Liceum bez barier

Szczególne miejsce w szkole mogą znaleźć osoby niepełnosprawne, które w kameralnych i bezpiecznych warunkach pragną rozwijać swoje talenty. Szkoła jest przystosowana do swobodnego poruszania się i korzystania z bogatego wyposażenia sal

Siedziba Liceum posiada windę, która umożliwia swobodne przemieszczanie się osób niepełnosprawnych ruchowo po terenie Uczelni. Sześcioosobowa, zatrzymująca się na sześciu poziomach winda, do której wjazd znajduje się od strony podwórza, posiada automatycznie otwierane drzwi oraz 24h połączenie z serwisem dźwigowym. Pozbawiony barier architektonicznych jest również budynek „Zieleniaka”. Windy pozwalają dostać się na każde z pięter obiektu.

W budynku znajdują się także odpowiednio oznaczone sanitariaty przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Łazienki posiadają zamontowane uchwyty oraz umożliwiają poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich.

Z myślą o osobach niedowidzących na nowej stronie www Liceum została wprowadzona funkcja powiększenia tekstu. Polega ona na dostosowaniu rozmiaru tekstu i uzyskaniu jego czytelności w zależności od wady i potrzeb odbiorcy. Używając klawiszy funkcyjnych umieszczonych w górnym pasku menu można zmienić rozmiar czcionki.

strona www

Osoby niepełnosprawne mają do dyspozycji:

• Stanowisko komputerowe w bibliotece uczelni wyposażone w dotykowy monitor;
  • Oprogramowanie w bibliotece i sali informatycznej – program powiększający Maglass;
  • Oprogramowanie w bibliotece i sali informatycznej – program do odczytu ekranu ZoomText Magreader;
  • Powiększalniki przenośne Prisma PC;
  • Notatniki elektroniczne, format A4;
  • Lupa elektroniczna;
  • Klawiatura ZooMText;
  • Klawiatura z naklejkami dla osób niedowidzących;
  • Klawiatura z naklejkami brajlowskimi.
  • Oprogramowanie do biblioteki i sali informatycznej – syntezator mowy Ivona, głos męski Jacek;
  • Dyktafony cyfrowe o pojemności 4GB, nagrywanie i odtwarzanie plików mp3;