Obsługa ruchu lotniczego – Ateneum Szkoła Wyższa

2014-08-01

Ateneum – Szkoła Wyższa w Gdańsku zawarła porozumienie z Urzędem Lotnictwa Cywilnego w Warszawie, dla realizacji wspólnego celu dydaktycznego – uruchomienia z nowym rokiem akademickim 2014/15 unikalnej w Polsce oferty edukacyjnej. Są nimi studia licencjackie na kierunku europeistyka w specjalności Obsługa europejskiego rynku komunikacji lotniczej. Dynamicznie rozwijający się rynek usług lotniczych na świecie stawia wysokie wymagania kandydatom do pracy w tym obszarze. Proponowany program studiów 3-letnich realizuje zajęcia specjalnościowe już od pierwszego semestru. Student uzyskuje wiedzę z zakresu prawa lotniczego: międzynarodowego, europejskiego i krajowego; działalności organizacji lotniczych działających na świecie, w Europie i w Polsce; podstawowych reguł działalności przedsiębiorstw na rynku lotniczym; polityki lotniczej; operacji i technik lotniczych; zasad zarządzania ruchem lotniczym; ochrony lotnictwa cywilnego i zarządzania bezpieczeństwem; działalności lotnisk i lądowisk. Student będzie miał możliwość zdobycia dodatkowej praktyki i przygotowania do pracy w branży lotniczej w szczególności z zakresu: bieżącej działalności portu lotniczego, agenta lotniczego, przewoźnika; administracji centralnej w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Ponadto student będzie miał możliwość zorganizowania pobytów w siedzibie głównej Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego i przypatrywania się pracy Rady ICAO, oraz uczestnictwa w warsztatach i konferencjach naukowych organizowanych przez ULC i Uczelnię z zakresu lotnictwa cywilnego z udziałem gości z zagranicy (zagranicznych ośrodków naukowych). W procesie kształcenia uczestniczy profesjonalny i wykwalifikowany personel ekspercki z ULC, realizowane jest połączenie studiów ze zdobywaniem doświadczenia koniecznego do pracy w lotnictwie cywilnym, w tym praktyki u podmiotów lotniczych oraz ciekawe zajęcia interaktywne oparte o case studies.
ULFC2