycja poświęcona była zbliżającemu się Dniu Kobiet. 
W studiu gościliśmy panią doktor Barbarę Kijewską, feministkę, która mówiła 
o konieczności równouprawnienia płci i zagrożeniach dla równości kobiet
i mężczyzn w dzisiejszym świecie. Usłyszeliśmy też o ciekawych "kobiecych"
książkach i tegorocznych Oscarach. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca
fryzjera. W naszym studiu wystąpił na żywo zespół KuKaKiKe, składający się
z pięciorga bębniarzy. Opowiedzieli oni też o swoim zespole i pasji do muzyki.

Audycja 26.02.2014

Kochacie podróżować? Chcecie wybrać się autostopem do innego kraju? A może interesuje was piesza wycieczka do Jerozolimy?
Jeśli tak, to gorąco zapraszamy do słuchania Radia Ateneum. Bo już w najbliższą środę zajmiemy się „Podróżowaniem”. 
Powiemy Wam jak tanio i łatwo wybrać się za granicę. Dowiecie się również, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo podczas podróży.
Co jeszcze? Oczywiście przegląd tego co za nami i przed nami. A także recenzja najciekawszych książek podróżniczych. 
Gościć w studiu będziemy Dawida Dobosza ( fotografa i autostopowicza) oraz Włodka Raszkiewicza z Radia Gdańsk, 
co nie z jednym podróżnikiem rozmawiał.

Audycja 19.02.2014

Jesteś tym co jesz, było to hasło dzisiejszej, 10 audycji Radia Ateneum.

Pierwszym gościem była Anna Szreder, która fascynuje się jedzeniem i gotowaniem. 
Specjalizuje się w robieniu tortów. Została Kulinarną testerką Radia Gdańsk i przez 
dwa miesiące próbowała i oceniała różne potrawy serwowane w trójmiejskich lokalach. 
Na antenie Radia Ateneum opowiadała o swoich kulinarnych doświadczeniach m.in. 
o tym jak w sushi znalazła robaka.

Następnie powitaliśmy w studiu Mateusza Radko - wielbiciela ostrych potraw. 
Spróbowaliśmy sosu Agent Orange zrobionego z papryczek habanero, 
który rozpalił podniebienia całej redakcji.

Prześwietliliśmy bary mleczne i wyjaśniliśmy skąd pochodzi ich nazwa.

Wiemy także jakie programy kulinarne warto oglądać.

Poznaliśmy niezdrowe składniki słodyczy oraz domowe przepisy na pyszną lemoniadę, ciastka i landrynki.

Na koniec usłyszeliśmy także rozmowę z szefami  Surf Burgera - jednego z najpopularniejszych foodtracków w Trójmieście. 

 

Audycja 12.02.2014
Audycja 05.02.2014
Audycja 29.01.2014
Audycja 22.01.2014
Audycja 15.01.2014
Audycja 08.01.2014
Audycja 18.12.2013
Audycja 11.12.2013
Audycja 05.12.2013